Nikon Imaging | Česká republika | Europe

06-07-2017

Vyhlášení vítězů soutěže Nikon Photo Contest 2016–2017

Amsterdam, Nizozemsko, 6. července 2017: Společnost Nikon s potěšením vyhlašuje vítěze soutěže Nikon Photo Contest 2016–2017. Soutěž Nikon Photo Contest se koná od roku 1969 a patří mezi nejvýznamnější mezinárodní fotografické soutěže. Letos byla představena nová cena 100th Award (Cena 100. výročí) s tématikou „Celebration“ (Oslava) k připomenutí 100. výročí založení společnosti Nikon.

Do soutěže přispělo celkem 21 511 fotografů ze 170 zemí a oblastí, kteří předali 76 356 fotografických děl, což je nový rekord soutěže z hlediska počtu zemí a oblastí původu soutěžních děl.

Vítězové soutěže Nikon Photo Contest 2016–2017

Nikon 100th Anniversary Prize (Cena 100. výročí společnosti Nikon): Greeting to the Sun (Pozdrav slunci)

Annamaria Bruni (Itálie)

Grand Prize (Hlavní cena): 休 (Přestávka)

Yuanyuan Tian (Čína)

Award for the Most Popular Entry (Cena pro nejpopulárnější příspěvek): Disappearing fishing method by Moken (Mizící metoda rybaření Mokenů)

Dorte Verner (USA)

Hodnocením byla pověřena mezinárodní porota složená z profesionálů různých odborností na čele se světově uznávaným grafikem a výtvarníkem Nevillem Brodym, který soutěžní příspěvky shrnul takto: „Příspěvky se ohromně lišily svými náměty a předměty zájmu: některé byly radostné a pozorovací, avšak velká většina měla politický námět nebo nabízela filozofický komentář k světu. Vítězné příspěvky odrážejí rovnováhu mezi uměleckým okem a schopností vyprávět příběh. Celosvětové problémy a otázky jsou zachyceny a vyjádřeny jednoduchou realitou snímky nám pomáhají lépe pochopit, kdo jsme, a odhalují nám více pravdy o světě, který obýváme.“

Kromě volby jednoho vítěze ceny Nikon 100th Anniversary Prize (Cena 100. výročí společnosti Nikon) a jednoho vítěze ceny Grand Prize (Hlavní cena) ze soutěžních příspěvků v dalších dvou kategoriích porotci udělili první, druhou a třetí cenu v každé kategorii a pro každý formát (jedna fotografie / fotografický příběh / video). Byla udělena i cena Award for the Most Popular Entry (Cena pro nejpopulárnější příspěvek), která je výsledkem hlasování účastníků soutěže.

Všechny vítězné fotografie a podrobnosti jsou uvedeny na webu Nikon Photo Contest 2016–2017.