15.9.2010

AF-S NIKKOR NIKKOR 35 mm f/1,4 G

Reportér hlavních zpráv

Společnost Nikon Europe dnes ohlásila zcela nový objektiv s rychlou clonou NIKKOR - AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4 G. Jde o třetí špičkový objektiv NIKKOR f/1,4, který byl vyvinut během posledních šesti měsíců a univerzálně rozšiřuje kreativní příležitosti profesionálních fotografů.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, řekl: „Objektiv AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4 G nastavuje novou laťku pro reportéry i fotografy každodenního života. Kombinuje úžasný kontrast a rozlišení spolu s brilantním výkonem při slabém osvětlení. S ohledem na modely objektivů 24 mm f/1,4 a 85 mm f/1,4, které jsme ohlásili již dříve, podtrhává tento nový objektiv trvalý důraz společnosti Nikon na dodávání nejširší řady optiky pro fotografy."

Kadir van Lohuizen z fotografické agentury NOOR, který se stal vítězem soutěže fotožurnalistů, byl jedním z prvních, kterému se nový objektiv AF-S NIKKOR 35 MM f/1,4G dostal do rukou. Řekl: „35mm model je standardní „pouliční" objektiv pro mnoho z nás v agentuře NOOR. Z této nové verze jsme opravdu nadšeni, je úžasná. Tento rychlý špičkový objektiv umožňuje fotografovat za téměř všech světelných podmínek ve nejvyšší možné kvalitě." Dodává: „Zaručeně posune naše dokumentační projekty na novou úroveň."

Objektiv AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4 G byl vyvinut, aby dodával senzační snímky ve všech situacích. Celkově nový optický design s deseti členy v sedmi skupinách (včetně jednoho asférického skleněného členu) a kruhové, devítilamelové čočky dovolují fotografům skutečně využít mělkou hloubku ostrosti, kterou objektivy se clonou f/1,4 nabízejí. Krystalicky ostrý detail se super jemným oddělovaným vykreslováním nastavuje váš objekt do bodového světla a nabízí odlišný vzhled od snímků pořízených profesionálními objektivy se zoomem f/2,8.

Způsob, kterým objektiv AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4 G znázorňuje noční scény, je odleskem legendární optiky, jako je model Noct-NIKKOR. Optická konstrukce zahrnuje vrstvu Nano Crystal Coat, minimalizuje odlesky a předozadní rozmazání, což znamená, že tento objektiv líčí zdroje bodového světla a stíny s přirozeným jasem, ideálním pro noční scény a fotografie noční oblohy. Rychlá clona zároveň poskytuje jasný hledáček a je skvělá při objevování kreativního potenciálu, který mělká hloubka ostrosti může do práce uměleckého fotografa a fotožurnalisty může přinést.

Objektiv AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G je postaven tak, aby pracoval tak tvrdě jako vy a byl robustním i spolehlivým pomocníkem, kdekoliv budete fotografovat. Dedikovaný ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) zajišťuje diskrétní, ale přesný autofokus. Pracuje s jemnými převody a má široký zaostřovací kroužek pro jemné manuální zaostřování, s přesností na minimální zaostřovací vzdálenost 30 cm. Tuhé hořčíkové tělo nabízí mělké rýhy, které pomáhají při držení levou rukou, a pryžové držadlo a těsnění přepínače, které brání přístupu prachu a vlhkosti. Se svojí váhou solidních 600 g je navržen tak, aby byl dobře vyvážený s digitálními jednookými zrcadlovkami ve formátu FX, jako jsou modely řady D700 a D3.

Objektiv se dodává se speciálně navrženou clonou HB-59 a měkkým pouzdrem.