15.9.2010

Nikon D7000

Nikon uvádí novou jednookou digitální zrcadlovku

Společnost Nikon uvádí D7000, digitální jednookou zrcadlovku DX, která nabízí výjimečnou kvalitu obrazu, spolehlivost a výkon v odolném a snadno přenosném těle.

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Vynikající nový model D7000 je ideálním příštím fotoaparátem pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek, kteří chtějí dále rozšiřovat svůj zájem o fotografii s přístrojem nabízejícím pokročilejší funkce a větší tvůrčí možnosti. Fotoaparát je vybaven novým obrazovým snímačem, obvodem pro zpracování obrazu EXPEED 2, autofokusem a snímačem měření expozice, které společně s vysoce odolným tělem zaručují vynikající vlastnosti ve všech důležitých oblastech. Fotoaparát má vše, co požadujete od své příští jednooké zrcadlovky, v těle rozměrů, jaké byste neočekávali".

Fotoaparát D7000 je vybaven množstvím nových technologií zaručujících extrémně vysokou kvalitu obrazu, včetně nového obrazového snímače CMOS formátu Nikon DX s 16,2 milionů pixelů. Přístroj disponuje novým obvodem pro zpracování obrazu EXPEED 2 s vyšší kvalitou obrazu, rychlejším zpracováním dat a množstvím dalších výkonných funkcí. Vysoká citlivost fotoaparátu D7000 k působení světla (ISO 100 až ISO 6400 s možností zvýšení až na hodnotu ISO 25 600) zaručuje výjimečně detailní snímky s minimální úrovní šumu i při fotografování pohyblivých objektů nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení bez blesku.

Jasný hledáček fotoaparátu D7000 se skleněným pentagonálním hranolem zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole, nabízí zvětšení 0,94× pro přesné posouzení libovolné scény a jejího zaostření, a je připraven k akci stejně rychle jako vy - současně se závěrkou vybavenou nejkratším časem 1/8000 s a testovanou na 150 000 pracovních cyklů. Tělo fotoaparátu je chráněno horním a zadním krytem z hořčíkové slitiny a využívá odolná těsnění proti prachu a vlhkosti, aby přístroj pracoval spolehlivě i v nejnáročnějších podmínkách.

Přístroj D7000 nabízí nejvyšší míru spolehlivosti i v oblasti ukládání dat. Dva sloty pro paměťové karty SD nabízejí vyšší kapacitu a umožňují volbu způsobu nakládání se zaznamenávanými snímky a videosekvencemi zaměřenou buďto na vyšší úložnou kapacitu, na samostatné ukládání souborů různých formátů a/nebo na získání záložního prostoru pro případ potřeby.

Nově vyvinutý AF systém fotoaparátu D7000 nabízí 39 zaostřovacích polí včetně 9 křížových snímačů uprostřed obrazového pole a zaručuje maximálně přesné zaostření fotografovaného objektu bez ohledu na jeho polohu v záběru. Nový 2016pixelový RGB snímač Nikon zvyšuje účinnost systému detekce motivu, takže si i při použití rychlého sériového snímání s frekvencí 6 obr./s můžete být jisti přesně zaostřenými, vysoce kvalitními snímky.

Pro dlouhodobější provoz při současném zachování vysokého výkonu je k dispozici volitelný multifunkční Battery Pack MB-D11, který umožňuje snadné přepínání mezi vlastním zdrojem energie a baterií ve fotoaparátu, usnadňuje fotografování na výšku a stabilizuje tělo přístroje při použití dlouhých teleobjektivů.

Fotoaparát D7000 nabízí přístup k záznamu videosekvencí pomocí samostatného tlačítka a usnadňuje tak pořizování videosekvencí v plném vysokém rozlišení HD (1080p). Během záznamu videosekvencí, které jsou ukládány v komprimovaném formátu MPEG4 AVC/H.264, fotoaparát trvale zaostřuje s využitím zaostřovacího režimu AF-F. Přístroj je vybaven konektorem jack pro připojení externího stereofonního mikrofonu nabízejícího vysoce kvalitní záznam zvuku. Výsledkem je vynikající kvalita obrazu a operativnost funkce D-Movie.

Vestavěné funkce pro úpravy videosekvencí umožňují snadno zvolit začátky a konce záběrů a přepnout na zvolené snímky videosekvencí pro jejich uložení ve formě statických snímků bez nutnosti použití počítače - úpravy a sdílení filmů jsou proto rychlé a snadné.

Nikon uvádí rovněž nový blesk SB-700, funkčně bohatě vybavený a současně snadno použitelný blesk. Blesk SB-700 nabízí výhody, které výrazně přesahují možnosti vestavěného blesku fotoaparátu, a umožňuje dosáhnout úplné kontroly nad osvětlením scény nebo motivu pro tvorbu překrásných, profesionálně působících snímků. Další novinkou mezi příslušenstvím Nikon je také Battery Pack MB-D11 umožňující snadné přepínání zdrojů energie a obsahující duplicitní ovládací prvky pro fotografování na výšku. Fotoaparát D7000 je kompatibilní se zařízením GPS GP-1 zaznamenávajícím informace o poloze do obrazových souborů a samozřejmě také s širokou nabídkou objektivů NIKKOR.