15-05-2018

Nikon uvádí laserový dálkoměr pro golf – COOLSHOT PRO STABILIZED

Amsterdam, Nizozemsko, 15. května 2018: Společnost Nikon dnes oznámila uvedení laserového dálkoměru pro golf, modelu COOLSHOT PRO STABILIZED. Tento špičkový výrobek je novým, dále vylepšeným modelem stávajících dálkoměrů řady COOLSHOT 80.

Dálkoměr COOLSHOT PRO STABILIZED je vybaven vestavěnou funkcí redukce vibrací řady COOLSHOT 80 v menším a lehčím těle. Nabízí snadno čitelný červený interní displej OLED s funkcí automatického nastavení, která jemně přizpůsobuje jas displeje podle úrovně okolního osvětlení. Rychlost odezvy měření byla zkrácena na přibližně 0,3 s. Tělo dálkoměru má vodotěsnou konstrukci odolávající zamlžování, která chrání při neočekávaném dešti a polití vodou.

Dálkoměr COOLSHOT PRO STABILIZED je rovněž vybaven funkcí „indikace skutečné vzdálenosti“ – pokud se tato funkce používá, je indikována zeleně blikajícím LED světlem na přední části zařízení. Dálkoměr tak lze používat v rámci oficiálních turnajů*, kde jsou povolena zařízení pro měření vzdálenosti, protože jasně indikuje, že funkce měření vzdálenosti upravené o sklon (technologie ID – stoupání/klesání) nebyla použita.

Dálkoměr Nikon COOLSHOT odstraňuje nejistotu týkající se vzdáleností a umožňuje uživateli věnovat více času strategickým rozhodnutím a soustředění na každý odpal.

Nový dálkoměr COOLSHOT PRO STABILIZED v sobě zahrnuje vše, co můžete očekávat od laserového dálkoměru pro golf. Díky své vylepšené operativnosti a jednoduchosti měření je ideální jak pro uživatele, kteří používají laserový dálkoměr pro golf poprvé, tak i pro uživatele, kteří doposud nebyli zcela spokojeni s běžnými laserovými dálkoměry.

*Před použitím dálkoměru COOLSHOT při oficiálním turnaji si zjistěte místní pravidla.

COOLSHOT PRO STABILIZED

Červený interní displej
*Simulovaný obrázek

Klíčové vlastnosti

· Rozsah měření: 7,5–1 090 m
· Funkce STABILIZED usnadňující měření vzdáleného praporku za současné redukce vibrací způsobených pohyby ruky. Účinky redukce vibrací: Vibrace obrazu v hledáčku způsobené pohybem ruky (sinusové vlnění) jsou potlačeny na přibližně 1/5 nebo méně¹.
· Červený interní displej OLED umožňující snazší pozorování v libovolné situaci. Funkce automatické regulace jasu jemně přizpůsobuje jas displeje podle úrovně okolního osvětlení.
· Rychlá a stabilní odezva měření bez ohledu na vzdálenost – funkce HYPER READ je pokročilejší a zobrazuje výsledky měření za přibližně 0,3 s.
· Technologie LOCKED ON se zeleným osvětlením²: Značka LOCKED ON se rozsvítí zeleně a informujte tak, že se jedná o vzdálenost k nejbližšímu objektu. Při měření překrývajících se objektů je v hledáčku vzdálenost k nejbližšímu objektu zobrazena včetně značky LOCKED ON. Například na golfovém hřišti je jasně vidět, že byla změřena vzdálenost k praporku, i když se v pozadí nacházely stromy.
· Golfový režim zobrazuje vzdálenost upravenou o sklon (horizontální vzdálenost ± výška), která je vodítkem pro to, jak daleko je třeba odpálit míček, a je ideální pro použití na golfových hřištích ve svahu do kopce i z kopce – technologie ID (stoupání/klesání).
· Funkce indikace skutečné vzdálenosti s výraznou vnější signalizací, která informuje o skutečnosti, že nebyla použita funkce měření stoupání/klesání (technologie ID). Při použití režimu indikace skutečné vzdálenosti bliká během zapnutí dálkoměru zelená vnější signalizace. Pozorovatelé si tak mohou snadno ověřit, že nebyla použita funkce měření stoupání/klesání (technologie ID). Indikaci skutečné vzdálenosti lze rovněž vypnout.
· Režim priority prvního objektu. Při měření překrývajících se objektů se zobrazuje vzdálenost nejbližšího objektu – užitečná vlastnost při golfu, která dovoluje změřit vzdálenost k praporku na hřišti se zalesněným pozadím.
· Krok zobrazení změřené vzdálenosti: 0,5 m
· Jednorázové nebo trvalé měření (až 8 sekund)
· Vysoce kvalitní monokulár s 6násobným zvětšením a vícenásobnými antireflexními vrstvami pro jasný a brilantní obraz
· Velký okulár pro snadné pozorování (18 mm)
· Široký zorný úhel (7,5 °)
· Velké předsunutí výstupní pupily pro snadné pozorování obrazu při použití brýlí
· Dioptrická korekce
· Kompaktní tělo pro pohodlné držení
· Vodotěsné tělo odolné proti zamlžování
· Široký rozsah teplotní odolnosti: −10 °C až +50 °C

¹ Podle standardů měření společnosti Nikon.
² Jednorázová měření: Při měření překrývajících se objektů a zobrazení vzdálenosti k nejbližšímu objektu se současně zobrazí značka LOCKED ON. Trvalá měření: Při změně zobrazených hodnot směrem k bližšímu objektu se zobrazí značka LOCKED ON.