16-08-2022

SKVĚLÝ VÝSLEDEK: NIKON ZÍSKAL ČTYŘI CENY EISA

Amsterdam, Nizozemsko, 16. srpna 2022: Společnost Nikon dnes s potěšením oznamuje, že čtyři z jejích výrobků získaly ceny EISA 2022–2023. Vlajková loď společnosti Nikon, fotoaparát mirrorless Z 9, zapůsobila na porotce a získala cenu „Camera of the Year“ (Fotoaparát roku). Triumfovaly také objektivy NIKKOR: objektiv NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S získal cenu v kategorii „Telephoto Lens“ (Teleobjektiv), objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S v kategorii „Professional Telephoto Lens“ (Profesionální teleobjektivy) a NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S nejvyšší ocenění v kategorii „Macro Lens“ (Makroobjektivy).

O fotoaparátu Z 9, který je považován za průlomový, se říká, že je to „nejpokročilejší a nejdokonalejší fotoaparát, jaký si nyní můžete koupit“. Je oceňován za vynikající kvalitu obrazu, rychlé automatické zaostřování a video v rozlišení 8K. Objektiv NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S získává body za své „kompaktní rozměry, nízkou hmotnost a dostupnou cenu“. Proto je oblíbenou volbou mezi fotografy divoké přírody.

Objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je uznáván jako první svého druhu s vestavěným 1,4× telekonvertorem a rychlým automatickým zaostřováním – je ideální pro sportovní fotografy. NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S je pak popisován jako „téměř dokonalý makroobjektiv“ s nízkou hodnotou nejkratší zaostřovací vzdáleností a automatickým zaostřováním STM, díky kterým ve své kategorii vyniká.

Tato čtyři ocenění dokládají pokračující odhodlání společnosti Nikon vytvářet inovativní a špičkové vybavení, které umožňuje fotografům a tvůrcům videa posouvat hranice toho, co je při jejich práci možné.

Komentáře sdružení EISA k ocenění „Camera of the Year“ 2022–2023 pro fotoaparát Nikon Z 9

Nikon Z 9 je nejpokročilejší a nejvýkonnější fotoaparát, který si v této době můžete koupit. Jeho obrazový snímač CMOS ve formátu kinofilmu (typ „stacked“) se 45,7 miliony pixelů a extrémně rychlý procesor EXPEED 7 poskytují vynikající kvalitu obrazu a vysoké rychlosti snímání v plném rozlišení (až 30 snímků za sekundu ve formátu JPEG a 20 snímků za sekundu ve formátu RAW). Rychlý systém automatického zaostřování s funkcí pokročilého 3D sledování objektů Nikon se snadno zaměřuje na pohybující se objekty. Při záznamu videosekvencí nabízí model Z 9 širokou škálu rozlišení a snímacích frekvencí, interně až 12bitový formát RAW 8K/60. Díky provedení se dvěma úchopy a odolné konstrukci je fotoaparát Z 9 převratným a výkonným nástrojem.

Komentáře sdružení EISA k ocenění „Telephoto Lens“ 2022-2023 pro objektiv NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S

Extrémní teleobjektivy jsou obvykle obrovské, těžké a drahé. Nový 800mm teleobjektiv Nikon je proto příjemným překvapením – má kompaktní rozměry, je lehký a cenově dostupný. Nikon toho dosáhl pomocí fázového Fresnelova optického členu, který umožňuje výrazně snížit délku objektivu. Kromě toho bylo několik prvků objektivu umístěno tak, aby posunulo těžiště blíže k tělu, což umožňuje reálné fotografování z ruky. Navzdory své zmenšené velikosti stále poskytuje vynikající kvalitu obrazu, a proto bude tento nově nabízený teleobjektiv bestsellerem mezi fotografy divoké přírody.

Komentáře sdružení EISA k ocenění „Professional Telephoto Lens“ 2022-2023 pro objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 VR S

400mm objektiv se světelností f/2,8 je oborovým standardem pro sportovní fotografii a často se používá s telekonvertorem. NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je prvním objektivem svého druhu, který má vestavěný 1,4x telekonvertor, který se aktivuje pomocí příhodně umístěného spínače. Fotografové tak mohou rychle prodloužit ohniskovou vzdálenost na 560 mm. Přesto je tento objektiv o 20 % lehčí než jeho předchůdce z řady F. Tento všestranný teleobjektiv je určen pro profesionální použití, a proto podle očekávání nabízí velmi kvalitní konstrukci, rychlé automatické zaostřování a vynikající optický výkon.

Komentáře sdružení EISA k ocenění „Macro Lens“ 2022-2023 pro objektiv NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S

Tento makroobjektiv je téměř dokonalý. Díky zcela nové optické konstrukci je výrazně ostřejší než jeho protějšek s bajonetem F. Výkon při maximální světelnosti je excelentní, objektiv nevykazuje zkreslení a vinětace je téměř neznatelná. Díky dvěma motorům automatického zaostřování STM, které pohybují dvěma skupinami objektivů, je zaostřování velmi rychlé, a redukce vibrací usnadňuje fotografování z ruky při časech závěrky delších až o 4,5 EV. Objektiv nabízí nejkratší zaostřovací vzdálenost 0,29 m a má přepínač omezení pracovního rozsahu na maximálně 0,5 m. Je také utěsněn proti působení klimatických vlivů, umožňuje tedy práci v nepříznivých podmínkách.

Každý rok jsou udělovány ceny EISA novým výrobkům, které kombinují nejpokročilejší technologie a žádoucí funkční vybavení s prvotřídní výkonností. Ceny EISA zahrnují jak nejdostupnější výrobky s ideálním poměrem ceny a výkonu, tak i nejprestižnější výtvory moderní spotřební elektroniky. Kategorie ocenění se mění každý rok, a odrážejí tak vývoj designu výrobků a možnosti jejich propojení, ale každý vítěz ceny EISA vždy zůstává tím nejlepším ve své třídě.

Další informace naleznete na webové stránce sdružení EISA: https://www.eisa.eu/

Společnost Nikon Europe

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty a objektivy, systémové příslušenství a sportovní a rekreační optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada Z fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti. Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů.