24.8.2011

Nikon představuje svůj první odolný fotoaparát – COOLPIX AW100

 

Společnost Nikon Europe dnes představila nový odolný fotoaparát speciálně určený pro outdoorové aktivity. Vodotěsný fotoaparát COOLPIX AW100, odolný proti nárazům i mrazu, je dostatečně vybavený pro každou činnost a pořídíte s ním ohromující snímky při šnorchlování i lyžování. Kategorie fotoaparátů do každého počasí COOLPIX ‘All Weather' (AW) přibyla do rodiny COOLPIX k dosavadním řadám Styl (Style - S), Výkon (Performance - P) a Život (Life - L).

„Navrhli jsme fotoaparát COOLPIX AW100 tak, aby byl připravený na dobrodružství stejně jako vy," říká Nicolas Gillet, produktový manažer divize Consumer Products společnosti Nikon Europe. „Je připraven vyrazit do akce po celý rok, ale hlavně je vybaven veškerou technologií, kterou očekáváte od kompaktního fotoaparátu Nikon. Ve všech situacích můžete tedy očekávat skvělý obraz."

Fotoaparát COOLPIX AW100 navržený k zachycení akce na zemi i ve vodě je skvělým společníkem pro každého, kdo žije aktivním životním stylem. Vodotěsný do hloubky 10 m, odolný proti nárazu při pádu až z 1,5 m a spolehlivý při mrazu až do -10 °C, zkrátka skvělý fotoaparát do úžasné přírody. Nejmodernější technologie, kterými je fotoaparát vybaven, jako jsou vestavěný polohovací systém GPS, elektronický kompas a vestavěná mapa světa*, umožňují snadný geo-tagging fotografií, usnadňují orientaci na neznámých místech a sledují vaši trasu při cestování.

*S výjimkou některých oblastí

Fotoaparát COOLPIX AW100 je nabitý nejnovějšími technologiemi zpracování obrazu tak, jak čekáte od fotoaparátu COOLPIX, takže pořídíte vynikající fotografie při surfování na vrcholu vlny i při slézání hory. Vysoce citlivý snímač CMOS s rozlišením 16 megapixelů a zadním podsvícením v kombinaci se speciálními režimy pro slabé osvětlení přináší ohromující výsledky na silném slunci, v noci i při potápění.

K zajištění maximální kvality pořízených videosekvencí a snímků používá fotoaparát AW100 také širokoúhlý objektiv NIKKOR s 5násobným zoomem, nahrávání videosekvencí v rozlišení Full HD (1080 p) se stereo zvukem a čtyři moderní funkce pro redukci rozmazání snímku, které minimalizují vliv pohybu fotografovaného objektu, slabého osvětlení a chvění fotoaparátu.

Funkce Snadné panorama rozšiřuje váš pohled na svět pořízením snímků s úhlem 360º a 180º. Při vertikálním nebo horizontálním pohybu přes snímanou scénu pořídí fotoaparát rychlou sérii snímků a okamžitě je spojí do krásného panoramatu.

Ovládání fotoaparátu COOLPIX AW100 je velice snadné, abyste měli dostatek prostoru užít si akci. Ke snímání podvodních scén tak, jak je vidíte, slouží jednoduchý režim Pod vodou, který automaticky upravuje nastavení vyvážení bílé barvy. Po stisknutí tlačítka Action-Control můžete nastavit fotoaparát a pořídit snímek jednou rukou: tlačítko aktivuje režim, ve kterém lze nastavení fotoaparátu měnit jednoduše zhoupnutím fotoaparátu dopředu a dozadu, takže na svahu můžete fotografovat, aniž byste si sundali rukavice.

Fotoaparát COOLPIX AW100 přichází ve třech barvách: maskovací vzor, oranžová a černá.