5.4.2011

Nikon uvádí první externí mikrofon ME-1

Kompletní vybavení pro záznam videosekvencí pomocí digitálních jednookých zrcadlovek

Společnost Nikon uvádí svůj první externí stereofonní mikrofon, ME-1. Tento směrový mikrofon byl vytvořen proto, aby rozšířil možnosti záznamu videosekvencí digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a nabídl brilantní, čistý zvuk, prostý provozních zvuků fotoaparátu.

 

Vyšší kvalita zvuku pro digitální jednooké zrcadlovky

Úsilí společnosti Nikon o poskytnutí všestranného záznamu videosekvencí získává s mikrofonem ME-1 nový rozměr. Mikrofon byl zkonstruován tak, aby umožnil pořizovat stereofonní zvuk v profesionální kvalitě v různých prostředích, zvýšil sofistikovanost funkce D-Movie - známé funkce záznamu videosekvencí digitálních jednookých zrcadlovek Nikon - a nabídl lepší alternativu k vestavěnému mikrofonu fotoaparátu.

 

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software, Nikon Europe, komentuje: „Mikrofon ME-1 je vynikající přírůstek do stále se rozšiřující nabídky systémů Nikon pro záznam vysoce kvalitních videosekvencí. Profesionálové i nároční amatéři budou moci zaznamenávat zvuk s novou úrovní kvality a zvýšit tak výsledný dojem z pořízených videosekvencí."

Brilantní stereofonní zvuk

Mikrofon ME-1, který byl vytvořen se zřetelem na uživatele digitálních jednookých zrcadlovek, je vybaven systémem potlačujícím nežádoucí provozní zvuky automatického zaostřování fotoaparátu. Vzhledem ke své směrovosti poskytuje mikrofon přesně cílené zaměření zdroje zvuku a umožňuje uživateli zaznamenat přesně to, co chce slyšet na výsledném záznamu. Interference způsobené vnějším hlukem lze potlačit pomocí dodávané ochrany proti větru (windscreen) a pomocí filtru pro potlačení nízkých frekvencí, který tvoří doplňkovou kontrolu nad nízkofrekvenčním hlukem. Pomocí menu fotoaparátu lze upravovat citlivost mikrofonu a kontrolovat tak okolní hluk nebo zvuky.

Mikrofon ME-1 se upevňuje do sáněk pro upevnění příslušenství na fotoaparátu a je prakticky napájen pomocí fotoaparátu. Inteligentní ergonomie mikrofonu umožňuje jeho komfortní používání při snímání z ruky. Krátké tělo mikrofonu zaručuje snadný přístup k hledáčku a je vybaveno praktickou zarážkou kabelu držící kabel mikrofonu tak, aby nepřekážel.

Mikrofon ME-1 je určen pro všechny digitální jednooké zrcadlovky Nikon a fotoaparáty COOLPIX vybavené 3,5mm konektorem pro externí mikrofon a je dodáván včetně ochrany proti větru (windscreen) a měkkého pouzdra.

 

Pro získání dalších informací o mikrofonu ME-1 klepněte zde