Nikon Imaging | Česká republika | Europe

06-10-2016

Společnost Nikon představuje laserový dálkoměr MONARCH 7i VR

Amsterdam, Nizozemsko, 6. října 2016: Společnost Nikon je potěšena, že může oznámit uvedení laserového dálkoměru Nikon MONARCH 7i VR na trh – inovativního modelu, který využívá optické redukce vibrací.

Laserový dálkoměr MONARCH 7i VR efektivně redukuje vibrace obrazu v hledáčku způsobené pohybem ruky (sinusoidní křivky) na přibl. 1/5 či méně, na základě standardů měření společnosti Nikon. Obraz v hledáčku zůstává stabilní, což značně usnadňuje zaměření přímo na cíl. Měření na dlouhou vzdálenost je dosaženo až na 915 metrů skutečné vzdálenosti, což spolu s technologií VR (redukce vibrací) umožňuje rychlé a jednoduché měření ještě vzdálenějších a menších objektů.

Laserový dálkoměr MONARCH 7i VR rovněž nabízí vysoce kvalitní hledáček s vícenásobnými antireflexními vrstvami a 6x zvětšením pro jasný a čistý obraz. Technologie ID zobrazuje horizontální vzdálenost, zatímco originální algoritmus společnosti Nikon zpracovávající data – HYPER READ – je zapojen, aby zobrazil výsledek v přibl. 0,5 sekundy, bez ohledu na to, jak daleko jste od cíle.

Laserový dálkoměr MONARCH 7i VR má kompaktní a snadno uchopitelné tělo, ale přináší vysoký optický a měřicí výkon. Vzdálenosti k cíli mohou být měřeny přesně a rychle v situacích, ve kterých hraje roli každá sekunda, a je ideálním společníkem pro venkovní použití. Laserový dálkoměr MONARCH 7i VR, se svou voděodolnou konstrukcí a úpravou proti zamlžování (prostor pro baterii je odolný proti dešti), je připraven k použití v jakkoli náročných podmínkách.