17-12-2019

VIDEOVÝSTUP RAW PRO FOTOAPARÁTY NIKON Z 7 A Z 6

Amsterdam, Nizozemsko, 17. prosince 2019Společnost Nikon dnes oznamuje, že pro fotoaparáty mirrorless Z 7Z 6 s obrazovým snímačem ve formátu kinofilmu umožňuje využívat videovýstup ve formátu RAW. Aktualizace bude k dispozici od firmwaru verze 2.20.

Nikon je prvním výrobcem fotoaparátů, který umožňuje z fotoaparátů mirrorless s obrazovým snímačem ve formátu kinofilmu videovýstup ve formátu RAW přes rozhraní HDMI. Fotografové s fotoaparáty Z 7Z 6 budou moci odesílat 12bitový datový tok videa ve formátu RAW do externího záznamníku Atomos Ninja V, který je součástí základní sady pro videa Nikon Z 6¹ ². Datový tok videa je zaznamenáván ve formátu ProRes RAW³, který zachovává přesnost barev a vylepšuje jas a detaily stínů. Výhodou pro kameramany bude maximální flexibilita postprodukce bez zpomalení úprav, což je ideální pro postupy HDR.

Po stažení aktualizace firmwaru 2.20 lze podporu videovýstupu ve formátu RAW do fotoaparátů Z 7Z 6 nainstalovat v servisech Nikon. Tento servisní zásah bude pro všechny fotoaparáty Nikon Z 6, které byly zakoupeny jako součást základní sady pro videa Nikon Z 6, poskytována zdarma.

Základem úspěchu řady Nikon Z je vynikající kvalita obrazu, a výstup ve formátu RAW přes rozhraní HDMI je klíčovým vylepšením pro všechny skupiny kameramanů. Fotoaparáty řady Z budou i nadále reagovat na měnící se potřeby uživatelů a v budoucích aktualizacích firmwaru nabízet funkce nové generace funkcí.


¹ Připravte svůj fotoaparát Z 7 nebo Z 6 na 12bitový videovýstup ve formátu RAW. Stáhněte si aktualizaci na firmware 2.20 a předejte fotoaparát do servisu Nikon k aktivování funkce RAW. Za servisní zásah se platí poplatek. Více informací zjistíte v servisu Nikon.
Firmware 2.20 pro fotoaparáty Z 7 si můžete stáhnout zde.
Firmware 2.20 pro fotoaparáty Z 6 si můžete stáhnout zde.
Nejbližší servis Nikon najdete zde.

² Pro zajištění kompatibility s videoformátem Nikon RAW může být nutné aktualizovat firmware i v externích záznamových zařízeních Atomos Ninja V. Další informace najdete na webu společnosti Atomos.
³ ProRes RAW je videoformát RAW vyvinutý v roce 2018 společností Apple Inc.
⁴ Pokud jste si fotoaparát Z 6 zakoupili jako součást základní sady pro videa Z 6 a podporu videovýstupu ve formátu RAW zatím nemáte nainstalovanou, nainstaluje vám ji zdarma nejbližší servis Nikon. Je nutné předložit doklad o koupi.

Další informace o oceněných produktech společnosti Nikon naleznete na webové stránce www.europe-nikon.com