24. srpna 2011

Dva stylové super zoomy se přidávají k řadě COOLPIX

Společnost Nikon Europe dnes oznámila přidání dvou kompaktních fotoaparátů se superzoomem do řady COOLPIX Style (S). Dvojici tvoří ultrakompaktní barevný fotoaparát COOLPIX S6200 s rozlišením 16 megapixelů a se širokoúhlým objektivem NIKKOR s 10násobným zoomem a výkonný a přesný COOLPIX S8200 s 16megapixelovým snímačem CMOS a širokoúhlým objektivem NIKKOR se 14násobným zoomem.

„Oba fotoaparáty otevírají uživatelům, kteří touží po vysoké výkonnosti v kompaktním těle, nové možnosti,“ říká Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe. „Fotoaparát COOLPIX S6200 můžete mít opravdu stále s sebou a jeho všestrannost zajistí, že vždy pořídíte ohromující fotografie, ať už fotíte osobní portréty svých přátel, nebo ze zadní řady davu fotografujete kapelu na pódiu. COOLPIX S8200 zároveň nabízí pokrytí ohniskových vzdáleností od širokého úhlu až po teleobjektiv a neuvěřitelně rychlou odezvu. Žádný okamžik vám neunikne – bez ohledu na vzdálenost od fotografovaného objektu.“

Super stylový, super přenosný superzoom – COOLPIX S6200

Nápadně stylový a extrémně přenosný fotoaparát COOLPIX S6200 je nabitý 10násobným zoomem širokoúhlého objektivu NIKKOR v pozoruhodně kompaktním těle živých barev. 16megapixelový obrazový snímač umožňuje pořídit výjimečně detailní obraz, kreativně fotografie oříznout a tisknout senzačně ostré zvětšeniny velikosti plakátu. Automatické funkce proti rozmazání snímků zajišťují konzistentně skvělé výsledky. Režim noční krajina umožňuje fotografovat ve vysoké kvalitě i při slabém osvětlení.

Je snadné být kreativní, protože fotoaparát COOLPIX S6200 nabízí možnost použít speciální efekty při pořizování fotografií a videa a řadu filtrů a efektů použitelných na již pořízené fotografie. Při fotografování lze použít například efekty změkčovací filtr nebo „nostalgická sépie“. Mezi filtry vestavěné ve fotoaparátu ke zdokonalení snímků patří cross screen (hvězdicový filtr), „rybí oko“ a efekt miniatury. 

Kvalitní videosekvence pořizuje fotoaparát COOLPIX S6200 v rozlišení HD (720 p) se stereo zvukem. Využívá čtyři moderní funkce proti rozmazání snímku a vysokou citlivost ISO (až 3200), aby se při slabém osvětlení snížilo nebezpečí rozmazání pohybujících se objektů.

Model COOLPIX S6200 přichází v šesti barvách: bílý, červený, černý, modrý, stříbrný a růžový.

Kompaktní výkonnost zoomu COOLPIX S8200

Kromě výkonného 14násobného zoomu širokoúhlého objektivu NIKKOR nabízí fotoaparát COOLPIX S8200 vysoce citlivý 16megapixelový snímač CMOS se zadním podsvětlením, který zajišťuje, že i při slabém osvětlení nebo v extrémně jasném prostředí fotoaparát snadno zachytí fotografovanou scénu, takže ve dne i v noci zachytíte snímky tak, jak je vidíte. V kombinaci s rychlým automatickým zaostřováním, neuvěřitelně rychlým zapnutím fotoaparátu a bleskovým kontinuálním snímáním je zajištěno, že nikdy nepromeškáte ten správný akční okamžik. Snímání videosekvencí Full HD (1080 p) se stereo zvukem je další součástí kompletu, který je všestrannější než kdy dříve.

Model COOLPIX S8200 přichází ve čtyřech barvách: černý, červený, stříbrný a bílý.

Softwarový balíček vše v jednom ViewNX 2 umožňuje snadný a rychlý import, procházení, úpravy a sdílení statických snímků i videosekvencí. Stejně jako jeho velmi úspěšný předchůdce ViewNX, je i software ViewNX 2 snadno použitelnou sadou programů, která nabízí mnoho funkcí nad rámec standardních možností operačního systému. Nově přidané moderní funkce úpravy videa jsou převzaté přímo z programů pro oceňované profesionální zrcadlovky Nikon. Uživatelé tak mohou vytvářet ohromující videosekvence. Software ViewNX 2 je dodáván se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici i ke stažení zdarma.

Původní systém zpracování obrazu EXPEED v sobě obsahoval všechny zkušenosti a technologie vyvinuté za dlouhou historii společnosti Nikon. Nyní, díky nejnovější verzi známého systému Nikon EXPEED C2, se možnosti fotografie dále rozšiřují: zdokonalené nahrávání videa, vysoká výkonnost při vysoké citlivosti a maximální kvalita obrazu. EXPEED C2 maximalizuje výkonnost snímače k pořízení jasného živého obrazu plného živých barev, se sníženým šumem a jemnými tonálními přechody ve vynikajících snímcích a videosekvencích.

Svoje fotografie můžete bezpečně a jednoduše zálohovat pomocí portálu my Picturetown (www.mypicturetown.com), on-line služby pro ukládání a sdílení digitálních fotografií společnosti Nikon. Snadné sdílení vzpomínek zachycených na fotografiích s přáteli a uspořádání cenných vzpomínek do on-line sbírek. Získáte 2 GB volného prostoru k uložení tisíců vzpomínek. Pokud potřebujete uložit více snímků, můžete své členství kdykoliv rozšířit na tzv. Zlatý účet.