24-10-2018

Svatební fotografka Nadia Meli představena jako nový evropský ambasador značky Nikon

Amsterdam, Nizozemsko, 24. října 2018 - Nikon Europe B.V. s hrdostí vítá svatební fotografku Nadiu Meli mezi evropské ambasadory značky Nikon. Nadia se přidala ke kolektivu fotografů společnosti Nikon, kteří přesvědčivě využívají nejmodernější technologie a přehled o aktuálních společenských trendech k co nejvěrnějšímu zobrazení současné doby.

Nadia, která se narodila v Itálii, vyrůstala v Německu a v současné době bydlí v anglickém Brightonu, zahájila svou cestu k fotografii v roce 2010, kdy byla po mnoha letech amatérského fotografování požádána kamarádkou, aby profesionálně nafotila její svatbu. Od té doby se pro ni svatební fotografie rychle stala prací na plný úvazek – prací, která je definována jejím typickým stylem.

Tento styl vychází z Nadiiny vize a záměru – zprostředkovat pocit sounáležitosti. Její největší vášní jsou lidé a jejich příběhy a její ambicí jako fotografky je zachytit je přirozeně – oživit je prostřednictvím svěžích, jednoduchých, intimních a neinscenovaných snímků.

Po celý rok 2018 Nadia pokračovala ve své práci svatební fotografky a zároveň vedla fotografické semináře, jejichž účelem nebylo naučit lidi jen „stylově upravovat“ fotografie, ale spíše jim pomoci najít vlastní umělecké vyjádření a vizi.

Nadia Meli říká:Své snímky bych označila čtyřmi přívlastky: veselé, opravdové, intimní, živé. Tyto čtyři hodnoty bych chtěla vyjádřit prostřednictvím svých fotografií. Nikon používám skoro celou svoji kariéru a tato technologie mi pomohla pěstovat a dále rozvíjet můj typický styl. Jsem pyšná, že můžu být součástí programu evropských ambasadorů a přidat se tak ke skvělým fotografům, kteří jsou již do programu zapojeni.“

Na letošní akci photokina si Nadia jako jedna z prvních fotografů v Evropě vyzkoušela nedávno představený fotoaparát mirrorless Nikon Z 7 a objektivy NIKKOR Z 35 mm f/1,8 S a NIKKOR Z 24–70 mm f/4 S.

„Fotoaparát Z 7 a doplňující objektivy jsem použila při několika svatbách v srpnu, kdy jsem je testovala v řadě různých situací. Ať to bylo uvnitř, venku, za jasného denního světla, za šera nebo v noci, vždy jsem se setkala se skvělou kvalitou obrazu a vynikajícími možnostmi práce za nízké hladiny osvětlení, které v kombinaci s lehkým tělem a tichou závěrkou dělají z tohoto systému sen svatebního fotografa. Nemůžu se dočkat, až s ním budu dál experimentovat.“

Program Evropští ambasadoři značky Nikon

Program Evropští ambasadoři značky Nikon zahrnuje talentované a vlivné umělce, kteří používají nejnovější technologie z oblasti fotografie a své znalosti sociálních trendů k tomu, aby zastupovali současnou dobu.

Více informací o Nadiině práci najdete zde: Nadia Meli

Kdo je Nadia Meli

Nadia Melise narodila v Itálii a vyrůstala v Německu. Jako fotografka se specializuje na skromné svatby a svatby narychlo po celé Evropě. Nafotila stovky svateb po celém světě a její práce byly otištěny v mnoha časopisech a on-line blozích. Díky svému jedinečnému, přirozenému a opravdovému stylu fotografování získala ve svém oboru velké renomé. V roce 2015 začala Nadia pořádat semináře a on-line kurzy, které fotografům pomáhají rozvíjet vize a najít vlastní umělecký projev a styl.

Všechny snímky spadají pod ochrannou známku © Nadia Meli