13.9.2012

1 NIKKOR 18.5mm f/1.8d - JSEM LEHKÝ A JASNÝ

 Společnost Nikon dnes ohlásila svůj dosud nejsvětelnější objektiv řady 1 NIKKOR, špičkový objektiv 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8. 

 

Tento světelný základní objektiv formátu CX představuje osvěžující rozšíření systému Nikon 1: nabízí majitelům fotoaparátů Nikon 1 možnost opustit optiku dodávanou v setu a využít možnosti vysoké světelnosti, včetně příjemného rozostření pozadí portrétů a pohodlného fotografování při slabém osvětlení.

 

Jordi Brinkman, produktový manažer oddělení kompaktních systémových fotoaparátů Nikon 1 společnosti Nikon Europe, říká: „Nikon 1 představuje nejprodávanější systém své kategorie v Evropě1 a malý rozměr objektivů 1 NIKKOR tvoří jednu z klíčových výhod série Nikon 1, která je ztělesněním přenosnosti, výkonu a rychlosti bez snížení kvality. Objektiv 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 je nejsvětelnějším objektivem této řady a umožňuje snímat vynikající fotografie při slabém osvětlení a využívat nádherný bokeh. Díky tomu úžasným způsobem rozšiřuje všestrannost systému Nikon 1."

Objektivy 1 NIKKOR zachycují život s výjimečnou ostrostí a jsou navrženy pro uživatele s aktivním životním stylem. Neustále se rozrůstající řada pokrývá široký rozsah využitelnosti a všechny objektivy jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí. Společně s přenosností, výkonem a rychlostí fotoaparátů Nikon 1 umožňují malé rozměry objektivů 1 NIKKOR skutečně odlišit systém Nikon 1 od jiných produktů. Objektiv 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 představuje nejsvětelnější objektiv, který byl dosud pro tuto řadu uveden na trh, a umožňuje snímat vynikající fotografie při slabém osvětlení i při nízkém nastavení citlivosti ISO a vytvářet portréty s nádherným bokehem.

Díky kombinaci ohniskové vzdálenosti 18,5 mm a vysoké světelnosti je nový objektiv řady 1 NIKKOR ideální pro snímání portrétů a fotografií při slabém osvětlení. Pevná ohnisková vzdálenost 18,5 mm nabízí obrazový úhel odpovídající přibližně 50 mm (ve formátu 35mm filmu), což je ideální pro portréty i běžné snímky. Maximální světelnost f/1,8 představuje dokonalou rovnováhu mezi ostrostí a bokehem a vykresluje okamžiky se slabým osvětlením s vynikající jasností. Díky tomu můžete zvýraznit objekty a vytvářet snímky s plynulým rozostřením pozadí. 

Objektiv 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 má optickou konstrukci, která zajišťuje ostrost na celé ploše i při plně otevřené cloně. Asférický člen zajišťuje dokonalé rozlišení a kontrast a plynulý mechanizmus clony umožňuje snadno přecházet mezi ostrým a rozostřeným pozadím, ať už snímáte fotografie nebo videosekvence. Malé rozměry objektivu výborně doplňují malá těla fotoaparátů Nikon 1. Objektiv nabízí vynikající kvalitu obrazu bez snížení přenosnosti.

Nový objektiv 1 NIKKOR je lehký, snadno přenosný a představuje vynikající poměr ceny a výkonu. Dodává se v lesklém stříbrném, pololesklém černém a bílém provedení. Volitelné příslušenství zahrnuje měkké pouzdro na objektiv CL-N101 a sluneční clonu HB-N104, která pomáhá snižovat množství rozptýleného světla a minimalizovat závoje pro dosažení fotografií s lepším kontrastem a sytostí barev. 

 

Objektiv se dodává s přední a zadní krytkou objektivu.