24.10.2012

Nikon uvádí objektiv AF-S NIKKOR 70–200 mm f/4G ED VR

Společnost Nikon dnes ohlásila nový teleobjektiv formátu FX s všestranným rozsahem ohniskové vzdálenosti 70–200 mm a pevnou clonou f/4.

Pomocí tohoto objektivu společnost Nikon rozšiřuje řadu svých objektivů NIKKOR f/4 s vysokým výkonem. Jedná se o první objektiv NIKKOR, který je vybaven systémem redukce vibrací společnosti Nikon nové generace, který umožňuje použít korekci až o 5 kroků.

Díky výkonné kombinaci rozšířených možností redukce vibrací a vysoce kvalitní optiky společnosti Nikon se tento objektiv výborně hodí k fotografování událostí, cestování, přírody a dokonce i sportu. Díky tomu jde o vhodnou volbu pro nadšence do fotografování i profesionály.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „Tento netrpělivě očekávaný objektiv nabízí nadšencům i profesionálním fotografům s omezeným rozpočtem stejnou alternativní volbu bez kompromisů, jakou obyčejně představují objektivy řady NIKKOR f/4 v porovnání se špičkovými profesionálními objektivy. Tento objektiv neslevuje z kvality obrazu a navíc využívá vylepšený systém redukce vibrací.“

Systém redukce vibrací nové generace, který je vestavěn do tohoto objektivu, umožňuje korekci až o 5 kroků. Díky tomu mohou fotografové snímat pomocí času závěrky až o pět kroků pomalejší, než by bylo jinak možné. Jedná se o významné vylepšení – zvýšená stabilita do velké míry minimalizuje účinky chvění fotoaparátu a rozšiřuje příležitosti k fotografování ve slabých světelných podmínkách.

K dispozici jsou dva režimy VR – Normální pro každodenní fotografování a Aktivní, který minimalizuje chvění fotoaparátu s vysokou frekvencí, ke kterému dochází při fotografování z jedoucího vozidla. Oba režimy nabízejí stabilní obraz hledáčku, který umožňuje snadnější a přesnější získání zaostřovacího bodu a vytvoření kompozice.

I přes lehké tělo tento objektiv nedělá žádné kompromisy v oblasti výkonu. Optická konstrukce je vybavena 20 prvky ve 14 skupinách, díky nimž může objektiv poskytovat vynikající rozlišení a kontrast v různých podmínkách. Objektiv používá k odstranění závoje a reflexů antireflexní vrstvu Nano Crystal Coat společnosti Nikon.

Tento objektiv nabízí výbornou vyváženost mezi velikostí, hmotností, cenou a kvalitou obrazu. Také je vybaven vlastním prstencem RT-1 pro stativ. Toto volitelné příslušenství umožňuje vylepšit rovnováhu stativu a rychlý a hladký přechod mezi svislým a vodorovným snímáním při fotografování ve formátu portrétu nebo krajiny.

Tento objektiv se dodává se sluneční clonou (HB-60) a pouzdrem na objektiv (CL-1225).