24. srpna 2011

Design pro život: dva nové fotoaparáty Nikon COOLPIX

Společnost Nikon Europe dnes posiluje svou řadu fotoaparátů COOLPIX Style o dva nové modely, které posouvají laťku pro styl a funkce fotoaparátu v kompaktním těle. Prvním přírůstkem je fotoaparát COOLPIX S1200pj, nejnovější kompaktní fotoaparát s integrovaným projektorem. Fotoaparát COOLPIX S1200pj, nástupce modelu COOLPIX S1100pj, nabízí projekci o 20 lumenů jasnější a také okamžité připojení k zařízením iPhone, iPad a iPod Touch, takže uživatel má ještě více možností prohlížení a sdílení pořízených fotografií. Druhým přírůstkem je fotoaparát COOLPIX S100 – stylový dotykem ovládaný fotoaparát s rozlišením 16 megapixelů, dotykovým displejem OLED 3.5” a s možností pořizovat 3D snímky.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe říká: „Pořizování a sdílení fotografií je teď ještě jednodušší. Fotoaparát COOLPIX S1200pj rozšiřuje naši inovativní řadu fotoaparátů s projektorem a přidává schopnost připojení a projekce přímo ze zařízení iPhone a iPad. Fotoaparát COOLPIX S100 zároveň vyvolává stylový dojem a je vybaven moderními funkcemi jako je režim snímků 3D. Je zábavné experimentovat se způsoby zachycení světa.“

Navržen pro fotografování a sdílení – COOLPIX S1200pj

Už nikdy se nebudete při prohlížení fotografií, videosekvencí a prezentací muset tlačit kolem malého displeje. Fotoaparát COOLPIX S1200pj s integrovaným projektorem usnadňuje snímání a sdílení, a tak nabízí ještě více možností přístupu k vašemu obsahu. Fotoaparát S1200pj, nástupce modelu COOLPIX S1100pj, je nyní kompatibilní se zařízeními iPhone, iPad a iPod Touch, lze připojit také k počítači Mac i PC, takže na jakýkoli hladký povrch můžete okamžitě promítnout fotografie i videa. Při 20 lumenech s technologií DLP je projekce ještě jasnější, než kdy dříve, a obraz může mít rozměry od 26 do 152 cm (5 až 60 palců). Podsvícená ovládací tlačítka na fotoaparátu a na volitelném dálkovém ovládání také usnadňují provoz v tmavých místnostech.

Fotoaparát COOLPIX S1200pj zajišťuje velice přesné rozlišení a zaostření snímků i videosekvencí pomocí snímače CCD s rozlišením 14 megapixelů, záznamu videosekvencí HD (720p) se stereo zvukem, širokoúhlého objektivu NIKKOR s 5násobným zoomem a čtyřem automatickým funkcím proti rozmazání snímku.

Pro ty, kdo chtějí být kreativní, nabízí fotoaparát COOLPIX S1200pj možnost použít speciální efekty při pořizování snímků a videosekvencí nebo řadu filtrů a efektů na již pořízené statické fotografie. Při fotografování lze použít například efekty změkčovací filtr nebo „nostalgická sépie“. Mezi filtry vestavěné ve fotoaparátu ke zdokonalení snímků patří cross screen (hvězdicový filtr), „rybí oko“ a efekt miniatury. 

Fotoaparát COOLPIX S1200pj přichází ve dvou barvách: černý a růžový.

Dotek elegance – COOLPIX S100

Fotoaparát COOLPIX S100 je stylovou volbou pro ty, kdo chtějí přístroj se snadným ovládáním ideální k nošení s sebou. Tento štíhlý model nabízí skvělou kombinaci sofistikovaného stylu a technické vyspělosti. Prodává se ve výrazné růžové, červené nebo černé. Jeho 18,1 mm široké tělo pohodlně sedí v ruce a snadno se zasouvá do kapsy nebo pouzdra. Ovládací tlačítkový panel okamžitě reaguje na dotek prstu, takže ovládání na velkém displeji OLED s úhlopříčkou 8,7 cm (3,5 palce) je maximálně intuitivní.
Pro ty, kdo se chtějí při fotografování bavit, je fotoaparát COOLPIX S100 vybaven novou možností pořizovat snímky 3D. Tento speciální režim fotografování 3D kombinuje dva obrazy snímané z různých míst do trojrozměrného obrazu, který lze zobrazit na televizorech a počítačích s technologií 3D. Stejně jako u ostatních modelů COOLPIX se můžete spolehnout na skvělou výkonnost za každého osvětlení, protože fotoaparát S100 se může chlubit 16megapixelovým snímačem CMOS. Fotoaparát také nabízí snímání videosekvencí v rozlišení Full HD (1080 p) se stereo zvukem, širokoúhlý objektiv NIKKOR s 5násobným zoomem, technologií proti rozmazání obrazu a speciálními světelnými režimy, jako je například noční portrét.
Funkce Snadné panorama rozšiřuje váš pohled na svět pořízením snímků s úhlem 360º a 180º. Při vertikálním nebo horizontálním pohybu přes snímanou scénu pořídí fotoaparát rychlou sérii snímků a okamžitě je spojí do krásného panoramatu.

Fotoaparát COOLPIX S100 přichází ve třech barvách: růžový, černý a červený.

Softwarový balíček vše v jednom ViewNX 2 umožňuje snadný a rychlý import, procházení, úpravy a sdílení statických snímků i videosekvencí. Stejně jako jeho velmi úspěšný předchůdce ViewNX, je i software ViewNX 2 snadno použitelnou sadou programů, která nabízí mnoho funkcí nad rámec standardních možností operačního systému. Nově přidané funkce úpravy videa jsou převzaté přímo z programů pro oceňované profesionální digitální zrcadlovky Nikon. Uživatelé tak mohou vytvářet ohromující videosekvence. Software ViewNX 2 je dodáván se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici i ke stažení zdarma.

Původní systém zpracování obrazu EXPEED v sobě obsahoval všechny zkušenosti a technologie vyvinuté za dlouhou historii společnosti Nikon. Nyní, díky nejnovější verzi známého systému Nikon EXPEED C2, se možnosti fotografie dále rozšiřují: zdokonalené nahrávání videa, vysoká výkonnost při vysoké citlivosti a maximální kvalita obrazu. EXPEED C2 maximalizuje výkonnost snímače k pořízení jasného živého obrazu plného živých barev, se sníženým šumem a jemnými tonálními přechody ve vynikajících snímcích a videosekvencích.

Svoje fotografie můžete bezpečně a jednoduše zálohovat pomocí portálu my Picturetown (www.mypicturetown.com), on-line služby pro ukládání a sdílení digitálních fotografií společnosti Nikon. Snadné sdílení vzpomínek zachycených na fotografiích s přáteli a uspořádání cenných vzpomínek do on-line sbírek. Získáte 2 GB volného prostoru k uložení tisíců vzpomínek. Pokud potřebujete uložit více snímků, můžete své členství kdykoliv rozšířit na tzv. Zlatý účet.