15.9. 20010

AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR VR II

Hvězdný umělec

Nikon Europe dnes ohlašuje nový profesionální teleobjektiv AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR II, který nahrazuje model AF-S VR NIKKOR 200 mm f/2 G IF-ED. Nový objektiv nabízí vrstvu Nano Crystal Coat, novou generaci technologie redukce vibrací (VR II) a nový zaostřovací režim A/M, což z něj dělá ideální objektiv pro profesionální fotografy, kteří hledají nekompromisní výkon.

Objektiv si zachovává optickou konstrukci svého předchůdce a přináší mimořádnou kvalitu snímků s vynikající ostrostí, kontrastem a rozlišením, stejně jako jemným vykreslováním. Tento objektiv je při práci na pódiích a při halových sportech ve svém živlu.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, řekl: „Novinky a vylepšení implementované v nové verzi tohoto vysoce ceněného 200mm objektivu jej posouvají do úrovně nejnovějších technologií NIKKOR, čímž poskytuje dokonce ještě více komfortu a stability při fotografování, zatímco dosahuje mimořádných výsledků."

Novinky tohoto populárního objektivu vyplývají z reakcí profesionálních fotografů. Vylepšená manipulace a použitelnost kombinovaná s mimořádnou kvalitou snímků je svědectvím závazku společnosti Nikon splnit potřeby profesionálních fotografů a neustále vylepšovat své řady profesionálních, vysoce výkonných objektivů NIKKOR.

 

Objektiv AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR II nyní nabízí druhou generaci technologie redukce vibrací (VR II), která poskytuje ekvivalent korekce času závěrky o čtyři stupně kratší, což zjednodušuje zachytávání ostrých obrázků při fotografování z ruky. Systém zahrnuje dva režimy: Normální pro obecné fotografování z ruky a Aktivní, který koriguje vibrace způsobené například pohybem vozidla.

Ultrazvukový zaostřovací motor (SMW) zajišťuje tichý a přesný výkon autofokusu, který nebude rušit ani objekt ani událost.

K současným režimům M/A a M byl přidán režim A/M. Tento doplňkový zaostřovací režim vám dovoluje používat prioritu autofokusu, i když při fotografování manipulujete se zaostřovacím kroužkem.

Objektiv se skládá ze 13 členů v devíti skupinách se třemi členy ED skel a jedním členem skla Super ED, společně s unikátní vrstvou Nano Crystal Coat. To vše zajišťuje snímky nejvyšší kvality. Konstrukce členu ED skla poskytuje ostré a kontrastní snímky, které od objektivů NIKKOR očekáváte, a vrstva Nano Crystal Coat účinně redukuje závoje a odrazy, což znamená, že můžete objektiv spolehlivě používat, dokonce i když fotografujete proti světlu. Objektiv je výjimečný kvůli svému příjemnému vykreslování a oddělování objektů na pozadí, díky své velké cloně f/2 kombinované s kruhovými devíti lamelami clony.

Objektiv AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR II je zkonstruován tak, aby splňoval nejpřísnější nároky profesionálních fotografů. Odolné hořčíkové tělo a těsnění proti povětrnostním podmínkám znamená, že se jedná o ten správný objektiv i do těch nejtěžších podmínek při fotografování, zatímco vlhkost a prach zůstávají venku. Pro váš klid v duši chrání exkluzivní odnímatelné dutovypouklé sklo společnosti Nikon velký přední skleněný člen před náhodným poškrábáním.

Objektiv je plně kompatibilní se všemi teleskopickými adaptéry společnosti Nikon, čímž podporuje jejich univerzálnost zvyšováním jejich dosahu. Objektiv AF-S NIKKOR 200 mm f/2 G ED VR II je dodáván společně se sluneční clonou HK-31, montážním prvkem pro stativ, držákem filtrů nežádoucích jevů a vysoce kvalitním balistickým nylonovým pouzdrem CL-L1 v podobě batohu na záda.