12.7.2011

Objektiv AF-S DX Micro Nikkor 40 mm f/2,8 G

Společnost Nikon uvádí nový 40mm makroobjektiv formátu DX. Objektiv je konstruován pro zachycování jemných detailů a disponuje největším měřítkem zobrazení 1:1 pro vynikající, živé snímky. Nový objektiv je skvělým prostředkem pro zviditelnění objektů, které nelze pozorovat prostým okem, a tvoří nadmíru uspokojivou součást vybavení všech nadšených fotografů, kteří chtějí prozkoumat silné výrazové účinky snímků blízkých objektů.

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, komentuje: „Tento specializovaný makroobjektiv umožňuje zachycovat jemné detaily objektů, které nelze zachytit běžnými objektivy dodávanými v sadě s fotoaparáty. Jde o dostupné příslušenství pro odhalování světa makrofotografie, které díky své všestrannosti neomezuje fotografa pouze na oblast makrosnímků."

Nejnovější přírůstek rostoucí řady makroobjektivů Micro NIKKOR, 40mm objektiv formátu DX, nabízí obrazový úhel ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 60 mm na digitálních jednookých zrcadlovkách formátu FX. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,163 m (od obrazové roviny) a největší měřítko zobrazení 1:1 umožňují pořízení skutečných makrosnímků blízkých objektů. Vysoká světelnost f/2,8 umožňuje zdůraznit fotografovaný objekt na příjemně rozostřeném pozadí a dovoluje získat ostré snímky z ruky za nízké hladiny osvětlení.

Bez ohledu na to, jestli jde o makrosnímky hmyzu nebo květů, závisí získání dokonalých výsledků vždy na přesnosti. Tento kompaktní a snadno použitelný objektiv je vybavený exkluzivním ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon (SMW), který nabízí extrémně přesné a tiché automatické zaostřování a umožňuje fotografovat blízké objekty, aniž by docházelo k jejich vyrušování. Plynulost zaostřování je dále posílena zaostřovacím režimem M/A, který umožňuje kdykoli manuálně opravit automatické zaostření libovolným způsobem, aniž by bylo nutné přepínat mezi režimem automatického a manuálního zaostřování.

Objektiv poskytuje snímky s vynikající reprodukcí i těch nejjemnějších detailů fotografovaných objektů a brilantně zachycuje tvary, textury a detaily skrytých světů. Objektiv nabízí nadšeným fotografům nejen skvělé makrosnímky, ale je perfektně použitelný rovněž pro portréty a běžné snímky.

Rozměry objektivu jsou přibližně 68,5×64,5 mm a jeho hmotnost činí přibližně 235 g; objektiv je vybaven kovovým bajonetem s gumovým těsněním a dodává se včetně sluneční clony HB-61 a měkkého pouzdra CL-0915.