19.11.2010

Nikon kalendář 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slavnostní vyhlášení vítězů a představení Nikon kalendáře na rok 2011 proběhlo 11.11.2010 na Občanské plovárně. Absolutním vítězem soutěže se stal Tomáš Knot s fotografií V zajetí rychlosti. Kalendář pokřtila prof. MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc., přednostka onkologického oddělení FTNsP a předsedkyně Správní rady Nadačního fondu onkologie pro 21. Století. Dražbou fotografií a dobrovolnou sbírkou během večera se vybralo neuvěřitelných 271 500 Kč, které budou věnovány Nadačnímu fondu onkologie pro 21. století na podporu léčby onkologicky nemocných pacientů.

 

Po křtu následovala dražba 12 vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2011. Avšak díky velkému zájmu přítomných hostů došlo na slavnostním večeru na Občanské plovárně k nečekanému vydražení nejen finálových, ale i některých semifinálových fotografií. Výtěžek z dražby fotografií a dobrovolné finanční sbírky v místě tak přesáhl čtvrt milionu korun, přesně se jednalo o 271 500 Kč. Tento výtěžek věnovala společnost NIKON spol. s r.o.  Nadačnímu fondu onkologie pro 21. století onkologického oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice s poliklinikou v Praze na podporu léčby žen s rakovinou prsu. „Jsem ráda, že společnost Nikon mohla díky tomuto projektu finančně přispět na léčení žen s rakovinou prsu a zároveň podpořit osvětu a vyzvat ženy, aby se nebály podstoupit preventivní vyšetření. Dík patří samozřejmě i všem účastníkům soutěže, jejichž fotografie byly draženy a všem hostům večera, kteří se na dražbě podíleli. Bez nich bychom nedosáhli tak úžasného výsledku", uvedla marketingová ředitelka společnosti Nikon, Eva Čížková.

 

Příjemným průvodcem večera byl moderátor Aleš Cibulka. O zábavu hostů se postaraly modelky a salon Magic Helena, které společně představily kolekci oblečení pro všechny příležitosti.  V roli modelek vystoupily ženy, které samy podstoupily léčení rakoviny prsu. Slavnostní atmosféru večera podtrhlo také taneční vystoupení Dominiky Bergmannové a Jana Skuhravého, kteří jsou 13ti násobnými Mistry České republiky v tancích standardních, latinsko-amerických a v kombinaci 10 tanců.

 

V prostorách Občanské plovárny bylo vystaveno všech 50 vybraných fotografií, včetně fotografie, která získala nejvíce hlasů v internetovém hlasování. Návštěvníci této společenské akce se mohli zúčastnit tipovací soutěže a vybrat 12 fotografií, které se podle nich staly součástí kalendáře. Vítěz tipovací ankety uvedl správně deset z dvanácti fotografií uvedených v kalendáři. V loňském roce slavnostní večer vyvrcholil ohňostrojem nad řekou Vltavou. V letošním roce se společnost Nikon rozhodla věnovat prostředky, které by byly investovány do zábavy, přímo Nadačnímu fondu onkologie pro 21. století a zvýšit tak částku dosaženou dražbou a sbírkou.

 

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři jsou: Tomáš Knot (V zajetí rychlosti), Vladimír Neubauer (Oidipus Tyranus - rockopera), Petr Luňák (Hra na schovávanou), Ondřej Veselý (Středověká plachetnice), Eliška Iliasová (My colours), Roman Malega (Podvečer pod Tatrami), Lucie Coufalová (Západová), Jiří Karbus (Smaragdový jezdec), Stanislav Chlup (Velodrom 02), Jan Kazda (Petra), Petr Palouš (Nejlepší místo pro váš drink) a Aleš Bílý (No gravity).

 

Absolutním vítězem soutěže se stal Tomáš Knot s fotografií V zajetí rychlosti.  Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč. Další ceny vítězům věnovaly společnosti EKG s.r.o., NikonClub Česká republika, atelierXL a redakce časopisu Digitální foto magazín.

 

Soutěž o nejlepší snímek probíhala také na internetu a na výběru vítězné fotografie se mohli podílet všichni návštěvníci tohoto webu. Nejvíce hlasů ve veřejném hlasování získala fotografie Hrobka Kinských a přinesla vítězství panu Aleši Bukovskému. Od společnosti Nikon získal šek na nákup zboží této značky v hodnotě 10 000 Kč.

 

I když byl letošní ročník soutěže již uzavřen, stále probíhá výstava 50 semifinálových fotografií v prostorách vstupní haly budovy 4D center, ve které sídlí společnost NIKON spol. s r.o. a která se nachází na adrese Kodaňská 46, Praha 10. Výstava je přístupná veřejnosti do 31. prosince 2010 v pracovní dny vždy od 8.00 do 19.00 hodin.

 

Soutěže NIKON KALENDÁŘ 2011 se zúčastnilo celkem 582 soutěžících. Nejmladšímu účastníkovi, který uvedl svůj věk, bylo 12 let a nejstaršímu 77 let.

 

Více o tomto projektu a vítězné fotografie najdete na www.nikon-kalendar.cz.

 

 

 

 

 

 

Partneři projektu NIKON KALENDÁŘ 2011

 

Partneři: ARS General, a.s., Avito s.r.o., FAST FORWARD s.r.o., NikonClub Česká republika, Nikon market, EKG s.r.o., ATELIER XL

Mediální partneři: DIGIarena.cz, DIGIfoto, Digitální Foto magazín, FotoAparát.cz, FotoVideo, Týden, TV Barrandov, Marketing & Media

 

Leden - vítězná fotografie

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Spen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec