08.01.2013

Společnost Nikon uvádí na trh dva nové objektivy řady 1 NIKKOR

Společnost Nikon uvádí na trh dva nové objektivy řady 1 NIKKOR: ultraširokoúhlý teleobjektiv 1 NIKKOR VR 6,7–13 mm f/3,5–5,6 a objektiv 1 NIKKOR VR 10–100 mm f/4,0–5,6 s výkonným 10x zoomem.

Tyto dva nové objektivy, které byly ohlášeny v roce 2012, rozšiřují nabídkovou řadu 1 NIKKOR na opačných koncích spektra. Objektiv 1 NIKKOR VR 6,7–13 mm je ultraširokoúhlý teleobjektiv a objektiv 1 NIKKOR 10–100 mm je objektiv s výkonným 10x zoomem. Oba objektivy jsou vybaveny systémem redukce vibrací společnosti Nikon, který umožňuje korigovat rozmazání obrazu a zajistit, že jsou statické snímky ostré a videosekvence jsou stabilní. Oba modely jsou vybaveny mechanizmem teleskopického tubusu objektivu, který umožňuje objektiv zasunout, pokud není používán, a díky tomu nabízí jedinečnou přenosnost.

Jordi Brinkman, produktový manažer oddělení kompaktní fotoaparátů s výměnnými objektivy Nikon 1 společnosti Nikon Europe, říká: „Systém Nikon 1 byl velice úspěšný a velikou částí toho úspěchu byli i naše objektivy 1 NIKKOR, které umožnily uživatelům prozkoumat celý svůj fotografický potenciál. S těmito dvěma novými objektivy bude řada 1 NIKKOR nabízet celkem osm různých objektivů.“
Pokračuje: „Kompaktní objektiv 1 NIKKOR VR 6,7–13 mm představuje první ultraširokoúhlý teleobjektiv v řadě 1 NIKKOR. Jde o vynikající volbu pro uživatele, kteří chtějí snímat nádherně ostré snímky stylových interiérů nebo zachytit celou rodinu na jedné skupinové fotografii.“

Jordi uzavírá: „Na druhém konci spektra se nachází objektiv 1 NIKKOR VR 10–100 mm – jde o všestranně výkonný přenosný objektiv, který místo širokoúhlého snímání nabízí fotografování pomocí výkonného teleobjektivu. Tento model je vynikající na dovolenou nebo na víkendové cesty mimo město, když potřebujete všestrannost, ale nechcete nosit několik objektivů.“

Objektivy 1 NIKKOR zachycují život s výjimečnou ostrostí. Tyto objektivy jsou navrženy pro uživatele s aktivním životním stylem. Neustále se rozrůstající řada pokrývá široký rozsah scén a všechny objektivy jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí. Společně s přenosností, výkonem a rychlostí fotoaparátů Nikon 1 umožňují malé rozměry objektivů 1 NIKKOR skutečně odlišit systém Nikon 1 od jiných produktů.

Oba objektivy nabízejí optiku optimalizovanou pro systém Nikon 1 a obraz ostrý až do krajů. Asférický optický člen a členy ze skla ED zaručují vynikající rozlišení a kontrast. Jejich kompaktní velikost a nízká hmotnost přispívá k pohodlné přenosnosti fotoaparátů systému Nikon 1 bez snížení kvality obrazu. Při snímání pomocí skla objektivu od společnosti Nikon si můžete být jisti, že zachytáváte úžasně ostré snímky s živým zobrazením barev a nádherným kontrastem.

1 NIKKOR VR 6.7–13mm f/3.5–5.6 ultra wide-angle zoom lens

Ultraširokoúhlý teleobjektiv 1 NIKKOR VR 6,7–13 mm f/3,5–5,6

Podíváte-li se na snímek zachycený pomocí objektivu 1 NIKKOR VR 6,7–13 mm, budete mít dojem, že jste přímo uprostřed akce. První ultraširokoúhlý teleobjektiv pro systém Nikon 1 vám umožní přiblížit se k fotografovanému objektu a i přesto zachytit na snímku vše podstatné.

Stejně jako všechny objektivy řady 1 NIKKOR nabízí i tento objektiv dokonalou rovnováhu mezi přenosností, výkonem, rychlostí a kvalitou. Díky rozsahu ohniskové vzdálenosti 6,7–13 mm (ekvivalent u kinofilmu: přibližně 18–35 mm) a obrazovému úhlu 100 °, který je nejširší ze všech objektivů 1 NIKKOR, je tento objektiv ideální pro zvýraznění velikosti působivé krajinky, vynikající, chcete-li dostat celou rodinu do jednoho skupinového snímku, a přímo stvořený pro zachytávání nádherně ostrých kompozicí stylových interiérů.

Tento lehký ultraširokoúhlý teleobjektiv se dodává ve stříbrné nebo černé barvě a je vybaven přitažlivým a kompaktním designem s vysoce kvalitním kovovým vnějším povrchem. Díky stabilizačnímu systému s redukcí vibrací, který zabraňuje rozmazání snímků, můžete bez obav snímat ručně snímky i videosekvence. Hladký mechanizmus nastavení clony umožňuje jednoduše přejít od ostrého k rozostřenému pozadí, na kterém objekty lépe vyniknou, a to i u videosekvencí.

1 NIKKOR VR 10–100mm f/4.0–5.6 powerful 10x zoom lens

Výkonný teleobjektiv s 10x zoomem 1 NIKKOR VR 10–100 mm f/4,0–5,6

Nejmenší¹ dokonale přenosný objektiv s 10x zoomem na světě je vybaven výkonným rozsahem zoomu, díky kterému jde o přirozenou volbu, pokud se chcete přiblížit k vzdálenému objektu. 1 NIKKOR VR 10–100 mm představuje všestranný objektiv, který můžete vzít všude, a umožňuje snadno snímat cokoli od detailních portrétů až po vzdálenou sportovní akci.
Tento všestranně výkonný objektiv je stejně vhodný na širokoúhlé snímání i snímání pomocí teleobjektivu díky rozsahu ohniskové vzdálenosti 10–100 mm (ekvivalent u kinofilmu: 27–270 mm) a maximální clonou f/4,0–5,6. Systém stabilizace s redukcí vibrací zajišťuje, že budou statické snímky ostré a videosekvence vždy stabilní, dokonce i při maximálním zoomu.

Tento objektiv se dodává v černé, stříbrné a bílé barvě a je vybaven stylovým kompaktním designem a vysoce kvalitním kovovým povrchem. Jde o nenahraditelný všestranný objektiv, jehož používání vám vždy udělá radost. Můžete jej nosit, kamkoli půjdete – vždy budete mít dokonalý objektiv k zachycení akce ve všech situacích.

Měkké pouzdro objektivu CL-N101 chrání vaše objektivy 1 NIKKOR před prachem a poškrábáním. Bajonetová sluneční clona HB-N106 s montáží na sluneční clonu umožňuje chránit objektiv 1 NIKKOR, minimalizovat rušivé světlo a snižovat míru závojů a reflexů objektivu. Pokud clonu nepoužíváte, lze ji otočit a namontovat na objektiv. Clona je vybavena uchycením pomocí otočného zámku pro dodatečnou bezpečnost. Bajonetová sluneční clona HB-N105 se dodává ke každému zakoupenému objektivu 1 NIKKOR VR 6,7–13 mm.

Stávající řada systému 1 NIKKOR má tyto zástupce: kompaktní a lehký teleobjektiv 1 NIKKOR VR 10–30 mm f/3,5–5,6, který vám umožní dokonale využít každou fotografickou příležitost, kompaktní objektiv s telezoomem 1 NIKKOR VR 30–110 mm f/3,8–5,6, tenký širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 1 NIKKOR 10 mm f/2,8, objektiv 1 NIKKOR VR 10–100 mm f/4,5–5,6 PD-ZOOM vybavený mechanizmem motorizovaného nastavení vhodný pro záznam videosekvencí, superštíhlý 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 s 2,5x zoomem a objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 s rychlou světelností. S dalšími dvěma novými objektivy se celkový počet zástupců této řady zvýší na osm.

¹Nejmenší na světě Platí na základě výzkumu společnosti Nikon s porovnáním objemu při zasunutém objektivu k datu oznámení tohoto objektivu 8. ledna 2013 v kategorii objektivů s 5x nebo vyšším zoomem pro digitální fotoaparáty s vyměnitelnými objektivy.