10-07-2018

SEZNAMTE SE S FOTOAPARÁTEM, KTERÝ SI O SOBĚ MYSLÍ, ŽE JE DALEKOHLED. COOLPIX P1000 MEGAZOOM

Amsterdam, Nizozemsko, 10. července 2018: Společnost Nikon představuje nový COOLPIX P1000, jediný kompaktní fotoaparát na světě se 125× optickým zoomem.¹ Uživatelé mohou zachytit vše od měsíční krajiny po divoká zvířata a vzdálená letadla – vše, co doposud bylo mimo dosah.

S tímto výjimečným fotoaparátem se 16 miliony pixelů je pořizování úžasných fotografií a videosekvencí snadné. 125× optický zoom nabízí největší rozsah ohniskových vzdáleností na světě – 24–3000 mm.¹ ² A 250× zoom Dynamic Fine Zoom digitálně prodlužuje horní limit ohniskové vzdálenosti na neuvěřitelných 6000 mm.² ³ Takto výkonný zoom dokáže zachytit i krátery na povrchu Měsíce.

Objektiv NIKKOR s vysokou světelností f/2,8 poskytuje vynikající výsledky za slabého osvětlení. Pokročilá technologie objektivu společnosti Nikon minimalizuje zkreslení a dosahuje tak pozoruhodně ostrých snímků i při fotografování s extrémně dlouhou ohniskovou vzdáleností. Podpora formátu RAW fotografům umožňuje ukládat a exportovat nekomprimované snímky do svého oblíbeného programu na zpracování/úpravy fotografií. A filmaři mohou superteleobjektivem nahrávat videosekvence v rozlišení 4K/UHD, což se skvěle hodí například pro natáčení divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí na velkou vzdálenost.

Ines Bernardes, product manager společnosti Nikon Europe, uvádí: „Chcete-li pořídit snímky superměsíce nebo natáčet, jak ptáčata opouštějí hnízdo, COOLPIX P1000 je přesně pro vás. Neuvěřitelný rozsah zoomu od širokoúhlého záběru po superteleobjektiv znamená, že můžete zachytit celou scénu nebo zvětšit i ty nejmenší detaily. Tento kompaktní megazoom navíc váží čtvrtinu toho, co digitální jednooká zrcadlovka s nasazeným superteleobjektivem, takže je skvělý pro pěší turistiku nebo cestování.“

Souhrn klíčových vlastností

– Zoom s extrémně velkým rozsahem Nebe již není limitem. Foťte se 125× optickým zoomem (24–3000 mm) a 250× zoomem Dynamic Fine Zoom (6000 mm).² ³
– Dechberoucí snímky Kombinace objektivu NIKKOR s vysokou světelností f/2,8, snímače s 16 miliony pixelů, systému zpracování obrazu EXPEED a podpory formátu RAW zaručuje ostré výsledky.
– Videosekvence 4K natočené superteleobjektivem Snadno nahrávejte videa v rozlišení 4K/UHD se snímací frekvencí 30p nebo video Full HD (1080p) se snímací frekvencí až 60p. Zaznamenávejte video se stereofonním zvukem a využívejte čistý výstup HDMI.
– Stabilní snímky Systém optické redukce vibrací (VR) potlačuje důsledky chvění fotoaparátu a snímky i videosekvence jsou tak ostřejší. Aktivní režim redukce vibrací poskytuje stabilnější obraz v hledáčku i na monitoru.
– Z jakéhokoli úhlu Jasný monitor LCD s úhlopříčkou 3,2 palce a s 921 000 pixely lze natočit a naklonit skoro všemi směry.
– Komfortní ovladač zoomu Rozměrný grip a boční ovladač zoomu usnadňují manipulaci. Tlačítko zoomu se skokovým vrácením stáhne v okamžiku objektiv ze superdlouhého ohniska na širokoúhlejší záběr, takže snadno opět najdete objekty, které se vám ze záběru ztratily.
– Dokonalé výsledky Podpora formátu RAW umožňuje uživatelům uložit a následně exportovat nekomprimované snímky do programů pro zpracování/úpravy.
– Sdílejte své nadšení Připojení pomocí funkce SnapBridge umožňuje uživatelům během fotografování synchronizovat snímky s chytrým zařízením. Funkce SnapBridge také umožňuje použít chytré zařízení k dálkově ovládanému fotografování.

¹ K 10. červenci 2018
² Ekvivalent u kinofilmu
³ Zvětšení s využitím funkce Dynamic Fine Zoom je počítáno od nejmenší ohniskové vzdálenosti optického zoomu.

Kompatibilita s aplikací SnapBridge
Před použitím funkce SnapBridge s tímto fotoaparátem je třeba nainstalovat do kompatibilního chytrého zařízení aplikaci Nikon SnapBridge.