21-07-2020

PŘIBLIŽTE SI SVĚT. NOVÉ TELEKONVERTORY NIKON Z ROZŠIŘUJÍ MOŽNOSTI UŽIVATELŮ SYSTÉMU NIKON Z.

Amsterdam, Nizozemsko, 21. července 2020: Společnost Nikon dnes uvádí dva telekonvertory Z, které rozšiřují dosah kompatibilních objektivů NIKKOR Z. TELEKONVERTOR Z TC-1,4× poskytuje uživatelům o 40 % větší dosah, zatímco TELEKONVERTOR Z TC-2× dosah zdvojnásobuje. Prvním objektivem kompatibilním s těmito telekonvertory je NIKKOR Z 70–200 mm f/2,8 VR S. S rozšiřováním řady objektivů NIKKOR Z budou s telekonvertory Z kompatibilní další objektivy.

Pokročilá optická konstrukce Nikon zaručuje ostrý obraz s vysokým rozlišením při použití obou telekonvertorů za současného zachování nejkratší zaostřitelné vzdálenosti použitého objektivu. Navíc je zde vynikající automatické zaostřování systému Nikon Z a naprosto stabilní redukce vibrací, které uživatelům poskytují rychlost a přesnost, jaké lze očekávat od systému Nikon Z. Uživatelé mohou s pomocí telekonvertoru proměnit svůj teleobjektiv se zoomem v superteleobjektiv nebo rozšířit dosah svého objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností. To vše bez negativního vlivu na kvalitu obrazu.

Oba nové telekonvertory Z jsou vynikající výrobky. Jsou utěsněny proti vnikání prachu a vlhkosti a opatřeny fluorovou vrstvou Nikon – účinně odpuzující prach a nečistoty. Konstrukce tubusu telekonvertorů je vytvořena z odolného anodizovaného hliníku s hrubým povrchem a jejich design odpovídá fotoaparátům Nikon Z a objektivům NIKKOR Z.

Ines Bernardes, product manager u společnosti Nikon Europe, uvádí: „Nové telekonvertory Nikon přináší do systému mirrorless Nikon Z všestrannost nového rozměru. S rozšiřováním řady objektivů NIKKOR Z porostou i vaše možnosti využití telekonvertorů Z. Bez ohledu na to, jestli fotografujete akce, divoká zvířata nebo přírodu, budete schopni se přiblížit k objektům a zachytit detaily bez nutnosti výměny objektivů.“

Souhrn klíčových vlastností

TELEKONVERTOR Z TC-1,4×. Prodlužuje ohniskové vzdálenosti kompatibilního objektivu NIKKOR Z o 40 %.
TELEKONVERTOR Z TC-2×. Prodlužuje ohniskové vzdálenosti kompatibilního objektivu NIKKOR Z o 100 %.
Vynikající kvalita obrazu systému Nikon Z. Pokročilá optická konstrukce Nikon zaručuje ostrý obraz s vysokým rozlišením a úbytkem světla na úrovni pouze 1 EV nebo 2 EV v závislosti na použitém telekonvertoru.
Ostrý obraz a rychlé zaostřování. Vynikající automatické zaostřování. Vysoce účinná redukce vibrací. Uživatelé získají ostrost obrazu a rychlost zaostřování, na jaké jsou zvyklí u systému Nikon Z.
Odolné provedení. Telekonvertory Z jsou utěsněny proti vnikání prachu a vlhkosti. Fluorová vrstva Nikon účinně odpuzuje prach a nečistoty, aniž by snižovala kvalitu obrazu.
Provedení v kvalitě značky Nikon. Konstrukce tubusu telekonvertorů Z je vytvořena z odolného anodizovaného hliníku s hrubým povrchem a jejich design odpovídá fotoaparátům Nikon Z a objektivům NIKKOR Z.