21/02/2013

JSEM NOVÝ NIKON D7100

Společnost Nikon přináší maximum výkonu v přenosném provedení a poskytuje vašim fotografickým možnostem adrenalinovou injekci prostřednictvím nového přístroje formátu DX Nikon D7100 s rozlišením 24,1 megapixelů, jenž je určen pro pokročilé amatéry. Nikon D7100 je navzdory svému obšírnému vybavení a extrémně odolnému tělu překvapivě lehký a kompaktní a splní všechny vaše nároky. Systém automatického zaostřování profesionální úrovně s 51 zaostřovacími poli zaručuje špičkové výsledky a produkuje snímky s jemnými detaily a brilantní Full HD videosekvence.

 

Marina Gurevich, produktová manažerka oddělení spotřebitelských DSLR společnosti Nikon Europe, komentuje uvedení nového fotoaparátu: „Pokud fotografujete krajinu, přírodu nebo zvířata, resp. jste vášniví cestovatelé, je pro vás nový fotoaparát Nikon D7100 ideálním přístrojem. Nabízí pestrou paletu funkcí rozšiřujících možnosti a všestrannost formátu DX. Vše je k dispozici ve voděodolném těle, takže si mohou vášniví fotografové nyní užívat v libovolném prostředí výjimečně výkonný fotoaparát se snadno přenosným tělem."

A dodává: „Vynikající kvalita obrazu a skvělá ergonomie přístroje Nikon D7100 poskytnou každému vše potřebné pro dosažení mimořádně kvalitních snímků. Tento fotoaparát formátu DX je připraven na libovolné nasazení a vždy zajistí nevšední výsledky."

 

Nikon D7100 nabízí vynikající výkon a množství jeho inspirujících funkcí představuje ohromný krok vpřed v kvalitě obrazu. Obrazový snímač formátu DX s 24,1 megapixely zaručuje snímky s vysokou úrovní detailů. Vzhledem k tomu, že přístroj nemá antialiasingový filtr (OLPF), využívá obrazový snímač na maximum velký počet dostupných pixelů a produkuje snímky s působivě vysokým rozlišením. Snímky jsou mimořádně ostré a umožňují zachytit ve vysokém rozlišení i ty nejjemnější struktury, jako jsou vlasy nebo peří. Obrazový procesor EXPEED 3 přináší rychlé zpracování dat, živé barvy a zlepšenou redukci šumu. 

 

Vysoká citlivost obrazového snímače nabízí nastavitelný rozsah ISO 100-6 400, který lze dále zvýšit na ISO 25 600, a poskytuje tak vynikající výsledky i za nízké hladiny osvětlení nebo v tmavých prostorách, stejně jako zaručuje brilantní zachycení rychle se pohybujících objektů. K dispozici je rovněž rychlé sériové snímání frekvencí až 6 sn./s pro snadné zachycení detailů rychle se pohybujících objektů nebo rychle se měnících výrazů na tvářích osob. S tímto fotoaparátem budete vždy v srdci akce.

Systém automatického zaostřování fotoaparátu Nikon D7100 se vyznačuje profesionalitou a využívá stejné algoritmy jako model D4. Přístroj nabízí 51 zaostřovacích polí včetně 15 snímačů křížového typu ve střední části obrazového pole a zaručuje vysokou přesnost zaostření a okamžitou detekci objektů. Pohotového zaostření lze díky rychlé výchozí detekci dosáhnout i v případě velkého počátečního rozostření fotografovaného objektu. Činnost automatického zaostřování je možná i při kombinované světelnosti f/8 a umožňuje využít větší množství různých kombinací objektivů a telekonvertorů - což je u této kategorie fotoaparátů novinkou. Automatické zaostřování s fázovou detekcí pracuje až do hodnoty jasu -2 EV a dovoluje tak přesné zaostření i za nejnižších úrovní osvětlení včetně měsíčního světla.

 

Automatické zaostřování s fázovou detekcí používané při fotografování s využitím hledáčku nabízí vylepšenou funkčnost, přesnost a rychlost. K dispozici je široká nabídka režimů činnosti zaostřovacích polí zahrnující režimy Jednotlivá zaostřovací pole, Dynamická volba zaostřovacích polí (s využitím 9, 21 nebo 51 polí), 3D sledování objektu a Automatická volba zaostřovacích polí. V režimu živého náhledu bylo zdokonaleno automatické zaostřování s detekcí kontrastu pro lepší operativnost, přesnost a rychlost. Zlepšeno bylo rovněž nepřetržité zaostřování pro videosekvence (AF-F), které nyní pracuje ještě plynuleji.

Systém detekce motivu využívá výkonný 2 016pixelový RGB snímač měření expozice pro přesnou identifikaci prostředí a objektu a optimalizaci nastavení expozice (AE), automatického zaostření (AF) a automatického vyvážení bílé barvy (AWB). Souhra 51bodového AF systému fotoaparátu Nikon D7100 a 2 016pixelového RGB snímače zaručuje výjimečnou výkonnost překonávající předchozí modely fotoaparátů.

Výřez 1,3× nabízí množství jedinečných možností rozšiřujících využití formátu DX. Poskytuje mimo jiné větší potenciál při použití stávajících a nových objektivů nabídkou zdánlivého prodloužení ohniskové vzdálenosti 1,3×. V tomto režimu pokrývá 51 zaostřovacích polí téměř celé obrazové pole a dovoluje tak výjimečně přesné zaostřování. Režim rovněž poskytuje rychlejší sériové snímání frekvencí až 7 sn./s a nabízí záznam Full HD videosekvencí v režimu 50i/60i. Kombinace těchto možností představuje jedinečné vybavení pro fotografování zvířat a dynamických akcí a umožňuje maximálně využít dostupných teleobjektivů.

Tělo fotoaparátu Nikon D7100 s horním a zadním krytem z hořčíkové slitiny má zvýšenou odolnost proti nárazům, vnikání prachu a vody, a poskytuje tak v této kategorii přístrojů robustní fotoaparát s příjemně nízkou hmotností. Tělo vážící pouhých 675 g nabízí bezpečné utěsnění proti invazivnímu vnikání vlhkosti a prachu a disponuje automatickým čištěním obrazového snímače při zapnutí a vypnutí přístroje. Mechanismus závěrky je testován na 150 000 pracovních cyklů v náročných podmínkách. Nikon D7100 je fotoaparát, na který se můžete spolehnout - kdekoli a při jakýchkoli aktivitách.

Ergonomický design přístroje zaručuje kompaktní rozměry a stabilní úchop a nabízí vysoce výkonný hledáček se zobrazením přibližně 100 % obrazového pole a zvětšením 0,94×. 8cm/3,2" monitor LCD s vysokým rozlišením 1 229 000 pixelů a širokým pozorovacím úhlem poskytuje brilantní obraz pro přesnou kompozici snímků. Při použití hledáčku, živého náhledu i při přehrávání jsou na dosah nové praktické funkce. Vylepšené tlačítko ‘i' nabízí přímý přístup k často používaným funkcím a při fotografování v režimu živého náhledu je k dispozici bodové měření vyvážení bílé barvy. Dva sloty pro paměťovou kartu rozšiřují všestrannost při fotografování a ukládání snímků: můžete snadno přepnout na druhou paměťovou kartu po zaplnění první, nebo lze na jednu kartu ukládat statické snímky a na druhou videosekvence. 

Vysoké standardy kvality obrazu a snadné ovládání jsou k dispozici rovněž při záznamu Full HD videosekvencí (1920 × 1080 px) se snímací frekvencí až 60i/50i v režimu výřezu 1,3×, resp. až 30p/25p/24p ve formátu DX. V reálném čase lze rovněž aplikovat množství kreativních efektů, jako je Selektivní barva. Nikon D7100 je vybaven vestavěným stereofonním mikrofonem a je kompatibilní s externím stereofonním mikrofonem ME-1.

Při fotografování vysoce kontrastních motivů lze i v případě pohyblivých objektů využít funkci Active D-Lighting (ADL) pro brilantní zachycení detailů ve světlech a stínech. Při použití režimu vyvažovaného vyjasňovacího záblesku je upravován zábleskový výstup pro dosažení optimální expozice fotografovaného objektu. U objektů s velkými rozdíly jasů lze pro zachování detailů ve světlech a stínech snímku využít funkci HDR (Vysoký dynamický rozsah), která pořídí dva snímky po sobě s různou expozicí a tyto snímky poté inteligentně zkombinuje do jediného snímku.

Za pomoci možností volitelného mobilního adaptéru WU-1a lze snadno přenášet snímky z fotoaparátu Nikon D7100 na chytrá zařízení firmy AppleTM nebo na chytrá zařízení s operačním systémem AndroidTM* a poté je dále sdílet prostřednictvím sociálních sítí nebo webových stránek pro sdílení snímků. Nyní můžete své nejlepší snímky ihned sdílet s přáteli a fotografickou komunitou - bez ohledu na to, kde se nacházíte. Chytrá zařízení lze využít rovněž pro diskrétní dálkové fotografování a tím získat snímky bez vyrušování fotografovaných objektů.

Režim speciálních efektů umožňuje zvýšit osobitost statických snímků i videosekvencí pomocí sedmi speciálních efektů, mezi které patří: Selektivní barva, Efekt miniatury, High-key a Low-key, Silueta, Barevná skica a Noční vidění. Všechny tyto efekty lze aplikovat v reálném čase v režimu živého náhledu a ihned tak posoudit výsledky jejich použití. Při výběru efektu Selektivní barva lze zvýraznit jednu až tři různé barvy na jinak černobílém snímku. Stačí jen nastavit volič expozičních režimů do polohy EFFECTS a k dispozici je zcela nový svět tvůrčích možností. Navíc lze využít množství efektů a retušovacích funkcí u již pořízených snímků.

Nikon rovněž uvádí zařízení WR-1, nový bezdrátový vysílač/přijímač, který dále rozšiřuje nedávno aktualizovanou řadu příslušenství Nikon pro bezdrátové dálkové ovládání. Vysílač/přijímač WR-1 je vybaven displejem a množstvím vyspělých funkcí, které umožňují ovládat většinu fotografických operací - od jednoduchého dálkového spuštění závěrky po složité synchronní spouštění více fotoaparátů a možnost kontrolovat a měnit nastavení fotoaparátu (při upevnění na fotoaparát Nikon D7100). Lze naprogramovat různé scénáře fotografování včetně synchronního spouštění více přístrojů, intervalového snímání a uživatelského nastavení zpoždění expozice. Vysílač/přijímač WR-1 pracuje na rádiových frekvencích pro nerušenou komunikaci; při použití dvou vysílačů/přijímačů WR-1 je k dispozici pracovní dosah 120 m, který lze dále rozšířit kombinací více vysílačů/přijímačů WR-1 a/nebo vysílačů WR-R10. 

*Obrazový snímač CMOS formátu DX s rozlišením 24,1 milionů pixelů: neobsahuje antialiasingový filtr a nabízí extrémně ostrý obraz s nejjemnějšími detaily

*Systém zpracování obrazu EXPEED 3: nabízí rychlý provoz, věrnou reprodukci živých barev a zlepšenou redukci šumu

*Citlivost ISO 100-6 400 s možností dalšího zvýšení na ISO 25 600: zaručuje výjimečný výkon za nízké hladiny osvětlení

*Automatické zaostřování profesionální úrovně: využívá 51 zaostřovacích polí včetně 15 snímačů křížového typu pro rychlé a přesné automatické zaostření

*Sériové snímání frekvencí 6 sn./s: umožňuje zachycení i těch nejrychlejších akcí

*Výřez 1,3× z plochy obrazového snímače pro rozšíření možností formátu DX: nabízí účinek použití delších ohniskových vzdáleností, umožňuje pracovat se snímací frekvencí až 7 sn./s a zaručuje automatické zaostřování ve větší ploše obrazového pole

*2 016pixelový RGB snímač měření expozice se systémem detekce motivu: provádí vysoce přesná měření pro získání optimální expozice (AE), automatického zaostření (AF) a automatického vyvážení bílé

barvy (AWB)

*Záznam Full HD videosekvencí: pracuje ve formátu 1 080p s frekvencí 60i/50i nebo 30p/25p/24p pro získání plynulých videosekvencí 

*Výkonný hledáček: zobrazuje cca 100 % obrazového pole a nabízí zvětšení 0,94×

*Monitor LCD s vysokým rozlišením: 8cm/3,2" monitor s cca 1 229 000 pixely a širokým pozorovacím úhlem

*Praktické přenosné provedení: obsáhlé vybavení v kompaktním těle s hmotností pouhých 675 g

*Odolné tělo s kryty z hořčíkové slitiny: mrazuvzdorné a utěsněné proti vnikání prachu a vody 

*Dva sloty pro paměťové karty SD: umožňují postupný záznam snímků, zálohování nebo oddělený záznam snímků RAW a JPEG

*Snadno dostupné praktické funkce: zlepšené tlačítko ‘i' a možnost bodového vyvážení bílé barvy pro rychlé a přesné nastavení v režimu živého náhledu

*Funkce Active D-Lighting (ADL): zachovává detaily ve světlech a stínech pro optimálně vyvážené snímky

*Vysoký dynamický rozsah (HDR): kombinuje dvě expozice na jediném záběru pro získání snímků kontrastních motivů s vysokou úrovní detailů

*Režim speciálních efektů: umožňuje vybírat a aplikovat efekty na statické snímky a videosekvence v režimu živého náhledu

*Bezdrátové propojení*: podpora bezdrátového mobilního adaptéru WU-1a 

*Objektivy NIKKOR: s respektovanými objektivy NIKKOR plně využijete výhod obrazového snímače fotoaparátu s rozlišením 24,1 milionů pixelů a režimem výřezu 1,3× při tvorbě mimořádných snímků a oceníte snadnou přenosnost objektivů formátu DX

*Dálkové ovládání: snadná kontrola klíčových funkcí fotoaparátu pomocí dálkového ovládání WR-R10 a nového bezdrátového vysílače/přijímače WR-1 a vysílače WR-T10

 

* Kompatibilní s chytrými zařízeními s operačními systémy iOSTM a AndroidTM. Tato funkce vyžaduje použití speciální aplikace Wireless Mobile Adapter Utility, která je k dispozici zdarma ke stažení na webových stránkách Google PlayTM a Apple App StoreTM. Android, Google, Google Play, YouTube a další názvy jsou ochranné známky společnosti Google Inc.