14-11-2019

NIKON UVÁDÍ BINOKULÁRNÍ DALEKOHLEDY 20×120 IV / 25×120

Amsterdam, Nizozemsko, 14. listopadu 2019: Společnost Nikon dnes uvádí binokulární dalekohledy 20×120 IV, 25×120 a kompatibilní sloupový stojan s adaptérem. Tyto velké dalekohledy jsou ideální pro široké rozmezí nasazení od profesionálních pozorování až po využití při volnočasových aktivitách, například při sledování, komerčním rybolovu, plachtaření nebo astronomických pozorováních.

Oba binokulární dalekohledy 20× a 25× nabízejí jasný obraz s vysokým rozlišením, zprostředkovaný objektivy o průměru 120 mm. Špičkový optický systém binokulárního dalekohledu 20×120 IV poskytuje ostrý obraz a věrné barvy a účinně koriguje různé vady zobrazení. Binokulární dalekohled 25×120 zaručuje výkonná, dynamická pozorování s kvalitnější korekcí zklenutí pole za současného dosažení širokého zorného pole (zdánlivý zorný úhel 64,7 °).

Tělo binokulárního dalekohledu je vzduchotěsné a vodotěsné, aby odolávalo vnikání deště nebo noční vzdušné vlhkosti, a je plněné dusíkem pro zajištění odolnosti proti zamlžování vnitřních částí optiky. Provedení zajišťující vysokou odolnost proti korozi a vibracím zaručuje vysokou trvanlivost a pomáhá uchovávat špičkový výkon po dlouhou dobu životnosti.

Pro stabilnější obraz a snazší pozorování lze oba modely upevnit pomocí adaptéru na volitelný sloupový stojan.

Binokulární dalekohled 20×120 IV s vidlicovým upevněním

Binokulární dalekohled 25×120 s vidlicovým upevněním a sloupovým stojanem (s adaptérem)

Klíčové vlastnosti

• Velké objektivy o průměru 120 mm s jasným obrazem s vysokým rozlišením.
• Binokulární dalekohled 20×120 IV nabízí vysoce kvalitní optický systém s ostrým obrazem a účinně korigovanými různými vadami zobrazení.
• Binokulární dalekohled 25×120 zaručuje výkonná, dynamická pozorování s kvalitnější korekcí zklenutí pole za současného dosažení širokého zorného pole (zdánlivý zorný úhel 64,7 °).
• Velké předsunutí výstupní pupily zaručuje snadné pozorování zorného pole a tvarované gumové očnice umožňují snazší pozorování obrazu.
• Vzduchotěsné a vodotěsné tělo odolává vnikání deště nebo noční vzdušné vlhkosti, a je plněné dusíkem pro zajištění odolnosti proti zamlžování vnitřních částí optiky dalekohledu. Vysoká odolnost proti korozi a vibracím zaručuje spolehlivý provoz a dlouhou životnost.
• Dalekohled se vyznačuje pevným vidlicovým upevněním se snadnou manipulací při vodorovném otáčení v úhlu 360 ° a naklápění v úhlu −30 ° (směrem dolů) až +70 ° (směrem nahoru).
• Použití odolného sloupového stojanu s adaptérem (volitelné příslušenství) umožňuje snazší pozorování a zaručuje stabilnější obraz.