29-06-2022

POKRYJTE VÍCE PROSTORU S NOVÝM OBJEKTIVEM NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Amsterdam, Nizozemsko, 29. června 2022: Společnost Nikon dnes s potěšením uvádí nový superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S. Objektiv je konstruován s preferencí maximálně snadné přenosnosti a poskytuje fotografům výhodu ohniskové vzdálenosti 400 mm a působivou kvalitu obrazu řady S – v lehkém provedení, které je ideální pro cestování.

Zvířata v přírodě, sporty, rychlé akce, vzdálené portréty. Tento odolný a zároveň kompaktní a lehký superteleobjektiv s velkým dosahem, brilantním rozlišením a komfortním ovládáním přibližuje na dosah mnoho objektů. S hmotností pouze 1 245 g (přibližně) a celkovou délkou jen 234,5 mm staví výjimečně přenosná konstrukce objektiv NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S jednoznačně do své vlastní třídy. Fotografové mohou objektiv ponechat trvale nasazený na fotoaparátu i během procházky – což umožňuje snáze dojít k nejlepšímu stanovišti.

Ať již jde o statické snímky nebo video, vysoká rozlišovací schopnost tohoto objektivu řady S zaručuje snímky s vynikající reprodukcí neostrých míst obrazu, barvami, kontrastem a brilancí. Výkonná redukce vibrací Nikon v objektivu zaručuje stabilní snímky, zatímco funkce synchronní redukce vibrací nabízí při kombinaci objektivu s fotoaparátem Z 9 účinnost v hodnotě až 6 EV. Světelnost f/4,5 poskytuje množství příležitostí tvůrčí práce při dostupném osvětlení a výkonnost automatického zaostřování zaručuje rychlé, přesné a výjimečně tiché zachycení objektu. Tento superteleobjektiv navíc podporuje použití telekonvertorů Z, které prodlužují ohniskovou vzdálenost až na 560 mm nebo 800 mm.

Vyvážená konstrukce udržuje těžiště objektivu blíže tělu fotoaparátu, což usnadňuje plynulé sledování objektu, panorámování a zastavení pohybu. Fotografové mohou objektiv rovněž držet v pohodlnější poloze při fotografování z ruky a dostat se rychleji do správné pozice pro zachycení prchavých okamžiků. Ovládací prvky jsou plně přizpůsobitelné a pokročilé utěsnění proti povětrnostním vlivům chrání objektiv i fotoaparát.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Tento nový působivý 400mm objektiv propůjčuje fotografování superteleobjektivem novou úroveň plynulosti a hbitosti. Bez ohledu na to, co fotografujete, znamená úroveň vyvážení a ovládání objektivu, že žádný snímek nebude mimo váš dosah. A navíc se nebudete cítit přetíženi při chůzi na velké vzdálenosti pro vyhledání nejvhodnějšího místa pro fotografování – nebo objektu.“

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Výjimečně snadno přenosný superteleobjektiv: ohnisková vzdálenost 400 mm. Hmotnost pouze 1 245 g (přibližně) a celková délka jen 234,5 mm.
Perfektní vyvážení: těžiště objektivu je blíže tělu fotoaparátu a usnadňuje tak plynulé sledování objektu, panorámování a zastavení pohybu.
Světelnost f/4,5: vynikající reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh) a dramaticky limitovaná hloubka ostrosti umožňující izolovat objekty od rušivých pozadí. A možnost snadného zmrazení rychlých akcí.
Výkonná optika: antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat výrazně potlačují výskyt reflexů a závoje. Optická skla Super ED, ED a SR korigují projevy barevné vady od středu až ke krajům obrazového pole.
Rychlé a tiché zaostřování: automatické zaostřování je rychlé, přesné a výjimečně tiché – a sledování objektu je plynulé bez ohledu na to, jestli fotografujete rallykros nebo ptáky a divoká zvířata.
Působivá stabilita: výkonná optická redukce vibrací Nikon nabízí výhodu na úrovni 5,5 EV.¹ A pokud se objektiv použije v kombinaci s fotoaparátem Z 9, umožňuje funkce synchronní redukce vibrací dosáhnout účinnosti na úrovni až 6 EV.²
Přizpůsobitelné ovládání: prakticky rozmístěným tlačítkům L-Fn a tichému příkazovému kroužku lze přiřazovat různé funkce. A tlačítko nastavení paměti lze použít pro uložení zaostřených vzdáleností.³
Pokročilé utěsnění proti klimatickým vlivům: těsnění proti klimatickým vlivům včetně pryžového těsnicího kroužku okolo bajonetu udržují prach, nečistoty a vlhkost vně všech pohyblivých součástí objektivu. Fluorová vrstva Nikon umožňuje snadné čištění předního optického členu objektivu.⁴
Kompatibilita s telekonvertory: dosah objektivu lze ještě zvýšit prodloužením jeho ohniskové vzdálenosti na 560 mm s využitím TELEKONVERTORU Z TC-1,4× nebo na 800 mm s využitím TELEKONVERTORU Z TC-2×.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty a objektivy, systémové příslušenství a sportovní a rekreační optiku – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada Z fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované fotografické vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni. Oceňovaná sportovní a rekreační optika přibližuje svět a lze ji využít pro všechny motivy od pozorování ptáků až po pozorování hvězd a divadlo, golf či cestování.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.

¹ Podle standardů CIPA: v režimu NORMAL je při nasazení objektivu na fotoaparát mirrorless s obrazovým snímačem formátu FX dosaženo korekce na úrovni 5,5 EV.
² Korekce na úrovni 6 EV je dosaženo při použití objektivu v kombinaci s fotoaparátem Z 9 a aktivaci synchronní redukce vibrací.
³ Tlačítko nastavení paměti lze aktivovat po aktualizaci firmwaru.
⁴ Nelze zaručit odolnost objektivu proti prachu a kapající vodě ve všech situacích a za všech podmínek.