06-09-2018

Nikon předvede svůj systém fotoaparátů mirrorless s obrazovým polem ve formátu kinofilmu na výstavě photokina 2018

Součástí stánku v pavilonu Halle 2.2 budou nové fotoaparáty, objektivy a známí řečníci z oboru

Amsterdam, Nizozemsko, 6. září 2018 – společnost Nikon se opět chystá zaujmout ústřední postavení na největším světovém fotografickém veletrhu photokina v Kolíně nad Rýnem. Návštěvníci budou mít přímý přístup k nejnovějším výrobkům včetně možnosti shlédnutí nově uvedených fotoaparátů mirrorless formátu FX s bajonetem Nikon Z, objektivů a adaptéru bajonetu.

Návštěvníci stánku společnosti Nikon v pavilonu Halle 2.2 si budou rovněž moci vyzkoušet širokou nabídku profesionálních digitálních jednookých zrcadlovek včetně oceňovaného fotoaparátu formátu FX, přístroje Nikon D850, který s rozsahem citlivostí ISO 64–25 600 a 45,7 milionu pixelů poskytuje špičkovou kombinaci rozlišení, rychlosti a citlivosti k působení světla. Pro bližší seznámení bude k dispozici rovněž široká nabídka fotoaparátů Nikon a objektivů NIKKOR, jako je například nedávno uvedený fotoaparát pro začátečníky D3500, kompaktní fotoaparát s velkým rozsahem zoomu COOLPIX P1000, stejně jako výkonný superteleobjektiv AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR a objektiv AF-S NIKKOR 180–400 f/4E TC1,4 FL ED – první teleobjektiv v řadě objektivů NIKKOR vybavený vestavěným telekonvertorem se zvětšením 1,4×.

Na stánku společnosti Nikon budou přítomni rovněž někteří z nejlepších fotografů v oboru, kteří budou sdílet své zkušenosti z fotografování vybavením Nikon. Evropský ambasador značky Nikon a známý tvůrčí fotograf David Yarrow bude hovořit o své evokující a strhující fotografii života na zemi a náročné cestě, kterou musel vykonat pro dosažení svého unikátního tvůrčího stylu. Další evropská ambasadorka značky Nikon, v Itálii narozená svatební fotografka Nadia Meli, přiblíží své zkušenosti z testování nového systému fotoaparátů s bajonetem Nikon Z a jeho kompatibilitu s novými a existujícími objektivy NIKKOR. Letošní hvězdnou řadu fotografů dotvoří britský fotograf a filmový tvůrce z oblasti městských aglomerací Rob Whitworth, stoupající hvězda Jamari Lior, oceňovaný fotograf a filmař Pep Bonet, ambasador společnosti Nikon Nordic Frøydis Geithus a sportovní fotograf a fotoreportér Lukas Schulze.

Dirk Jasper, Product Marketing Manager u společnosti Nikon Europe, komentuje: „Náš nový systém mirrorless je známkou našeho úsilí o dosažení nové dimenze v oblasti optické výkonnosti posunutím hranic rozlišení, kvality a nabídky nové úrovně možností tvůrcům zkoumajícím nové projekty. Nikon má řešení pro každého fotografa a návštěvníci se budou moci seznámit s novým systémem společně s našimi dalšími špičkovými výrobky v oboru.

A navíc díky úžasným řečníkům, kteří budou sdílet své fotografické zkušenosti, výzvy a rady na stánku společnosti Nikon, bude tento rok bezpochyby tou doposud nejlepší photokinou.“

Výstava photokina je otevřena pro veřejnost od 26 do 29. září 2018. Nejnovější aktuality, názory a plán přednášek našich řečníků naleznete na našem Twitteru @NikonEurope. Připojte se ke konverzaci na Twitteru #NikonPhotokina.