19.8.2010

Nové objektivy NIKKOR

 

Společnost Nikon Europe uvádí nový střední teleobjektiv s vysokou světelností- AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G, objektiv AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR se zcela novým rozsahem zoomu v řadě objektivů NIKKOR, objektiv AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR, zcela nový objektiv s 5× zoomem pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX a superteleobjektiv se zoomem - AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR.

 

Nový střední teleobjektiv s vysokou světelností - the AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G. Tento objektiv nahrazuje oceňovaný objektiv AF NIKKOR 85 mm f/1,4D IF a vyznačuje se zcela novou optickou konstrukcí, ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) a antireflexními vrstvami Nano Crystal Coat, jež z něho činí první volbu v oblasti portrétní fotografie a fotografie módy. Nový objektiv je pokračováním bohaté historie objektivů NIKKOR s ohniskovou vzdáleností 85 mm a odráží pokračující úsilí společnosti Nikon o neustálou tvorbu optických inovací.

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: "Nový objektiv AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G posouvá portrétní fotografii na novou úroveňObjektivy, jako je tento, jsou kumulací všech zásadních charakteristik značky NIKKOR:vynikajícího kontrastu a rozlišení a unikátní reprodukce neostrých míst obrazu." A dodává:Jsme přesvědčeni, že se tento objektiv stane novým měřítkem výkonnosti u fotografů i rostoucí skupiny uživatelů záznamu videosekvencí prostřednictvím jednookých zrcadlovek, jako je například model D3S".

 

 

Mistrovská reprodukce neostrých míst obrazu - bokeh

 Objektiv R135 je vytvořen tak, aby poskytoval maximální výkon v oblasti profesionální portrétní fotografie Vysoká světelnost f/1,4 zaručuje optimální oddělení objektu od pozadí, zatímco devítilamelová clona s optimalizovaným tvarem reprodukuje vynikajícím způsobem neostrá místa obrazu (bokeh).

 

Špičková optika

Nová optická konstrukce objektivuAF-S NIKKOR 85mm f/1.4G sestává z 10 čoček a 9 členů a zahrnuje exkluzivní antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat, které dramaticky snižují účinky reflexů a závoje a poskytují vysoce kontrastní obraz i v nejnáročnějších světelných podmínkách.

 

Optimální funkčnost

Objektiv AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G je vybaven speciálním ultrazvukovým zaostřovacím motorem pro tiché a přesné zaostřování Zpřevodování zaostřovacího mechanismu objektivu je upraveno tak, aby se dosáhlo extrémně plynulého ovládání při použití manuálního zaostřování.

 

Pro nejvyšší nároky

Jak lze právem očekávat, nabízí objektiv odolné tělo z hořčíkové slitiny utěsněné proti vnikání prachu a vlhkosti pro spolehlivý provoz i v nejnáročnějších podmínkách. Objektiv s hmotností 595 g je optimálně vyvážen na digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon pro pokročilé a profesionální uživatele, jako jsou přístroje D700 a přístroje série D3

Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-55 a měkkého pouzdra

Klepnutím zde získáte informace o AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

 

Objektiv AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR se zcela novým rozsahem zoomu v řadě objektivů NIKKOR. Všestranný objektiv s téměř jedenáctinásobným rozsahem zoomu od ohniskové vzdálenosti 28 mm do 300 mm přináší novou úroveň všestrannosti uživatelům digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX.

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories and Software u společnosti Nikon Europe, říká: "Tento nový, všestranný objektiv NIKKOR si nás zcela získal.Objektiv s rozsahem ohniskových vzdáleností 18-200 mm pro formát DX se ukázal být ohromným úspěchem, jsme proto potěšeni, že můžeme nabídnout výhody tohoto objektivu rovněž zákazníkům využívajícím formát FX."

 

 

 

Široký rozsah zoomu 10,7×

Extrémní rozsah 10,7× zoomu objektivu AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR'činí objektiv ideálním pro všechny fotografické příležitost Díky ohromujícímu rozsahu ohniskových vzdáleností 28-300 mm se objektiv zcela jistě stane velmi populárním univerzálním objektivem pro každého, kdo hledá maximální rozsah ohniskových vzdáleností a současně chce cestovat s minimem vybavení nebo chce fotografovat z jednoho místa. Díky proměnné světelnosti bylo možné udržet velikost i hmotnost objektivu na minimálních hodnotách a uchovat i možnost práce s atraktivními efekty hloubky ostrosti při využití dlouhých ohniskových vzdáleností objektivu.

 

Pokročilý systém redukce vibrací

Exkluzivní systém redukce vibrací Nikon VR II poskytuje stabilní obraz při fotografování z ruky s využitím všech dostupných ohniskových vzdáleností. Redukce vibrací nabízí dva režimy:: Normal (Normální) a Active (Aktivní). Systém optické redukce vibrací rovněž stabilizuje obraz v hledáčku a umožňuje přesnější činnost autofokusu a snazší určení výřezu snímků - zejména při použití delších ohniskových vzdáleností objektivu až do hodnoty 300 mm.

 

Nejmodernější optická konstrukce

Objektiv obsahuje dva optické členy ze skel ED a tři asférické optické členy, které účinně potlačují optické vady, k jejichž výskytu dochází u objektivů s extrémním rozsahem zoomu. Objektiv pro maximální míru všestrannosti nabízí také nejkratší zaostřitelnou vzdálenost 50 cm v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.

 

Rychlý provoz

Ultrazvukový zaostřovací motor objektivu byl zkonstruován tak, aby zajistil tiché a přesné automatické zaostřování v širokém rozmezí ohniskových vzdáleností a zároveň dovolil intuitivní manuální doostřování. A zoom lock switch prevents ‘zoom creep' (the lens moving under its own weight when tilted during transportation) and maintains compact dimensions when not in use. Mechanická konstrukce využívá ve velké míře hořčíkové slitiny pro vyšší odolnost a lepší vyváženost objektivu.

 

Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-50 a měkkého pouzdra. Hmotnost objektivu AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR je praktických 800 g.

 

 

 

Objektiv AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR, zcela nový objektiv s 5× zoomem pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX Objektivy s ohniskovou vzdáleností 24-120 mm mají v řadě objektivů NIKKOR unikátní postavení a nová verze tohoto objektivu nabízí pevnou světelnost f/4 v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Objektiv obsahuje antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a systém redukce vibrací Nikon druhé generace (VR II).

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká "„ AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR Tento objektiv nabízí vynikající poměr ceny a výkonu v kompaktním provedení všem podnikavým fotografům. Jde v tomto roce již o druhý uvedený objektiv s pevnou světelností f/4 a redukcí vibrací (VR), rozšiřující dále možnosti fotografů využívajících vybavení Nikon""

 

 

 

Objektiv AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR pokrývá exkluzivní rozsah ohniskových vzdáleností 24 až 120 mm a je ideální pro živou fotografii a fotografii na cestách.. Pevná světelnost f/4 umožňuje fotografům snadno pracovat s hloubkou ostrosti v dostupném rozsahu ohniskových vzdáleností. Objektiv AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR zachytí vše od rozsáhlých krajin až po portréty ve velkém měřítku.

 

Stabilní obraz

Objektiv AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR je vybaven systémem redukce vibrací Nikon druhé generace (VR II), který nabízí stabilizaci obrazu ekvivalentní použití o přibližně 4 EV kratšího času závěrky, a v kombinaci s pevnou světelností f/4 je praktickým vybavením za nízké hladiny osvětlení Systém nabízí dva režimy redukce vibrací: „Normal" pro běžné fotografování z ruky a „Active" pro kompenzaci mechanických vibrací v letadlech a pohybujících se vozidlech.

 

Brilantní kvalita v celém rozsahu ohniskových vzdáleností

Komplikovaná optická konstrukce objektivu využívá antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat, dva optické členy ze skel ED a tři asférické optické členy pro jasný obraz s vysokým kontrastem v širokém spektru světelných podmínek. Výsledkem jsou minimální projevy reflexů, závoje a zbytkových optických vad a příjemná reprodukce neostrých míst obrazu zprostředkovaná 9lamelovou clonou.

 

Hladký provoz

Ultrazvukový zaostřovací motor použitý v tomto objektivu byl speciálně vyvinut v souladu s charakteristickými vlastnostmi objektivu. Nabízí diskrétní a výkonné automatické zaostřování a díky zaostřovacímu režimu M/A umožňuje v libovolném okamžiku manuálně upravit zaostření. Zpřevodování zaostřovacího mechanizmu a umístění ovládacích prvků byly pečlivě zkonstruovány tak, aby umožnily intuitivní ovládání (na slepo) za současného pohledu do hledáčku. Objektiv je dobře vyváže na digitálních jednookých zrcadlovkách, jako je D700, a jeho tubus obsahuje jemné vroubkování pro bezpečné držení.

 

Odolné provedení

Zoom o velkém rozsahu ohniskových vzdáleností je umístěn ve velmi kompaktním a odolném těle, které je ideální pro podnikavé povahy a fotografování na cestách. Díky rozsáhlému použití součástí z hořčíkové slitiny a technických plastů odolává objektiv dobře nárokům každodenního provozu a gumová těsnění okolo spínačů a bajonetu znamenají, že prach a vlhkost nejsou žádným problémem.

Objektiv AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR staví koncepci „základního zoomu" na novou úroveň splňující nároky současných digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX s vysokým rozlišením při zachování vynikajícího poměru ceny a výkonu.

Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-53 a měkkého pouzdra.

Klepnutím zde získáte informace o AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR

 

Superteleobjektiv se zoomem - AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR. Rozsah ohniskových vzdáleností 55 mm až 300 mm (ekvivalent 82,5 mm až 450 mm u digitálních jednookých zrcadlovek formátu DX) umožňuje získat snímky vzdálených objektů ve velkém měřítku.

Zurab Kiknadze, Product Manager for Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe BV, říká:„ AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR je velmi praktický a ekonomický druhý objektiv k současnému standardnímu objektivu 18-55 mm dodávanému v sadě s tělem fotoaparátu, v kombinaci se kterým pokrývá všechny nejdůležitější ohniskové vzdálenosti pro fotografování blízkých i vzdálených objektů Malé rozměry a lehká konstrukce činí z tohoto objektivu ideální volbu pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek kompaktních rozměrů."."

 

 

Větší dosah s menšími náklady

Rozsah zoomu 5,5× nabízí vysokou všestrannost a výrazné rozšíření dostupných ohniskových vzdáleností v telerozsahu. S nejdelší ohniskovou vzdáleností 300 mm (450 mm u fotoaparátů formátu DX) je tento objektiv stěžejní součástí nabídky dostupných a snadno přenosných teleobjektivů, a je ideální pro rodinné sportovní akce a fotografování o dovolené.

 

Stabilní obraz

Vestavěná nejmodernější technologie redukce vibrací VR II (redukce vibrací druhé generace) zaručuje ostřejší snímky při fotografování z ruky. To je důležité zejména při použití delších časů závěrky a delších ohniskových vzdáleností, nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení.

 

Tichý provoz

The AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR je vybaven vestavěným ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon (SWM). Ten zaručuje rychlé a tiché automatické zaostřování, takže již nezmeškáte rozhodující okamžiky snímků, ani na sebe nebudete upoutávat zbytečnou pozornost v komornějších prostředích..

Objektiv AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR obsahuje vysoce kvalitní optické členy ze skel ED a optické členy z nových skel HRI (skla s vysokým indexem lomu) pomáhající k dosažení ostrých snímků i v náročných světelných podmínkách.Objektiv je vybaven těsněním okolo bajonetu, což znamená, že jej lze používat v libovolném prostředí beze strachu z vniknutí prachu a vlhkosti do objektivu nebo k obrazovému snímači fotoaparátu.

ObjektivAF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VRje připraven na všechna dobrodružství - jde o dostupný a kompaktní objektiv, který se stane vítaným přírůstkem každé fotobrašny.. Objektiv se dodává včetně sluneční clony HB-57 zamezující vzniku závoje za silného osvětlení a pouzdra pro bezpečné uložení a transport. Objektiv bude dostupný rovněž v sadách s populárními digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon

Klepnutím zde získáte informace o AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR