21.02.2013

Společnost Nikon představuje následovníka svého nejprodávanějšího fotoaparátu COOLPIX

Společnost Nikon Europe dnes ohlásila nový model z řady kompaktních fotoaparátů COOLPIX S. Barevná řada fotoaparátů S3500 je následovníkem velice oblíbeného modelu S3300, který se stal nejprodávanějším fotoaparátem ve všech kategoriích v Evropě. Nový model je atraktivní a zároveň inteligentní a je vybaven širokoúhlým objektivem NIKKOR se 7× zoomem, displejem LCD s úhlopříčkou 6,7 cm (2,7"), technologií optické redukce vibrací, záznamem videa s rozlišením 720p a vestavěnými filtrovými efekty.  Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, řekl: „Fotoaparát COOLPIX S3500 je ideální k okamžitému zachycení zábavy. Automatické zaostřování společně s technologií redukce vibrací minimalizuje účinky chvění fotoaparátu a zajišťuje dokonale ostré fotografie. Širokoúhlý objektiv s optickým zoomem umožňuje snadno zachytit skupinové fotografie i detailní portréty. Vynikající design a kvalitní zpracování s poutavými barevnými variacemi včetně oblíbeného stylu lineart znamenají, že budete chtít tento fotoaparát nosit všude s sebou."

Fotoaparát COOLPIX S3500 se snadno vejde do kapsy a zároveň nabízí vysoký výkon. Tento model představuje dokonalou volbu pro neustálé nošení a zároveň je mnohem všestrannější než jakýkoli chytrý telefon. Fotoaparát je vybaven štíhlým tělem s hloubkou 20,5 mm a zároveň nabízí objektiv NIKKOR se sedminásobným optickým zoomem a technologií redukce vibrací, která zaručuje jasné a stabilní fotografie a videosekvence, ať už natáčíte na video své přátele, když si večer vyrazíte, nebo si přibližujete známé turistické atrakce.

Model S3500 je navržen pro snadné ovládání a podporuje bezproblémové kreativní fotografování. Nabídka 18 motivových programů automaticky optimalizuje nastavení fotoaparátu pro oblíbené fotografické scény a systém Inteligentní portrét nabízí množství technologií automatické detekce, jež zaručují bezproblémové pořízení snímků osob. Možnosti vylepšení vzhledu vám pomohou vylepšit portréty a nabídka menu retušování obsahuje množství funkcí pro okamžité úpravy fotografií včetně režimu rychlých efektů při zobrazování. Lze například použít efekt Selektivní barva, který převede snímek na monochromatický a potom přidá barevný nádech dle vašeho výběru, nebo Filtr typu hvězda, který jasným objektům přidá hvězdicový záblesk.

 

Až budete se svými fotografiemi spokojeni, vynikající úroveň detailů zaručená snímačem CCD s rozlišením 20 milionů pixelů vám poskytne dostatečné rozlišení k vytvoření velkých výtisků. Pak vám nic nebrání fotografie vytisknout a zarámovat své vzpomínky. Fotografie můžete také sdílet on-line pomocí karty Eye-Fi X2 (nebo novější verze) a přenášet je ve formátu JPEG přímo do počítače nebo chytrého zařízení. 

 

Začínající filmaři si oblíbí ostrý záznam videosekvencí v rozlišení HD (720p), který je k dispozici jedním stiskem vyhrazeného tlačítka pro záznam videosekvencí. Všechny dokonalé okamžiky lze ihned zaznamenat a přehrát na velkém displeji LCD s úhlopříčkou 6,7 cm (2,7"). Ať již budete fotografovat za jasného slunečního světla nebo za nízkého osvětlení, regulace jasu displeje vám poskytne kvalitní obraz pro fotografování i přehrávání.

 

Model COOLPIX S3500 se dodává v osmi barvách: fialové, stříbrné, černé, červené, oranžové, růžové, růžové se vzorem lineart a modré se vzorem lineart. V prodeji bude za cenu 3 290 Kč.