30.11.2011

SB-910: mistr světla

Společnost Nikon Europe dnes představila svou zcela novou vlajkovou loď mezi blesky Speedlight - Nikon SB-910 s měřením i-TTL (inteligentní TTL), který nahrazuje vysoce oceňovaný blesk SB-900.

Rychlý všestranný a výkonný blesk SB-910, s přepracovanými menu a ovládáním, nabízí široké možnosti fotografování při nasazení na fotoaparát i bezdrátově. Výkonný nástroj pro profesionály požadující osvětlení studiové kvality kombinuje zdokonalené ovládání s rozšířeným rozsahem zoomu na 17-200 mm a třemi možnostmi rozložení osvětlení, a tak umožňuje absolutní kontrolu nad prostorem pokrytým bleskem.

„Blesk SB-900 se pevně prosadil jako nejlepší blesk ve své třídě", říká Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software společnosti Nikon Europe. A pokračuje: „A nový blesk SB-910 je určen k pokračování v této tradici, protože je díky své ergonomičnosti a intuitivnějšímu ovládání ještě lépe použitelný."

Blesk SB-910 je výkonný přenosný zdroj světla nabízející přesnou zábleskovou expozici a bezproblémové využití doplňkového záblesku i ve složitých světelných situacích. Je skvělý pro profesionály, kteří požadují kompletní možnosti ovládání kvality světla. Nabízí rozložení osvětlení se zdůrazněným středem, rovnoměrné a standardní, aby vyhověl každému fotografickému prostředí. Pokrývá zoom v rozsahu 17-200 mm se zachováním rovnoměrné distribuce osvětlení. Osvětlení nepřímým zábleskem je zajištěno hlavou, kterou lze naklopit o 90º nahoru, o 7º dolů a lze jí otáčet vodorovně o 180º doprava a doleva. Tepelná pojistka byla vylepšena a umožňuje optimální detekci tepla a řízení času dobíjení.

Blesk SB-910 se může pochlubit vylepšenou ergonomií a přepracovanými menu pro intuitivní ovládání a nabízí stejnou spolehlivost jako jeho předchůdce. Menu jsou jasnější a volič je opatřen drážkou, takže hmatem cítíte každou změnu nastavení. Podsvícená tlačítka jsou lépe viditelná ve tmě a v balení s bleskem SB-910 jsou dodávány pevné (plastové) barevné filtry, které jsou trvanlivější a snadněji se nasazují.

Blesk SB-910 je součástí systému kreativního osvětlení Nikon a lze ho snadno zařadit do osvětlovacích systémů s více blesky.

Profesionální blesk Speedlight s i-TTL řízením záblesku: kompatibilní s jednookými zrcadlovkami formátu FX a DX. Je součástí systému kreativního osvětlení Nikon a nabízí úplnou kontrolu nad pokrytím blesku.

 

Směrné číslo: 34 (STD)/39 (CW)/31 (EVEN) (formát FX, ISO 100, m, při 35mm)

 

Maximální směrné číslo: 54,5 (CW, formát FX, ISO 100, m, při 135mm)

 

Rozložení osvětlení se zdůrazněným středem, rovnoměrné a standardní: Režim osvětlení se zdůrazněným středem soustředí záblesk do středu obrazového pole, což je užitečné při použití teleobjektivu. Režim rovnoměrného osvětlení stejnoměrně rozptyluje světlo do celého obrazového pole, což je užitečné při pořizování skupinových fotografií. Standardní režim nabízí standardní rovnováhu mezi výkonem a distribucí záblesku.

 

Vícekrokové motorické zoomování pokrývá široký rozsah od 17 do 200mm.

 

Zdokonalená ergonomie umožňuje intuitivní ovládání. Blesk se může pochlubit velkým displejem LCD, jasným systémem menu, pohodlně umístěnými ovládacími prvky a podsvícenými tlačítky, která usnadňují ovládání blesku při slabém osvětlení.

 

Automatická detekce formátu snímače: blesk automaticky rozpozná, zda pracuje s fotoaparátem formátu FX nebo DX.

 

Rychlé nabíjení za 2,3 sekundy při použití NiMH baterií LR6.

 

Pomocné světlo AF: kompatibilní s modulem AF Multi-CAM 3500 FX/DX.

 

Práce s nepřímým zábleskem: možnost horizontálního otočení hlavy blesku o 180º doprava a doleva, možnost naklopení nahoru o 90º a dolů o 7º.

 

Tepelná pojistka: varuje před nadměrným zahřátím blesku při intenzivním odpalování záblesků.

 

Pevné barevné filtry na žárovkové a zářivkové světlo jsou součástí balení.

 

Automatická detekce filtru: blesk Speedlight automaticky upravuje nastavení barevné teploty připojeného fotoaparátu podle barvy použitého filtru.

 

Firmware lze aktualizovat pomocí úložného média v připojeném fotoaparátu.