15.9.2010

SB-700

 Společnost Nikon Europe dnes s potěšením oznamuje uvedení nového blesku SB-700 na trh. Blesk má sofistikované kompaktní tělo, snadné ovládání a množství užitečných funkcí. Jedná se o vítaný doplněk pro každého, kdo uvažuje o rozšíření své výbavy a kdo se chystá objevovat možnosti systému kreativního osvětlení Nikon.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, řekl: „Model SB-700 umožňuje rozšířit kreativní potenciál uživatelů nad rámec standardního vestavěného blesku fotoaparátu. Jednoduše se integruje do systému jednookých zrcadlovek Nikon a využívá výhody systému i-TTL, který poskytuje optimální výsledky s minimem úsilí."

 

Blesk je ideální pro široké spektrum použití, od portrétní a studiové fotografie až po fotografování různých událostí a fotografování v noci. Poskytuje velmi vysokou kvalitu, jakou od blesku společnosti Nikon očekáváte.

 

Blesk má intuitivní rozhraní a snadno pochopitelný systém ovládání a mnoho dalších pokročilých funkcí, které zdědil od profesionálního blesku SB-900. Obsahuje funkci i-TTL společnosti Nikon, systém měření expozice objektivem zajišťující přesné měření světla stejně jako krokové motorické zoomování, které automaticky detekuje použitou ohniskovou vzdálenost a výstup blesku nastavuje na úhly záběru odpovídající ohniskovým vzdálenostem v rozsahu od 24 mm po 120 mm. Uživatelé si mohou vybrat ze tří rychle volitelných vzorů reflektoru, které odpovídají různým fotografickým scénám.

 

 Model SB-700 je kompatibilní s fotoaparáty FX a DX a jeho rychlé bezdrátové ovládání činí z blesku atraktivní volbu pro široké spektrum zákazníků, včetně pokročilých fotografů, kteří chtějí rozšířit své vybavení systému kreativního osvětlení. Může se chovat jako „master" (ovladač), který bude řídit až 2 skupiny blesků a jejich světelné poměry. Model SB-700 se zároveň při nastavení blesků chová jako dálková jednotka.

 

Se svojí otočnou hlavou a vestavěným odrazným štítkem může fotograf blesk používat ke směrování světla a odrážet ho od stropů a stěn. Model SB-700 zároveň přichází s praktickým difuzním adaptérem společnosti Nikon, který slouží k vyrovnávání světla a změkčování stínů přímého blesku.

 

Blesk je vybavený aretační páčkou upevňovacího mechanismu, která umožňuje blesk bezpečně připevnit k fotoaparátu, a zabránit tak jeho uvolňování. Dostupný je také volitelný prvek upevnění odolný proti povětrnostním podmínkám a tudíž je vhodný pro fotografování v exteriéru.

 

 

• Nový, vylepšený LCD panel a intuitivní vzhled přepínačů dovolují rychlé a snadné nastavování voleb.


• Díky maximálnímu směrnému číslu 38 (pro fotoaparát FX při standardních světelných podmínkách a ISO 100 při ohnisku 120 mm) má blesk dostatečný výkon a vyhovuje většině fotografických situací.

 

•  Vícekrokový výkonný zoom se automaticky přizpůsobí aktuální ohniskové vzdálenosti objektivu, který je připojený kfotoaparátu a pokrývá zorné úhly odpovídající rozsahu 24 mm až 120 mm.


•  Rychlý výběr jednoho ze tří volitelných vzorů reflektorů zabezpečuje, že blesk vyhovuje každé fotografické situaci. Jedná se tedy o ideální blesk pro velký počet scén.  Reflektor se zdůrazněným středem (CW) nabízí vyšší výkon a vyšší směrné číslo a je ideální k odlišení snímaného objektu od okolí. Rovnoměrné nastavení (EVEN)je vhodné pro skupinové fotografie v interiérech nebo fotografie rovných ploch a standardní nastavení (STD) dává mírný důraz na střed a je vhodné pro většinu ostatních situací. 

•  Vysokorychlostní dobíjení trvá při použití NiMH a alkalických baterií přibližně 2,5 sekundy a při použití lithiových baterií trvá přibližně 3,5 sekundy.

•  Režim rychlého bezdrátového ovládání dovoluje změnit světelné poměry bleskových jednotek skupiny A a B a zároveň se může chovat jako dálková jednotka v systému kreativního osvětlení Nikon.

•  Model SB-700 automaticky detekuje teplotu hlavy blesku a pokud se teplota hlavy blesku zvýší, zpozdí čas nabíjení, čímž chrání blesk před poškozením přehřátím.

•  Firmware blesku lze snadno aktualizovat pomocí digitálních jednookých zrcadlovek Nikon.

•  Model SB-700 se dodává s pevnými plastovými barevnými filtry (zářivkový a žárovkový), které jsou trvanlivější, teplotně odolnější a snadněji použitelné než běžné foliové typy filtrů. Blesk automaticky detekuje tyto dva pevné typy barevných filtrů a aktivuje fotoaparát, aby nastavil optimální barevnou teplotu v závislosti na informaci o filtrech, které blesk SB-700 odešle. K dispozici je také volitelná sada barevných filtrů SJ-4.