24. srpna 2011

Nikon přidává do řady COOLPIX novou stylovou dvojici

Společnost Nikon Europe dnes posiluje svou řadu fotoaparátů COOLPIX Style (S) o dva nové modely, které zdvihají laťku barevného stylu a sofistikovaných funkcí ve štíhlém těle. Dvojici tvoří ultraštíhlý fotoaparát COOLPIX S4150 s chytrým dotykovým ovládáním a výkonný a přenosný kompaktní 16megapixelový COOLPIX S6150 s objektivem se 7násobným zoomem.


„Fotoaparáty COOLPIX S4150 a COOLPIX S6150 jsou oba navrženy k zachycení toho správného akčního okamžiku, vysvětluje Nicolas Gillet,“ produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe. „Štíhlý COOLPIX S4150 vás zaujme tak, že ho budete chtít mít stále s sebou, a jeho funkce, například záznam videa v rozlišení 720 p HD stisknutím jediného tlačítka, zajistí, že ten správný okamžik nepromeškáte. Fotoaparát COOLPIX S6150 je dostatečně malý, aby se vešel do kapsy nebo do kabelky, ale dostatečně výkonný, aby krásně zachytil detailní záběry i krajinu.“

Intuitivní dotek – COOLPIX S4150

S fotoaparátem COOLPIX S4150 si nemusíte vybírat mezi schopnostmi a vzhledem. Tento chytrý 14megapixelový fotoaparát se bude vyrábět v pěti ohromujících barvách, včetně červené a bronzové. Při jeho tloušťce 2 cm a hmotnosti pouhých 128 g o něm budete sotva vědět. Když ovšem budete potřebovat zachytit pamětihodný okamžik, fotoaparát bude okamžitě připraven. Nabídne záznam videa HD (720 p) spouštěný jediným tlačítkem a 5násobný optický zoom, který vás přiblíží ke snímané scéně, ať už jde o sportovní utkání, koncert nebo promoci.

Intuitivně ovládaný dotykový displej LCD 7,5 cm (3 palce) s vysokým rozlišením 460 tisíc bodů usnadňuje ovládání fotoaparátu. Funkce expozice dotykem umožňuje v expozičním režimu vybrat v kompozici libovolné zaostřovací pole, na které má fotoaparát zaostřit. Fotoaparát automaticky nastaví správné zaostření a expozici pro objekt, na který jste ukázali. V režimu přehrávání můžete pomocí dotykového ovládání příjemně prohlížet a upravovat snímky a užít si funkce jako Malování nebo Prezentace.

Fotoaparát COOLPIX S4150 se širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5násobným zoomem a 14megapixelovým obrazovým snímačem CCD je spojením moderní technologie se snadným ovládáním. Pořizuje výjimečně dobře vypadající fotografie s mnoha detaily, působivé i při velkém zvětšení. Čtyři moderní funkce pro redukci rozmazání snímků minimalizují rozostření způsobené pohybem fotografovaného objektu, slabým osvětlením i chvěním fotoaparátu. Obrázky lze snadno upravit přímo ve fotoaparátu. K dispozici jsou jednoduše použitelné filtry a efekty, například efekt výběrové barvy, který převede obrázek na monochromatický a potom přidá do oblasti, kterou vyberete, barevný nádech. Nebo hvězdicový filtr cross screen, který jasným oblastem přidá hvězdicový záblesk. 

Fotoaparát COOLPIX S4150 přichází v pěti barvách: červené, černé, purpurové, medově bronzové a stříbrné.

Dokonalý společník na cesty – COOLPIX S6150

Pro ty, kdo se chtějí dostat ještě blíže k dění, nabízí fotoaparát COOLPIX S6150 moderní funkce, které ho odlišují od ostatních. Jeho objektiv NIKKOR se 7násobným zoomem se může chlubit optickým zoomem 28–196 mm. 16megapixelový obrazový snímač pořizuje snímky tak ostré, že i při zvětšení na velikost plakátu vypadají senzačně.

Získání vytouženého záběru už nemůže být jednodušší. Zaměřte objektiv na svůj objekt a zaostřete pouhým dotekem na dotykovém displeji s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) s vysokým rozlišením 460 tisíc bodů. Pokud vzpomínky vyžadují více než fotografii, můžete využít speciální tlačítko k nahrávání videa, které okamžitě přepne fotoaparát do režimu filmování. Na dotykové obrazovce také můžete procházet pořízené snímky, vybírat je a upravovat, když máte chuť být kreativní. Ve fotoaparátu COOLPIX S6150 najdete i funkci Úpravy snímku, s níž máte přístup k technologiím společnosti Nikon, například Rychlé retušování, Aktivní D-Lighting, Soft Focus (změkčovací filtr) a mnoha dalším.

Čtyři vestavěné funkce redukce rozmazání snímků, které automaticky minimalizují vliv chvění fotoaparátu, pohybu fotografovaných objektů a slabého osvětlení, zajišťují snímky s krásnými detaily. Optická redukce vibrací je jen jednou z moderních technologií, které zajišťují mimořádné výsledky. Takže i když fotografujete pohybující se objekty při plném zoomu, budou snímky s fotoaparátem COOLPIX S6150 vždy zřetelné a ostré.

Fotoaparát COOLPIX S6150 přichází v pěti barvách: červené, černé, purpurové, medově bronzové a stříbrné.

Softwarový balíček vše v jednom ViewNX 2 umožňuje snadný a rychlý import, procházení, úpravy a sdílení statických snímků i videosekvencí. Stejně jako jeho velmi úspěšný předchůdce ViewNX, je i software ViewNX 2 snadno použitelnou sadou programů, která nabízí mnoho funkcí nad rámec standardních možností operačního systému. Nově přidané moderní funkce úpravy videa jsou převzaté přímo z programů pro oceňované profesionální zrcadlovky Nikon. Uživatelé tak mohou vytvářet ohromující videosekvence. Software ViewNX 2 je dodáván se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici i ke stažení zdarma.

Původní systém zpracování obrazu EXPEED v sobě obsahoval všechny zkušenosti a technologie vyvinuté za dlouhou historii společnosti Nikon. Nyní, díky nejnovější verzi známého systému Nikon EXPEED C2, se možnosti fotografie dále rozšiřují: zdokonalené nahrávání videa, vysoká výkonnost při vysoké citlivosti a maximální kvalita obrazu. EXPEED C2 maximalizuje výkonnost snímače k pořízení jasného živého obrazu plného živých barev, se sníženým šumem a jemnými tonálními přechody ve vynikajících snímcích a videosekvencích.

Svoje fotografie můžete bezpečně a jednoduše zálohovat pomocí portálu my Picturetown (www.mypicturetown.com), on-line služby pro ukládání a sdílení digitálních fotografií společnosti Nikon. Snadné sdílení vzpomínek zachycených na fotografiích s přáteli a uspořádání cenných vzpomínek do on-line sbírek. Získáte 2 GB volného prostoru k uložení tisíců vzpomínek. Pokud potřebujete uložit více snímků, můžete své členství kdykoliv rozšířit na tzv. Zlatý účet.