19.8.2010

Nikon D3100

Stane se vaším průvodcem na cestě k překrásným snímkům a videosekvencím ve vysokém rozlišení Full HD

Nikon uvádí D3100, doposud nejsnáze použitelnou digitální jednookou zrcadlovku umožňující záznam videosekvencí v plném rozlišení Full HD,  nabízí 14,2 milionu pixelů, živý náhled s novými režimy automatického zaostřování a vylepšenou ergonomii.

Funkce D-Movie umožňuje zaznamenávat videoklipy Full HD a zachycovat veškeré akce ve vynikající kvalitě ve dne i v noci. Pokročilý obvod pro zpracování obrazu Nikon EXPEED 2 maximalizuje výkonnost obrazového snímače CMOS s 14,2 milionů pixelů pro neuvěřitelně brilantní snímky s živými barvami. Přístroj D3100, který nabízí v oblasti jednookých zrcadlovek neuvěřitelně nízkou hmotnost, umožňuje snadno pořizovat skvělé rodinné snímky v libovolném prostředí.

Je stejně jako model D3000 vybaven populárním režimem Průvodce, který nyní zobrazuje vzorové snímky jako příklady účinku různých nastavení (například změny času závěrky nebo clony).

 

 

 

Fotoaparát D3100 je konstruován pro nováčky v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek, zejména pro mladé rodiny, které požadují krásné snímky a nechtějí se zabývat komplikovanými funkcemi. Množství automatizovaných nastavení znamená, že fotoaparát provádí veškeré komplikované operace plně automaticky, obdobně jako kompaktní fotoaparát: Živý náhled s automatickou volbou motivových programů volí motivový program odpovídající snímacím podmínkám, systém detekce motivu produkuje ostré snímky prostřednictvím analýzy fotografované scény a optimalizace nastavení fotoaparátu bezprostředně před otevřením závěrky, a režim Průvodce provádí uživatele krok za krokem procesem potřebným k získání snímku požadovaných parametrů

11bodový AF systém zaručuje perfektní zaostření všech objektů a produkuje řezavě ostré snímky zachycující prchavé okamžiky i pohyblivé objekty. Navíc je zde jasný hledáček pro přesné pozorování fotografovaného objektu a rychlé a snadné správné zaostření. Živý náhled s automatickou volbou motivových programů je intuitivním a osvědčeným prostředkem pro pořizování snímků, který je díky možnosti nastavovat kompozici obrazu pomocí LCD monitoru užitečný všem uživatelům zvyklým pouze na kompaktní fotoaparáty. Automatická volba motivových programů vybere nejvhodnější motivový program na základě analýzy scény a fotografovaného objektu, a zaostřovací režim Nepřetržité zaostřování (AF-F) udržuje fotografovaný objekt správně zaostřený i bez nutnosti stisknutí tlačítka spouště. Živý náhled je schopen rozpoznat současně až 35 tváří osob a bez ohledu na to, jestli se pohybují, pokračovat v jejich sledování a zaostřování.

 

 

Obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů, nový výkonný obvod pro zpracování obrazu EXPEED 2 a široká nabídka objektivů NIKKOR společně produkují excelentní snímky s úžasnými detaily bez ohledu na to, kde se nacházíte a čím se právě zabýváte Fotoaparát nabízí citlivosti v rozsahu ISO 100-3200, s možností zvýšení maximální citlivosti až na hodnotu ISO 12 800. Toto vybavení výrazně snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování i těch nejenergičtějších dětí nebo při večerním grilování za přítomnosti celé rodiny.

 

Pomocí snadno dostupného tlačítka záznamu videosekvence můžete fotoaparát D3100 okamžitě přepnout do režimu videa a za pomoci funkce D-Movie zaznamenat vynikající ozvučené videoklipy v rozlišení Full HD. Rozměrný obrazový snímač fotoaparátu a vysoká citlivost ISO nabízejí výjimečnou kvalitu obrazu a za pomoci široké nabídky objektivů Nikkor umožňují dosáhnout kinematografických efektů.Přímo ve fotoaparátu lze provádět jednoduchou editaci pořízených klipů mazáním záběrů nebo ukládáním zvolených snímků ve formě statických snímků - zkrátka neztratíte nic, co patří do rodinného fotoalba. Fotoaparát D3100 je kompatibilní rovněž s rozhraním HDMI, takže lze připojit fotoaparát k televizoru HDTV a z křesla pohodlně sledovat videosekvence v rozlišení Full HD.

 

 

Nováčkům v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek poskytne vylepšený inteligentní režim Průvodce, který byl k dispozici již u fotoaparátu D3000, krok za krokem pokyny k potřebným změnám nastavení fotoaparátu. To znamená, že nejen získáte požadované snímky, ale rovněž snáze pochopíte, jak jich dosáhnout a rozvinout vlastní fotografické zkušenosti. Můžete si dokonce zobrazit vzorové snímky představující výsledné účinky jednotlivých prováděných nastavení - například změny času závěrky a clony.

 

 

Fotoaparát D3100 je nepostradatelným společníkem při každé rodinné události nebo výletě. Komplexní technologie a odolné tělo fotoaparátu udrží krok s každou akcí, ať již je jakákoli Kompaktní rozměry a nízká hmotnost činí přístroj D3100 snadno transportovatelným a přenosným pro všechny důležité akce.