30-04-2018

Renomovaný britský výtvarný fotograf David Yarrow se stal novým evropským ambasadorem značky Nikon

Amsterdam, Nizozemsko, 30. dubna 2018 – Společnost Nikon Europe B.V. s potěšením oznamuje, že proslulý fotograf David Yarrow se připojí do vážené skupiny fotografů společnosti Nikon jako její evropský ambasador.

Yarrow si svými evokativními a působivými fotografiemi života na zemi získal rostoucí zájem fotografů, sběratelů umění a také běžných spotřebitelů. Jeho velké legendární černobílé snímky jsou vystavovány v mnoha předních galeriích a muzeích po celém světě. Jsou příspěvkem k jedinečnému stylu, díky kterému se vypracoval mezi nejlepší fotografy přírody na světě.

Yarrow používal produkty Nikon posledních 33 let – od počátku kariéry, kdy pro časopis The Times stvořil legendární snímek Diega Maradony z finále Světového poháru v roce 1986, až po nedávné roky, kdy se etabloval jako jeden z nejprodávanějších výtvarných fotografů. V poslední době hrál David klíčovou roli při uvádění modelu D850 na trh.

Co je důležitější, Yarrowovo dílo vyjadřuje jeho vášeň pro filantropii a ochranu přírody. Tuto vášeň ochotně předvádí prostřednictvím svého speciálního projektu evropského ambasadora značky Nikon, na kterém momentálně pracuje v keňském národním parku Amboseli.

David Yarrow říká: Moje kariéra fotografa byla nekonvenční a musím se přiznat, že jsem se odmítal zaškatulkovat do jednoho ústředního „tématu“ nebo „specializace“. Přesto pro mě zůstalo fotografování způsobem uplatnění a úniku, příležitostí zkoumat odlehlé kouty světa a zachycovat extrémní prostředí a vzácnou divokou zvěř, pro kterou jsou tato místa domovem.

Fotoaparáty Nikon a objektivy NIKKOR hrály významnou roli na každé cestě, na kterou jsem se vydal. Jejich estetika a ergonomie se neustále zlepšuje a nenapadá mě jiná značka, která tak dobře chápe potřeby profesionálů i amatérských fotografů. Fotografie je umělecká forma naší generace a já doufám, že moje práce evropského ambasadora značky Nikon pomůže povzbudit a inspirovat lidi, aby méně používali své mobilní telefony a více své oči. To je podstata této práce.“

Evropští ambasadoři značky Nikon

Program Evropští ambasadoři značky Nikon zahrnuje talentované a vlivné umělce, kteří používají nejnovější technologie z oblasti fotografie a své znalosti sociálních trendů k tomu, aby zastupovali současnou dobu. Společnost Nikon vyzvala Davida na základě jeho všeobecného uznání jako fotografa, aby jako její ambasador uskutečnil svůj vysněný fotografický projekt.

Další informace o Davidu a jeho předchozích pracích naleznete na webu společnosti Nikon.  

Kdo je David

David Yarrow se narodil v roce 1966 ve skotském Glasgow. S fotografováním začal již v útlém věku a jako 20letý stál na hřišti finále Světového poháru v Mexico City a fotografoval pro časopis The Times. V ten den David nafotil slavný snímek Diega Maradony držícího Světový pohár. Následně byl pozván k fotografování Olympiády a mnoha jiných sportovních akcí. Trvalo však mnoho let, než dospěl do své komfortní polohy, kterou je dokumentování světa přírody evokativními a působivými fotografiemi života na zemi, kterými si získal rostoucí zájem sběratelů umění. V roce 2018 se David pevně etabloval jako jeden z nejprodávanějších výtvarných fotografů na světě.

Všechny snímky spadají pod ochrannou známku © David Yarrow