25.4. 2012

Czech Photo Gallery zahajuje výstavu K zemi blíž

 

Czech Photo Gallery ve spolupráci se společností Nikon spol. s r.o. zahajují výstavu fotografií Stanislava Pokorného K zemi blíž. Výstavu tvoří fotografie krajin z období let 2008-2011 odrážející niterný vztah autora k Zemi a její nekonečné energii. Jedná se o práce zahrnující jedny z nejkrásnějších oblastí Evropy, zejména pak Toskánsko, Irsko, Island a lokalitu Jizerských hor, které se pro autora staly srdeční záležitostí. Krajinářské fotografie Stanislava Pokorného se od jiných značně odlišují. Lze je poznat mezi desítkami ostatních, nejsou totiž plakátově pohlednicovým otiskem reality, dívají se na krajinu, povídají si s ní a hlavně jí samotnou upozorňují na nejdůležitější rysy, o kterých třeba sama ani neví.

 

Autor výstavy vystudoval Právnickou fakultu UK Praha a posléze Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Stanislav Pokorný je prezidentem Asociace profesionálních fotografů České republiky a předsedou Správní rady APF ČR a je členem mezinárodního sdružení Panhorama. Věnuje se především Inscenované a krajinářské fotografii, portrétu a aktu.

 

Výstava se koná při příležitosti autorova významného životního jubilea. Potrvá od 26. dubna 2012 do 17. června 2012. Navštívit ji můžete denně kromě pondělí v době od 12:00 do 19:00.