24. srpna 2011

Když méně je více: nový Nikon COOLPIX P7100

Společnost Nikon Europe dnes představila svůj nejnovější výkonný fotoaparát COOLPIX, model P7100. Fotoaparát COOLPIX P7100, nástupce oblíbeného modelu P7000, nabízí vyšší kvalitu obrazu, kratší dobu odezvy, rychlejší automatické zaostřování i zkrácenou dobu spouštění. Nový výklopný displej 7,5 cm (3") LCD displej usnadňuje vytváření kompozic obrazů a natáčení videosekvencí, které zaujmou, při fotografování z neobvyklých úhlů a zajímavých míst.

Fotoaparát COOLPIX P7100 je skvělým společníkem každého nadšeného uživatele digitální jednooké zrcadlovky. Na skvělé kvalitě obrazu se podílí širokoúhlý objektiv NIKKOR se 7,1násobným zoomem a ohniskovou vzdáleností od 28 mm do 200 mm (ekvivalent 35mm formátu), možnost použít soubory RAW, rychlý systém zpracování obrazu EXPEED C2, krátká doba odezvy i možnost plně manuálního ovládání. Velký snímač CCD 1/1,7” s rozlišením 10,1 milionu efektivních pixelů má široký dynamický rozsah a výjimečnou výkonnost při slabém osvětlení, umožňuje kreativní ořez snímků, snímá výjimečně podrobný obraz a poskytuje možnost mimořádně ostrých zvětšenin velikosti plakátu.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, řekl: „Fotoaparát COOLPIX P7100 je kompaktní mistr. Ti, kdo už znají model P7000, ocení, jak je uživatelsky snadno ovladatelný díky předním a zadním příkazovým voličům a nastavitelné paměti zoomu, do které lze uložit až 7 různých ohniskových vzdáleností a potom mezi nimi rychle přepínat, jako byste použili výměnné objektivy. Věříme, že nové funkce, například výklopný displej a kratší doba odezvy, učiní z tohoto fotoaparátu vhodnou volbu pro ty, kdo touží po ovládání podobném digitální jednooké zrcadlovce a nadstandardní přenositelnosti.“

Skvělá kvalita obrazu

Fotoaparát COOLPIX P7100 se může chlubit celou řadou moderních technologií zajišťujících nejlepší možnou kvalitu obrazu, jaké bychom spíše očekávali u digitální jednooké zrcadlovky. Jeho velký obrazový snímač 1/1.7” a systém zpracování obrazu EXPEED C2 zvyšují výkonnost při slabém osvětlení i kvalitu záznamu videosekvencí. Objektiv NIKKOR se 7,1násobným zoomem NIKKOR obsahuje dva skleněné elementy ED omezující vliv barevné vady a možnost vzniku barevných kontur při použití delších ohniskových vzdáleností a také filtr ND pro snadnější řízení expozice. Rychlý systém zpracování obrazu EXPEED C2 plně využívá velký obrazový snímač CCD – výsledkem je čistší obraz s vysokým rozlišením, s jemnými detaily a menším množstvím šumu, ať už fotografujete při vysokém nastavení citlivosti (až ISO 3200 a 12800) nebo při nízkém nastavení citlivosti.

Těm, kdo chtějí být kreativní, nabízí fotoaparát COOLPIX P7100 řadu speciálních efektů použitelných při fotografování, například cross processing, který dramaticky posouvá barevné podání snímku a zvyšuje kontrast a sytost barev, nebo filtr výběrové barvy, který umožňuje zdůraznit vybranou barvu a zbytek obrazu převede do monochromatické. Abyste měli jistotu, že dosáhnete požadovaného výsledku, vidíte vybraný efekt na displeji LCD již před fotografováním.

Pro vysokou kvalitu videa natáčeného kdekoli na cestách nabízí fotoaparát COOLPIX P7100 záznam v kvalitě HD (720p) s optickým zoomem, automatickým zaostřováním a snímací frekvenci 24 obr./s. Aby byl záběr přesně takový, jak potřebujete, můžete před natáčením nastavit vyvážení bílé barvy a také pevně nastavit expozici zámkem AE, který blokuje nastavenou expozici po celou dobu fotografování.

Fotoaparát COOLPIX P7100 je také vybaven vestavěným konektorem HDMI, který podporuje připojení výstupu HDMI-CEC k televizorům HDTV a umožňuje připojit externí mikrofon.

Původní systém zpracování obrazu EXPEED v sobě obsahoval všechny zkušenosti a technologie vyvinuté za dlouhou historii společnosti Nikon. Nyní, díky nejnovější verzi známého systému Nikon EXPEED C2, se možnosti fotografie dále rozšiřují: zdokonalené nahrávání videosekvencí, vysoká výkonnost při vysoké citlivosti a maximální kvalita obrazu. Systém EXPEED C2 maximalizuje výkonnost snímače k pořízení jasného živého obrazu plného živých barev, se sníženým šumem a jemnými tonálními přechody ve vynikajících snímcích a videosekvencích.

Softwarový balíček vše v jednom ViewNX 2 umožňuje snadný a rychlý import, procházení, úpravy a sdílení statických snímků i videosekvencí. Stejně jako jeho velmi úspěšný předchůdce ViewNX je i software ViewNX 2 snadno použitelnou sadou programů, která nabízí mnoho funkcí nad rámec standardních možností operačního systému. Nově přidané funkce úpravy videosekvencí jsou převzaté přímo z programů pro oceňované digitální zrcadlovky Nikon. Uživatelé mohou stříhat video, vkládat do něj statické snímky a vytvářet tak ohromující videosekvence. Software ViewNX 2 je dodáván se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici i ke stažení zdarma.

Své snímky si nyní můžete jistě a bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown, bezplatného on-line digitálního úložiště snímků a služby ke sdílení, kterou vám přináší společnost Nikon. Snadné sdílení vzpomínek zachycených na fotografiích s přáteli a uspořádání cenných vzpomínek do on-line sbírek. Získáte 2 GB volného prostoru k uložení tisíců vzpomínek. Pokud potřebujete uložit více snímků, můžete své členství kdykoliv rozšířit na tzv. Zlatý účet.