14-02-2019

Uvádíme první z trojice objektivů pro fotoaparáty Nikon Z. Objektiv s vysokou světelností NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S

Amsterdam, Nizozemsko, 14. února 2019: Společnost Nikon dnes představuje první z trojice objektivů pro fotoaparáty Nikon Z. NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S je profesionální objektiv, který se vyznačuje mimořádně kompaktní konstrukcí, pokročilou optikou a důkladným utěsněním proti povětrnostním vlivům.

Ať již pořídíte statické snímky nebo video, tento spolehlivý objektiv přinese ohromné výsledky. Ostrost v celém obrazovém poli je vynikající a výkon při fotografování zblízka překonává jakýkoli objektiv 24–70 mm pro obrazové snímače ve formátu kinofilmu, jaký je v současnosti k dispozici. Objektiv účinně čelí vzniku závoje a bajonet Nikon Z s velkým průměrem a devítilamelová kruhová clona a konstantní světelnost f/2,8 umožňují vytvářet úchvatný hvězdicovitý efekt ke zdrojům světla. Reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh) je hladce odstupňovaná až do okrajů obrazu a má krásně přirozený vzhled.

Objektiv NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S je plně utěsněný vůči povětrnostním vlivům a odolává tedy úskalím každodenního profesionálního použití. Zoomový a zaostřovací kroužek vyžadují při otáčení optimální krouticí moment pro komfortní ovládání. Přímo na objektivu můžete ovládat více parametrů fotografování než kdy dříve.

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Pokud si můžete vzít s sebou jen jediný objektiv, NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S nabízí ideální kombinaci kompaktní konstrukce a profesionálního výkonu. Každá součást scény je podána s realistickou ostrostí a díky kompletnímu utěsnění vůči povětrnostním vlivům je tento objektiv vhodný pro každou lokaci.“

Souhrn klíčových vlastností

Extrémně ostrý obraz: vynikající ostrost až do okrajů obrazového pole. Výjimečný výkon při fotografování zblízka (nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 0,38 m).
Pokročilá optická konstrukce: 17 čoček / 15 členů s antireflexními vrstvami ARNEO a Nano Crystal.
Přizpůsobitelný příkazový kroužek: manuální zaostřování (výchozí možnost), bezhlučné ovládání clony (což se skvělé hodí u clonových přechodů při nahrávání videa) nebo korekce expozice.
Tlačítko Fn: můžete mu přiřadit až 21 různých funkcí. Od blokování zaostření po měření expozice, bracketing a další funkce.
Informační panel OLED: rychlé ověření clony, zaostřené vzdálenosti, přesné ohniskové vzdálenosti a hloubky ostrosti.
Spolehlivé provedení: odolná kompaktní konstrukce s důkladným utěsněním na ochranu proti prachu a vlhkosti.