29-11-2022

NIKON UVÁDÍ SOFTWARE PRO DÁLKOVĚ OVLÁDANÉ FOTOGRAFOVÁNÍ NX FIELD VERZE 1.3.0

Amsterdam, Nizozemsko, 29. listopadu 2022: Společnost Nikon s potěšením oznamuje uvedení verze 1.3.0 softwaru NX Field – nejnovější verze systému dálkově ovládaného fotografování pro profesionální agentury. Aktualizace podporuje záznam videa přístrojem Z 9 – fotoaparátem Nikon mirrorless formátu FX – a rozšiřuje možnosti dálkově ovládaného fotografování.

Příklad provozní obrazovky

Verze 1.3.0 umožňuje konfigurovat nastavení fotoaparátu, současně kontrolovat zobrazení živého náhledu více fotoaparátů připojených k softwaru NX Field a provádět operace, jako je spouštění a zastavování záznamu videa v rámci jediné obrazovky. To vše lze provádět během současného záznamu videa fotoaparátem Z 9. Software NX Field Ver. 1.3.0 rovněž zobrazuje záběr více připojených fotoaparátů v rámci primárního/sekundárního náhledu. To usnadňuje provádění přesných operací, jako je zaostřování a volba zaostřovacích polí, což vytváří efektivnější pracovní postup při záznamu videa, než jaký byl doposud možný ze strany jediného fotografa/videografa nebo malého týmu.

Nové funkce umožňují hlavnímu fotoaparátu Master lépe ovládat fotoaparáty Remote. Spojení mezi vzdálenými fotoaparáty Remote a serverem FTP se zobrazuje pro vyšší praktičnost v hledáčku hlavního fotoaparátu Master a na obrazovce živého náhledu, a současně se zobrazuje stav připojených fotoaparátů Remote. Je podporováno rychlé a vysoce bezpečné připojení FTPS a typy odeslatelných snímků byly rozšířeny pro možnost výběru formátu „JPEG“ nebo „NEF (RAW) + JPEG“ v závislosti na síťových podmínkách.

Nikon bude i nadále poskytovat aktualizace softwaru NX Field pro podporu profesionálních fotografů a obrazových tvůrců, kteří se nacházejí v popředí reportáží a zachycují rozhodující okamžiky.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty a objektivy, systémové příslušenství a sportovní a rekreační optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada Z fotoaparátů Nikon mirrorless a řada objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované fotografické vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni. Oceňovaná sportovní a rekreační optika přibližuje svět a lze ji využít pro všechny motivy od pozorování ptáků až po pozorování hvězd a divadlo, golf či cestování. Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.