16/04/2012

Společnost Nikon získala několik ocenění za kvalitu a design

Společnost Nikon Europe dne s oznámila, že tři z jejích produktů získaly ocenění asociace TIPA (Technical Image Press Association) a čtyři produkty jsou nositeli prestižního ocenění „red dot award: product design 2012".

 

Největší evropská asociace fotografického tisku TIPA udělila ocenění „Best D-SLR Expert" fotoaparátu Nikon D800, ocenění „Best Entry Level D-SLR" fotoaparátu Nikon D5100 a ocenění „Best Professional Flash System" blesku SB-910. Ceny uděluje 29 fotografických časopisů ze 13 evropských zemí. Porota vybírá produkty, které považuje za nejlepší v jednotlivých kategoriích, pokud jde o celkovou kvalitu, výkonnost a přínos pro koncového uživatele dané kategorie.

 

Fotoaparáty Nikon 1 s novým kompaktním systémem, COOLPIX AW100, COOLPIX P310 a laserový dálkoměr PROSTAFF 5 mezitím obdržely cenu „red dot award: product design 2012". Systém fotoaparátu Nikon 1 byl navíc vybrán pro ocenění „best of the best" v kategorii Zábavná technologie a fotoaparáty. Jde o jednu z kategorií s největší konkurencí, ve které soutěží mnoho skutečně vynikajících produktů.

 

Cena „red dot award: product design" se stala celosvětově jedním z nejdůležitějších a nejprestižnějších designových ocenění. Letos přihlásili designéři a společnosti z 58 zemí do soutěže celkem 4 515 produktů.

 

Vítězné produkty budou vystaveny od 2. července 2012 na výstavě „Design on stage - winners red dot award: product design 2012" v muzeu designu red dot v areálu světového kulturního dědictví Zeche Zollverein World Cultural Heritage Site v Essenu v Německu.

TIPA Best D-SLR Expert: Nikon D800

Komentáře poroty TIPA: „Model D800, který byl označen za multimediální fotoaparát, nabízí úžasný snímač 24 × 36 mm (plný formát) s rozlišením 36 megapixelů, který umožňuje pořizovat fotografie působivé kvality. Velikost souboru fotografie se začíná blížit výstupu digitálního fotoaparátu středního formátu a umožňuje fotografům vytisknout své snímky ve velkém formátu. Režim videovýstupu v rozlišení Full HD také zaujme zkušené fotografy, kteří chtějí zaznamenávat kvalitní videozáznamy. Model D800 se vyznačuje solidní konstrukcí, není však příliš těžký, jeho používání je zábavné a je vybaven všemi podstatnými funkcemi. Nabízí stereofonní zvuk, rozsah ISO 6 400 (lze rozšířit na ISO 25 600) a sériové snímání rychlostí 4 sn./s. Pro členy asociace TIPA představuje tento fotoaparát nepochybně to nejlepší spojení profesionálních požadavků a potřeb praktického nadšence."

TIPA Best D-SLR Entry Level: Nikon D5100

Komentáře poroty TIPA: „Model D5100 nabízí snímač s rozlišením 16,2 megapixelů, kvalitu obrazu s vysokou citlivostí ISO a vynikající rozlišení LCD displeje. Díky tomu se mohou začátečníci seznámit s kvalitou skutečného obrazu a zkušenější uživatelé mohou získat velice dobrý fotoaparát za zajímavou cenu. Fotografování je usnadňováno pohodlným přístupem k nastavením ovládaným fotografem i působivým monitorem LCD s nastavitelným úhlem. Používání přístroje je navíc zábavnější díky množství speciálních efektů ve fotoaparátu, včetně režimu HDR.. Model D5100 navíc předkládá možnost záznamu videosekvence v rozlišení Full HD (1 080p)."

TIPA Best Professional Flash System: SB-910

Komentáře poroty TIPA: „Nový blesk Speedlight SB-910 založený na systému kreativního osvětlení (CLS) společnosti Nikon zahrnuje vylepšený intuitivní systém ovládání a vizuální uživatelské rozhraní (GUI). Blesk SB-910 pokrývá nejoblíbenější ohniskové vzdálenosti a je vybaven vestavěnou identifikací formátu DX/FX, která optimalizuje nastavení zoomu podle těla fotoaparátu. Tento nový blesk také nabízí efektivnější využití baterie a vylepšenou funkci tepelné pojistky, která při zahřátí blesku zvýší dobu používání místo úplného vypnutí blesku do jeho ochlazení. Blesk SB-910 je vybaven novým pevným typem barevných kompenzačních filtrů umožňujících vyvážení zářivkové i žárovkové barevné teploty, což zajišťuje automatickou změnu nastavení vyvážení bílé barvy fotoaparátu."

Nikon 1

Fotoaparáty Nikon 1 J1 a Nikon 1 V1 nového systému fotoaparátů Nikon 1 jsou vybaveny novým obrazovým snímačem CMOS, který podporuje automatické zaostřování s velice vysokou rychlostí a novým obrazovým procesorem EXPEED 3. Nový bajonet Nikon 1 navíc umožnil fotoaparátům dosáhnout ultrakompaktní velikosti a nízké hmotnosti. Systém Nikon 1 nabízí bohatou řadu samostatného příslušenství včetně vyměnitelných objektivů 1 NIKKOR (v zájmu harmonického vzhledu jsou k dispozici ve stejných barvách jako fotoaparáty), blesku SB-N5 a zařízení GPS GP-N100. Také podporuje tradiční objektivy s bajonetem typu F. Díky tomu si mohou uživatelé vybrat z rozsáhlé řady vyměnitelných objektivů NIKKOR a získat neomezené možnosti vyjádření se pomocí fotografií.

 

 

Více informací o ocenění „red dot design award" naleznete na stránce http://en.red-dot.org/design.html.