8.9.2010

Nikon Coolpix P7000

Nikon uvádí špičkový fotoaparát řady COOLPIX

Společnost Nikon Europe oznamuje uvedení vysoce výkonného fotoaparátu řady COOLPIX, modelu P7000, který představuje zcela novou úroveň kvality v diskrétním a stylovém provedení. COOLPIX P7000 byl vytvořen na základě rozsáhlého průzkumu mezi profesionálními fotografy a poskytuje vynikající snímky při zachování kompaktnějších rozměrů, než jakých dosahují jednooké zrcadlovky.

Přístroj P7000 je vybaven špičkovými technologiemi pro dosažení nejvyšší možné kvality obrazu, rozměrným 1,49 cm (1/1,7") obrazovým snímačem a systémem zpracování obrazu EXPEED C2 poskytujícím vyšší výkon za nízké hladiny osvětlení a umožňujícím záznam videosekvencí. Optická soustava objektivu NIKKOR s 7,1× zoomem obsahuje dva optické členy ze skel ED pro potlačení projevů barevné vady při použití delších ohniskových vzdáleností. Objektiv navíc obsahuje vestavěný neutrální šedý filtr (ND) rozšiřující expoziční možnosti za vysoké hladiny osvětlení.

Široký rozsah citlivostí fotoaparátu P7000 k působení světla ISO 100 až ISO 3200 lze ještě dále rozšířit o nastavení Hi 1 (ekvivalent ISO 6400), a k dispozici je také noční režim s nízkou úrovní šumu pro kvalitní výsledky za nízké hladiny osvětlení (například v interiérech osvětlených svíčkami) a funkce redukce šumu umožňující fotografům ovlivňovat úroveň šumu na výsledných snímcích.

V situacích, kde je obtížné zvolit správné nastavení, zaručuje pořízení přirozeně působících snímků funkce D-Lighting. Tato funkce automaticky zachraňuje podexponovaná místa snímků vzniklá v důsledku vysoce kontrastního osvětlení fotografovaného motivu. Zabudované předvolby COOLPIX Picture Control, odvozené od technologie využívané v oceňovaných digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon, umožňují uživateli upravovat parametry zpracování snímků fotoaparátem podle vlastního vkusu, a nová funkce bracketingu umožňuje pořizovat série snímků s lehce odlišným nastavením expozice, citlivosti ISO nebo vyvážení bílé barvy s možností následného výběru snímku, který nejlépe odpovídá původnímu fotografickému záměru. Na LCD monitoru lze nově zobrazit také virtuální horizont kontrolující perfektně vodorovnou pozici fotoaparátu.

Při některých příležitostech je vhodné zaznamenat více než jen statický snímek, proto COOLPIX P7000 umožňuje zaznamenávat rovněž HD videosekvence (720p). Videosekvence jsou zaznamenávány včetně stereofonního zvuku za pomoci vestavěného mikrofonu, konektor typu jack umožňuje volitelně použít externí mikrofon. Extrémně velký 7,5 cm (3") LCD monitor s vysokým rozlišením (920 000 pixelů) zobrazuje téměř 100 % barevného prostoru sRGB pro snadnou kontrolu snímků a optický hledáček fotoaparátu je vybaven dioptrickou korekcí. Přístroj dále obsahuje port HDMI pro okamžité sdílení snímků na externích zobrazovačích s vysokým rozlišením.

Zabudované editační funkce fotoaparátu P7000 poskytují uživatelům plnou kontrolu nad výslednými snímky. Rozložení jasových úrovní ve snímcích zobrazuje histogram. Změny nastavení korekce expozice, clony, času závěrky a citlivosti ISO tak lze provádět za současné kontroly rozložení světel, stínů a středních jasů ve snímku.

Ti, kteří upřednostňují úpravy snímků v počítači PC nebo Mac, mohou snímky ukládat ve vylepšeném formátu NRW+ (COOLPIX RAW), který produkuje nekomprimované digitální „negativy" pro pokročilé úpravy. Soubory NRW+ jsou kompatibilní s dodávaným softwarem Nikon ViewNX 2 a volitelným fotoeditačním softwarem Capture NX2.

Fotoaparát P7000 byl vytvořen pro uživatele, kteří chtějí mít plnou kontrolu nad svými snímky, a nabízí osvědčené intuitivní ovládací prvky známé z digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, jako je příkazový volič a tlačítko AE-L/AF-L. Fotoaparát P7000 je vybaven rovněž analogovým „retro" voličem pro nastavení korekce expozice v krocích po 1/3 EV. Manuální ovládání dalších běžně používaných funkcí je přístupné pomocí voliče rychlého menu. Funkce uživatelského nastavení umožňuje uživatelům rychle nastavit zoom na předvolenou ohniskovou vzdálenost, což je obdobné použití výměnných objektivů. Nastavení jednotlivých pozic zoomu lze navíc upravit podle požadavků uživatele. Kromě toho je zde funkce paměti zoomu umožňující za pomoci nového voliče přepnout na libovolnou ohniskovou vzdálenost.

COOLPIX P7000 je základním prvkem nového miniaturního systému, a je kompatibilní s osvědčenými i-TTL blesky Nikon, novou širokoúhlou předsádkou WC-75A (ekvivalent ohniskové vzdálenosti 21 mm) a infračerveným dálkovým ovládáním ML-L3. Přístroj P7000 se dodává včetně softwaru ViewNX 2, baterie s dlouhou životností MH-24 a nabíječky EN-EL14. Fotoaparát lze dále rozšířit o externí mikrofon (není dodáván společností Nikon). Jako ochrana fotoaparátu je k dispozici volitelné pouzdro (CS-P06).

Komplexní koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED využívá zkušenosti a technologie získané a optimalizované během dlouhé historie společnosti Nikon. Nyní je zde nejnovější evoluční stupeň osvědčeného systému Nikon, EXPEED C2, dále rozšiřující možnosti fotografa nabídkou vylepšeného záznamu videosekvencí, vysokou citlivostí a maximální kvalitou obrazu. EXPEED C2 maximálně využívá výkon obrazového snímače a produkuje brilantní, živé snímky a videosekvence s jasnými barvami, minimální úrovní šumu a jemnou gradací.

ViewNX 2 je kompletní softwarový balík umožňující uživatelům rychle a snadno importovat, procházet, upravovat a sdílet statické snímky a videosekvence. ViewNX 2 je založen na velmi úspěšném softwaru ViewNX a nabízí velké množství funkcí silně převyšujících standardní nabídku operačního systému počítačů PC. Nově zabudované pokročilé funkce pro úpravu videosekvencí byly převzaty přímo z oceněné řady digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a umožňují uživatelům ořezávat videoklipy a kombinovat statické snímky s pohyblivým obrazem ve vynikajících videosekvencích. Software ViewNX 2 se dodává se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici rovněž zdarma ke stažení.

Pořízené snímky můžete nyní bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown, zdarma dostupné služby společnosti Nikon pro on-line ukládání a sdílení snímků. Sdílejte snadno své fotografické vzpomínky s přáteli a uspořádejte si všechny vzácné okamžiky do on-line kolekcí. Získáte zdarma 2 GB volného prostoru pro uložení tisíců snímků a budete-li potřebovat ještě více, můžete navíc aktualizovat své členství pro získání uživatelského účtu Gold Account.