28.6.2013

Společnost Nikon uvádí spolupráci v módní oblasti mezi týmem Nikon 1 a J. W. Andersonem

Amsterdam, Nizozemsko, 17. června 2013 - Nikon a známý britský návrhář Jonathan William Anderson spojili své síly při tvorbě luxusní kožené fotobrašny, která byla vytvořena pro štíhlý a stylový systém fotoaparátů Nikon 1. Výsledný výrobek si bere inspiraci z klasických fotobrašen ze čtyřicátých let minulého stolení a obsahuje Andersonův charakteristický androgynní styl. Brašna v provedení unisex je tak stejně všestranná jako samotný systém Nikon 1 a nabízí prostor pro fotoaparát a více než jeden z výměnných objektivů systému. Jde o první spolupráci společnosti Nikon s módním domem. 

Díky kombinaci tradičně zpracované kůže s univerzální moderností odráží tato brašna technologickou tradici a špičkový design, které jsou charakteristickým znakem fotoaparátů řady Nikon 1, například modelů Nikon 1 S1, Nikon 1 J3 a Nikon 1 V2.  K dispozici bude pouze 400 brašen limitované série, které budou nabízeny ve čtyřech barvách - černé, bílé, modré a oranžové - a budou dostupné po omezenou dobu v on-line internetovém obchodě Nikon Store http://store.nikon.cz/ v ceně 2 590 Kč. Prodej bude zahájen 17. června 2013. 

 

J. W. Anderson říká o své spolupráci se společností Nikon: „Fotografie je formou umění stejně tak jako móda, takže mi toto partnerství zcela dávalo smysl. Fotografování je nedílnou součástí mé činnosti - při tvorbě módních kolekcí pořizuji tisíce snímků - a vždy tak mám jistotu, že mé návrhy budou dostupné pro každého, stejně jako je fotografie.

Inspirací skrytou za tvorbou brašny byly klasické fotobrašny ze čtyřicátých let minulého století, ale s velmi moderním provedením, širokými barevnými plochami a zcela unisex vzhledem."

Jordi Brinkman, produktový manažer oddělení kompaktních systémových fotoaparátů Nikon 1 společnosti Nikon Europe říká: „Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat s J. W. Andersonem. Jeho styl v sobě skrývá vše, v co Nikon věří - výrobky nejvyšší kvality, špičkové techniky a dostupnost širokému spektru zákazníků."

Zahájení spolupráce se shoduje s představením podzimní/zimní kolekce J. W. Andersona na akci „London Collections: Men"  17. června 2013. 

Pokud byste mohli vidět do budoucnosti, to, co byste spatřili, je právě systém fotoaparátů Nikon 1. Naše neuvěřitelně rychlé, snadno přenosné a inteligentní fotoaparáty Nikon 1 s výměnnými objektivy zachycují všechny události, jak je život přináší. 

Díky tomu, že tyto přístroje zahajují pořizování snímků ještě před stisknutím tlačítka spouště až na doraz a pokračují v něm i po stisknutí tlačítka spouště, získáte s unikátními provozními režimy fotoaparátů Nikon 1 - jako jsou Pohyblivé momentky nebo Zachycení nejlepšího okamžiku - snímky, o nichž jste si doposud mysleli, že jsou nedosažitelné. Získejte další informace na adrese http://www.nikon1.cz/cs_CZ_N1 .

J. W. Anderson

Jonathan William Anderson se narodil v Severním Irsku v roce 1984 a studoval obor odívání na škole London College of Fashion, kterou dokončil v roce 2005. Značka J. W. Anderson byla uvedena v roce 2008 s kolekcí pánské módy. Začátkem roku 2010 uvedl JWA z popudu fanoušků své pánské módní kolekce rovněž módní kolekci pro ženy „capsule collection". Kolekce dámského oblečení si rychle získala ocenění kritiků i komerční úspěch a byla vystavována v plánovaném termínu během výstavy London Fashion Week od února 2011. Díky svým kořenům v oblasti pánské módy pokračuje Anderson ve zkoumání vztahů mezi muži a ženami a v každé kolekci rozmazává hranici mezi pohlavími. Jonathan získal cenu pro nové talenty na výstavě British Fashion Awards v roce 2012. Ve spolupráci se sítí prodejen Topshop uvedl dvě kolekce. Více informací o oceněných výrobcích společnosti Nikon naleznete na stránce www.europe-nikon.com.