08/01/2013

Společnost Nikon uvádí na trh dva nové fotoaparáty Nikon 1

Společnost Nikon vítá do rodiny Nikon 1 dva nové členy: fotoaparát Nikon 1 J3 s nejmenším tělem na světě¹ a jednoduše stylový fotoaparát Nikon 1 S1 – první model nové série S. Oba fotoaparáty jsou vybaveny nejkratším zpožděním závěrky na světě² a nejrychlejším sériovým snímáním na světě³.

 

Fotoaparát Nikon 1 J3 staví na úžasné rychlosti a ultrapřenosné konstrukci, která pomohla modelu Nikon 1 J1 stát se nejprodávanějším kompaktním fotoaparátem s výměnnými objektivy v Evropě4. Luxusní vnější povrch nejmenšího těla na světě1 fotoaparátu J3, které je vyrobeno z hliníku, je stejně tak příjemný na dotyk jako krásný na pohled. Díky nejkratšímu zpoždění závěrky na světě2 a nejrychlejšímu sériovému snímání na světě3 je tento fotoaparát vždy připraven zachytit rozhodující okamžiky aktivního životního stylu pomocí snímků s vysokým rozlišením a videosekvencí ve Full HD kvalitě.

 

Fotoaparát Nikon 1 S1 je prvním modelem nové série S. Rychlá, stylová a jednoduchá těla fotoaparátů této řady přinášejí vynikající výsledky s ještě menším úsilím. Fotoaparát Nikon 1 S1 je navržen pro rychlost a jednoduchost. Jeho používání je stejně pohodlné a snadné jako u běžného kompaktu, zároveň je však mnohem výkonnější, pohotovější a nabízí vyšší kvalitu obrazu. 

 

Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1 používají stejnou technologii Nikon 1 druhé generace, která byla nedávno uvedena fotoaparátem Nikon 1 V2 a je určena pro nadšence do fotografování. Tyto fotoaparáty využívají nové úrovně rychlosti a přesnější výkon spolu s inteligentními funkcemi nové generace, jako jsou funkce živého nastavení a Zachycení nejlepšího okamžiku nebo přenos fotografií pomocí volitelného bezdrátového mobilního adaptéru.

 

Jordi Brinkman, produktový manažer oddělení kompaktních systémových fotoaparátů Nikon 1 společnosti Nikon Europe, říká: „Fotoaparátem Nikon 1 J3 jsme velice nadšeni. Je menší a rychlejší než jakýkoli jiný fotoaparát s vyměnnými objektivy, který vlastníte nebo můžete najít na trhu. Je okamžitě připraven k akci - díky tomu může každý zachytávat rozhodující okamžiky pomocí snímků ve vysokém rozlišení a videosekvencí ve Full HD."

 

Pokračuje: „Jsme také velice rádi, že můžeme rozšířit rodinu fotoaparátů Nikon 1 uvedením nové řady S, která bude obsahovat jednoduché a stylové fotoaparáty. Fotoaparát Nikon 1 S1 je ideální pro mladé rodiny a jednotlivce, kteří mají rádi snadné používání kompaktů, ale vyžadují vyšší výkon i kvalitu snímků a videosekvencí. Díky intuitivnímu digitálnímu ovládání a sofistikovaným kreativním funkcím představuje Nikon 1 S1 rychlý systémový fotoaparát, který umožňuje bez námahy snímat ostré a detailní záběry a videosekvence zachytávající rušný život."

Dvojitý obrazový procesor EXPEED 3A společnosti Nikon pracuje s daty neuvěřitelnou rychlostí, a díky tomu poskytuje jedinečný výkon v jakékoli situaci. Nabízí nejrychlejší sériové snímání na světě3 frekvencí 15 sn./s s automatickým zaostřováním5 a frekvencí až 60 sn./s6 s automatickým zaostřováním s jedním zaostřovacím polem. Díky tomu lze zachytávat snímky vysoké kvality i při velice rychlé akci. 

 

Objekty jsou zaostřovány bez zpoždění díky systému pokročilého hybridního AF, který se vyznačuje výjimečně rychlým automatickým zaostřováním s fázovou detekcí pro pohyb ve vysoké rychlosti a automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu umožňujícím zachytávat jemné detaily i při slabém osvětlení. Snímač okamžitě přepíná mezi 73 zaostřovacími poli s fázovou detekcí a 135 zaostřovacími poli s detekcí kontrastu podle aktuální scény, čímž zaručuje výjimečné snímky a videosekvence v širokém spektru prostředí. 

 

Funkce Zachycení nejlepšího okamžiku zaručuje, že vždy vyfotografujete ten nejlepší snímek. Funkce Inteligentní výběr snímku pořídí až 20 snímků v plném rozlišení (až 15 v případě fotoaparátu Nikon 1 S1) a doporučí až pět nejlepších z nich. Zpomalené zobrazení pořídí sérii až 20 snímků (až 15 v případě fotoaparátu Nikon 1 S1), které poté zobrazuje na monitoru LCD jako zpomalený záznam pro snadný výběr okamžiku, který chcete uchovat.

Získejte detailní fotografie a videosekvence i v situacích se slabým osvětlením. Fotoaparát Nikon 1 S1 je vybaven rozlišením 10,1 milionů pixelů s citlivostí v rozsahu ISO 100 až 6 400. Fotoaparát Nikon 1 J3 zvyšuje rozlišení na

14,2 megapixelů a je vybaven citlivostí od ISO 160 až do ISO 6 400. 

 

Snímač CMOS formátu CX společnosti Nikon nabízí ideální rovnováhu mezi velikostí, rychlostí a kvalitou obrazu systému. Díky tomu umožňuje snímat statické snímky a videozáznamy s vysokou kvalitou bez snížení přenosnosti. Možnost snímání s vysokým nastavením citlivosti ISO znamená, že můžete zachytit dostatečné množství světla i při snímání frekvencí až 60 sn./s.

 

Celé portfolio objektivů 1 NIKKOR nabízí optiku s vysokým výkonem, který očekáváte od značky Nikon. Jejich kompaktní velikost a nízká hmotnost přispívá k pohodlné přenosnosti fotoaparátů systému Nikon 1 bez snížení kvality obrazu. Při snímání pomocí optiky od společnosti Nikon si můžete být jisti, že zachytíte úžasně ostré snímky s živým zobrazením barev a nádherným kontrastem.

Fotoaparáty systému Nikon 1 jsou optimalizovány pro záznam vysoce kvalitních videosekvencí. To je především díky výměnným objektivům 1 NIKKOR s automatickým zaostřováním pomocí fázové detekce, které rychle a přesně zaostřují na pohyblivé objekty a zaručují plynulé a tiché přechody autofokusu. Videosekvence tak působí přirozeně a kromě toho mají i vynikající zvuk.

 

Fotoaparáty Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1 umožňují pořizovat videosekvence v rozlišení Full HD frekvencí 60 a 30 sn./s (60i nebo 30p). Dovolují také v průběhu záznamu snímat fotografie v plném rozlišení.7 Snímejte v režimu Pokročilých videosekvencí a používejte ovládací prvky P/S/A/M pro dokonalou kontrolu nad expozičním časem a clonou s hladkými přechody autofokusu a dokonale čistým zvukem. Extrémním zpomalením záznamu pomocí snímací frekvence až 1 200 sn./s8 lze dosáhnout dramatických efektů. 

Když fotoaparát Nikon 1 J3 vezmete do rukou, budete překvapeni, jak odolně a pevně působí. Luxusně atraktivní nejmenší tělo na světě1 je vyrobeno z lehkého a vysoce kvalitního hliníku a je k dispozici v bílé, černé, stříbrné,

červené a béžové barvě společně v sadě s objektivy v příslušných barvách.

 

Fotoaparát Nikon 1 S1 je malý, stylový a jednoduchý. Jeho předností je čistý minimalistický design se zjednodušenými ovládacími prvky a přehlednými menu, které umožňují intuitivní ovládání. Je k dispozici v bílé, černé, růžové, červené nebo khaki barvě společně v sadě s objektivy v příslušných barvách.

 

Oba modely jsou vybaveny vestavěným bleskem, který se automaticky vysouvá a zaručí, že budete mít k dispozici dostatečné osvětlení vždy, když ho potřebujete.

Funkce živého nastavení představuje rychlý a snadný způsob vylepšení fotografií dřív, než je nasnímáte. Umožňuje instinktivně upravit nastavení tak, aby byla zachycena akce, vylepšeno osvětlení nebo rozmazáno pozadí. Výsledky si můžete zobrazit v reálném čase na displeji LCD s vysokým rozlišením9 dříve, než snímek zachytíte. 

 

V Kreativním režimu můžete pro statické snímky používat filtry a efekty ještě před jejich zachycením. Vylepšete náladu fotografované scény pomocí Změkčovacího filtru, zachyťte rozsáhlé výhledy pomocí Jednoduchého panoramatu a užívejte si perfektní osvětlení použitím Nočního portrétu10. Pohyblivá momentka představuje vynikající způsob zachycení více než jednoho statického okamžiku. Jedním stisknutím spouště vytvoříte „živý obrázek", tedy krátkou zpomalenou videosekvenci, která končí samotným snímkem. Pohyblivé momentky lze uložit jako jeden soubor .MOV pro usnadnění sdílení.

 

Chcete-li získat kontrolu, která vám umožní snímat scény přesně podle vašich požadavků, oba fotoaparáty vám to umožní pomocí přístupu k expozičním režimům P/S/A/M. Jednoduše nastavte otočný volič na Kreativní režim a výběrem možnosti P/S/A nebo M získejte kontrolu nad expozicí.

Malý bezdrátový mobilní adaptér WU-1b společnosti Nikon umožňuje rychle a snadno odesílat snímky ve vysoké kvalitě přímo z fotoaparátu do inteligentního telefonu nebo tabletu.11 Můžete snadno sdílet okamžiky s přáteli a rodinou, odesílat snímky do své oblíbené sociální sítě nebo si prohlížet náhledy na velké obrazovce. Dokonce můžete adaptér použít k dálkovému ovládání vašeho fotoaparátu pomocí inteligentního zařízení.

Rostoucí řada volitelného příslušenství a objektivů 1 NIKKOR umožní společně s přenosností, výkonem a rychlostí fotoaparátů Nikon 1 využít všechny možnosti fotografování a získat nové příležitosti. Vyzkoušejte nový ultraširokoúhlý objektiv 1 NIKKOR VR 6,7-13 mm a kompaktní objektiv s 10× zoomem 1 NIKKOR VR 10-100 mm. Získejte pevný a pohodlný způsob uchopení fotoaparátu díky gripu GR-N2100 a zachytávejte akci pod vodou díky kompaktnímu a stylovému vodotěsnému pouzdru WP-N2.

 

1 Nejmenší tělo fotoaparátu na světě: platí k 29. listopadu 2012 v kategorii digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy, které používají obrazový snímač ve formátu CX nebo větším.

2 Nejkratší zpoždění závěrky na světě: platí podle testů výkonnosti společnosti Nikon provedených pomocí režimu AF s jednotlivými zaostřovacími poli a při nejkratší ohniskové vzdálenosti objektivu 1 NIKKOR VR 10-30 mm f/3,5-5,6 v kategorii digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy dostupných k 29. listopadu 2012.

3 Nejrychlejší sériové snímání na světě frekvencí přibližně 15 obr./s s automatickým zaostřováním: platí na základě výzkumu společnosti Nikon k 29. listopadu 2012 v kategorii digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy.

4 Výzkum trhu společnosti GfK označil Nikon 1 J1 za nejprodávanější kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy v roce 2012 do dnešního data.

5 V případě snímků v plném rozlišení s automatickým zaostřováním umožňuje snímat fotoaparát J3 frekvencí přibližně 15 sn./s až 22 snímků a fotoaparát S1 frekvencí přibl. 15 sn./s až 15 snímků.

6 V případě snímků v plném rozlišení s automatickým zaostřováním umožňuje snímat fotoaparát J3 frekvencí přibližně 60 sn./s až 20 snímků a fotoaparát S1 frekvencí přibl. 60 sn./s až 15 snímků. Zaostřovací režim je nastaven na AF-S. Zaostření a expozice pro první snímek jsou pevné.

7 Pořizování snímků v plném rozlišení bez přerušení záznamu videosekvence v režimu Pokročilé videosekvence: fotoaparát Nikon 1 J3 umožňuje zachytit statický snímek s rozlišením 14,2 megapixelů (poměr stran 3 : 2). Fotoaparát Nikon 1 S1 pořizuje statické snímky s rozlišením 8 megapixelů (poměr stran 16 : 9). Tento statický snímek není snímkem uloženým z videosekvence.

8 Záznam v režimu Pokročilé videosekvence: 400 sn./s při velikosti obrazu 640 × 240 px nebo 1 200 sn./s při velikosti obrazu 320 × 120 px. Max. doba záznamu je 5 sekund.

9 LCD monitor s vysokým rozlišením: fotoaparát Nikon 1 J3 má monitor s 921 000 body a úhlopříčkou 7,5 cm (3") Fotoaparát Nikon 1 S1 má monitor se 460 000 body a úhlopříčkou 7,5 cm (3"). 

10 Režim Jednoduché panoráma je k dispozici pouze u modelu Nikon 1 J3.

11 Kompatibilní s inteligentními zařízeními používajícími systémy AndroidTM a iOS. Před použitím zařízení je třeba nainstalovat software Wireless Mobile Adapter Utility, který je k dispozici zdarma ke stažení ve službách Google PlayTM a iTunes®.

Android, Google, Google Play, YouTube a další jsou ochranné známky společnosti Google Inc.