15-08-2018

Fotoaparát Nikon D850 a objektiv AF-S NIKKOR 180–400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR získávají ceny EISA 2018/2019

Amsterdam, Nizozemsko, 15. srpna 2018: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že fotoaparát Nikon D850 a teleobjektiv se zoomem AF-S NIKKOR 180–400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR byly jmenovány nejlepšími výrobky v kategoriích Professional DSLR Camera (profesionální digitální jednooká zrcadlovka) a Professional Lens (profesionální objektiv) za období 2018/2019. Ceny udělené sdružením EISA (European Imaging and Sound Association) demonstrují odhodlání společnosti Nikon vyvíjet inovativní vybavení pomáhající fotografům posouvat hranice jejich tvůrčích a technických možností.

Komentář sdružení EISA k fotoaparátu Nikon D850 – držiteli ocenění Professional DSLR Camera za období 2018/2019

Fotoaparát D850 je vynikající výkonná digitální jednooká zrcadlovka s obrazovým polem ve formátu kinofilmu, která zvládne libovolný fotografický úkol, což z ní činí letošního vítěze v kategorii Professional DSLR Camera. Obrazový snímač CMOS typu BSI s 45,7 milionu pixelů umožňuje fotografům pořizovat statické snímky s vysokým rozlišením i videosekvence 4K UHD s obrazovým polem ve formátu kinofilmu. Fotoaparát D850 je schopen fotografovat frekvencí až sedm snímků za sekundu v plném rozlišení (devět snímků za sekundu při použití volitelného Battery Packu) a je vybaven stejným 153bodovým systémem automatického zaostřování jako Nikon D5, což mu umožňuje spolehlivě sledovat pohybující se objekty. Velký a jasný optický hledáček usnadňuje tvorbu kompozice snímků.

Komentář sdružení EISA k objektivu AF-S NIKKOR 180–400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR – držiteli ocenění Professional Lens za období 2018/2019

První objektiv Nikon s vestavěným telekonvertorem je splněným snem mnoha profesionálních sportovních a akčních fotografů. Objektiv se snadno použitelným telekonvertorem nabízí ohniskovou vzdálenost až 560 mm při světelnosti f/5,6. Objektiv poskytuje ostrý obraz v celém rozsahu ohniskových vzdáleností, a to i při fotografování s plně otevřenou clonou. Účinný systém redukce vibrací umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než by jinak bylo možné. Objektiv je plně utěsněn proti klimatickým vlivům a jeho přední optický člen je opatřen fluorovou vrstvou pro ochranu před vodou, prachem a nečistotami.

EISA sestává z 55 spolupracujících nejrespektovanějších mezinárodních časopisů specializovaných na spotřební elektroniku. Výroční ceny jsou udělovány novým výrobkům vstupujícím na trh, které kombinují nejpokročilejší technologie a žádoucí funkční vybavení s prvotřídní výkonností.

Více informací získáte na webových stránkách sdružení EISA: https://www.eisa.eu/

Více informací o oceněných produktech společnosti Nikon naleznete na stránce www.europe-nikon.com