19. dubna 2012

Nikon představuje objektiv AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G

Společnoct Nikon dnes ohlásila nový špičkový širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností - AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G.

 

Objektiv AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G je vítaným přírůstkem do řady špičkových objektivů s pevným ohniskem formátu FX společnosti Nikon. Je vybaven novou optickou konstrukcí, která z něj dělá dokonalý doplněk dnešních digitálních jednookých zrcadlovek s vysokým rozlišením. Jeho vysoká světelnost (f/1,8) umožňuje snímat ve špatných světelných podmínkách ostřejší záběry a nabízí úžasný bokeh. Nová optická konstrukce vede k nádherně vykresleným fotografiím.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „Tento netrpělivě očekávaný objektiv představuje rozšíření již tak rozsáhlé řady širokoúhlých objektivů společnosti Nikon a dokonale vyplňuje mezeru mezi 24mm a 35mm objektivy NIKKOR. Ohnisková vzdálenost 28 mm umožňuje umístit subjekty do široké a výrazné perspektivy, zatímco vylepšená optická konstrukce zabraňuje nežádoucímu zkreslení. Tento objektiv se ideálně hodí do výbavy každého nadšence pro širokoúhlé fotografie."

Objektiv AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G je rychlý a kompaktní a představuje vynikající volbu pro fotografy, kteří chtějí snímat širokoúhlé fotografie a získat nejlepší výkon při použití digitální jednooké zrcadlovky s vysokým rozlišením. Ohnisková vzdálenost 28 mm se ideálně hodí ke snímání v uzavřených prostorách, zachycení úžasných výhledů nebo fotografování městského prostředí a scén na ulici. Vysoká světelnost s hodnotou f/1,8 umožňuje získat ostřejší snímky ve zhoršených světelných podmínkách a nabízí vynikající rovnováhu mezi ostrostí a bokehem, čímž nádherně zvýrazňuje subjekty. Rychlá clona také poskytuje světlý obraz hledáčku.

Objektiv AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G je vybaven úplně novou optickou konstrukcí a podporuje zvyšující se rozlišení moderních digitálních jednookých zrcadlovek s ostrými, nádherně vykreslenými statickými fotografiemi i videosekvencemi. Dva asférické členy efektivně minimalizují odchylky a upravují zkreslení, ke kterému může dojít při širokém obrazovém úhlu. Exkluzivní antireflexní vrstva Nano Crystal Coat společnosti Nikon snižuje výskyt závoje a odlesků. Ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) zase zaručuje diskrétní a přesné automatické zaostřování.

Objektiv AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G s bajonetem vybaveným těsněním proti vlivům počasí a hmotností pouhých 330 g představuje odolnou, lehkou a kompaktní volbu, která se snadno vejde do jakékoliv brašny. Objektiv je kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami NIKON formátu FX, při použití s digitálními jednookými zrcadlovkami NIKON formátu DX nabízí ohniskovou vzdálenost (ekvivalentní) 42 mm a je plně kompatibilní i s amatérskými digitálními jednookými zrcadlovkami, které nemají vestavěný motor automatického zaostřování.

 

Objektiv je dodáván se sluneční clonou HB-64 a měkkým pouzdrem CL-0915.