21.dubna 2011

Společnost Nikon opět získala ceny TIPA: oceněny byly fotoaparáty D7000 a COOLPIX P300

Společnost Nikon Europe dnes oznámila získání dvou prestižních ocenění TIPA (Technical Image Press Association). Fotoaparát D7000 obdržel cenu za nejlepší digitální jednookou zrcadlovku pro pokročilé uživatele a fotoaparát COOLPIX P300 zvítězil jako nejlepší kompaktní fotoaparát.


TIPA je přední evropská odborná fotografická asociace. Ceny uděluje 29 fotografických časopisů ze 13 evropských zemí. Porota vybírá produkty, které považuje za nejlepší v jednotlivých kategoriích, pokud jde o celkovou kvalitu, výkonnost a přínos pro koncového uživatele dané kategorie.

Jordi Brinkman, produktový manažer společnosti Nikon Europe, řekl: Jsme skutečně pyšní, že model D7000 navázal na úspěch fotoaparátu D90, který stejnou cenu dostal v roce 2009. Vždy se snažíme našim pokročilým uživatelům jednookých digitálních zrcadlovek nabídnout nejmodernější technologie přitažlivé pro vášnivé fotografy hledající další úroveň kreativity. Jsme zvláště potěšeni tím, že prestižní organizace TIPA chválila všestrannost modelu D7000."


Sander van Velzen, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, dodal: „Ohlasy na fotoaparát COOLPIX P300 od náročných fotografických nadšenců byly skvělé. Obdivovali nově vyvinutý vysoce světelný 24mm širokoúhlý zoom objektiv f/1,8 i úžasné a věrné fotografie, které jím lze pořídit. Cena asociace TIPA nakonec mluví sama za sebe: tento model je dnes jedním z našich nejkvalitnějších kompaktních fotoaparátů."

Nikon D7000

Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka pro pokročilé uživatele (Best D-SLR Advanced): Nikon D7000

Komentáře poroty TIPA: „Fotoaparát Nikon D7000 na nás působil jako definice nejmodernější digitální jednooké zrcadlovky formátu DX (snímač velikosti APS-C) díky svému snímači CMOS 16,2 MPix, souvislému fotografování až 100 snímků rychlostí 6 snímků za sekundu a možnosti natáčet HD video 1080 p s automatickým zaostřováním v průběhu filmování. Fotoaparát je vybaven dvěma sloty pro kartu SD, hledáčkem se 100% pokrytím a jasným 3palcovým displejem LCD s funkcí živý náhled, což z něj činí extrémně všestranný fotoaparát. Horní část těla a zadní kryt z hořčíkové slitiny, zvláštní těsnění proti vlivům počasí a prachu i systém závěrky s očekávanou životností 150 000 cyklů přinášejí pocit profesionálního fotoaparátu."

Nikon COOLPIX P300

Nejlepší digitální kompaktní fotoaparát (Best General Compact Camera): Nikon COOLPIX P300

Komentáře poroty TIPA: „Fotoaparát Nikon COOLPIX P300 je stylový kompaktní fotoaparát s pozoruhodně výkonným objektivem f/1,8, s rozsahem ohniskových vzdáleností od 24 mm (ekvivalent 35 mm) a 4,2násobným optickým zoomem. Použité sklo s vysokým indexem lomu navíc zajišťuje ostrý obraz s vysokým kontrastem. V kombinaci s výkonným zdola podsvíceným snímačem CMOS 12,2 megapixelů nabízí fotoaparát obraz skvělé kvality i při slabém osvětlení. Fotoaparátem P300 můžete pořídit nejen video v kvalitě Full HD (1080 p), ale i zpomalené video s rychlostí snímání až 120 sním./s.