14-12-2021

TVOŘTE SVOBODNĚ S NOVÝM OBJEKTIVEM NIKKOR Z 28–75 MM f/2,8

Amsterdam, Nizozemsko, 14. prosince 2021: Společnost Nikon dnes uvádí nový základní objektiv se zoomem formátu FX pro řadu fotoaparátů Nikon Z. Objektiv NIKKOR Z 28–75 mm f/2,8 nabízí všestranný rozsah zoomu od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv, vysokou pevnou světelnost a ostrý obraz. Jde o ideální univerzální objektiv pro uživatele fotoaparátů Nikon Z, kterým poskytne širší tvůrčí možnosti při fotografování všech motivů od pouličních scén až po krajiny a portréty.

Díky nízké hmotnosti a ostré optice umožňuje objektiv NIKKOR Z 28–75 mm f/2,8 pořídit vynikající snímky všech inspirujících objektů. Všestranný rozsah zoomu pokrývá množství klasických ohniskových vzdáleností, zatímco pevná světelnost f/2,8 nabízí více svobody pro zkoušení nových přístupů: uživatelé snadno zachytí atmosféru slabě osvětlených míst a mohou prozkoumávat tvůrčí možnosti limitované hloubky ostrosti. Vysoká světelnost rovněž umožňuje fotografovat kratšími časy závěrky při dostupném osvětlení a zmrazit pohyb bez omezení expozice obrazového snímače.

Objektiv NIKKOR Z 28–75 mm f/2,8 rychle a přesně zaostřuje, a to i při fotografování blízkých objektů. Rovněž poskytuje vynikající reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh), která umožňuje uživatelům povýšit jejich portréty na novou úroveň. Tento objektiv řady Z formátu FX je vhodný rovněž pro video: rozsah zoomu pokryje širokoúhlé celkové záběry a středně detailní záběry, přičemž jsou potlačeny změny ohniskové vzdálenosti při přeostřování.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Objektivy se světelností f/2,8 jsou tradičně vyvíjeny pro profesionály, ale optické výhody bajonetu Nikon Z znamenají, že můžeme nabídnout objektiv NIKKOR Z 28–75 mm f/2,8 i za příznivější cenu. Jsme potěšeni, že vidíme, jak stále více fotografů zlepšuje své schopnosti využíváním pokročilých tvůrčích možností objektivů s vysokou pevnou světelností, jakou může nabídnout i tento model.“

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 28–75 mm f/2,8

Základní zoom: zachytíte větší část scény ohniskovou vzdáleností 28 mm. Pořídíte skvěle působící portréty s využitím ohniskové vzdálenosti 75 mm.
Světelnost f/2,8: vysoká hodnota pevné světelnosti umožňuje získat konzistentní expozice v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a brilantní snímky bez šumu za nízké hladiny osvětlení. Uživatelé mohou rovněž fotografovat kratšími časy závěrky při dané hladině osvětlení.
Vynikající reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh): bajonet Nikon Z s velkým průměrem, pevná světelnost f/2,8 a 9lamelová clona s kruhovým otvorem dosahují působivě měkké, přirozeně působící reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh).
Vynikající snímky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost je pouhých 0,19 m při 28 mm a 0,39 m při 75 mm.
Rychlé a spolehlivé zaostřování: zaostřování je plynulé, tiché a přesné – i při fotografování na malou vzdálenost.
Video vynikající kvality: změny ohniskové vzdálenosti během přeostřování jsou prakticky úplně eliminovány, takže můžete přeostřovat bez ovlivnění obrazového úhlu. Plynulé ovládání clony umožňuje přirozené přizpůsobení změnám jasu scény.
Intuitivní ovládání: plynulý příkazový kroužek lze používat k přesnému manuálnímu zaostřování nebo nastavení clony, citlivosti ISO nebo korekce expozice.
Odolnost proti prachu a kapající vodě: objektiv NIKKOR Z 28–75 mm f/2,8 je odolný proti prachu a kapající vodě¹ a je opatřen optickou vrstvou usnadňující čištění předního optického členu.


¹ Odolnost objektivu proti prachu a kapající vodě nelze zaručit ve všech situacích a za všech podmínek.

Společnost Nikon

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti.

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni.

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je Nikon škola.