Nikon Imaging | Česká republika | Europe

06-10-2016

Společnost Nikon přestavuje nové laserové dálkoměry COOLSHOT 80i VR / COOLSHOT 80 VR pro golf

Amsterdam, Nizozemsko, 6. října 2016: Společnost Nikon je potěšena, že může oznámit uvedení laserových dálkoměrů COOLSHOT 80i VR a COOLSHOT 80 VR na trh – inovativních modelů laserových dálkoměrů, které využívají funkce optického systému VR (redukce vibrací).

Díky systému redukce vibrací jsou vibrace obrazu v hledáčku způsobené pohybem ruky (sinusoidní křivky) redukovány na přibl. 1/5 či méně (na základě standardů měření společnosti Nikon). Se stabilním objektem v hledáčku je snadné zamířit na cíl. Tato technologie významně vylepšuje jednoduchost měření vzdáleností a snižuje chyby, jako jsou případy, kdy laserový paprsek nezasáhne cíl, nebo měření chybného objektu.

Oba modely využívají režim priority prvního objektu, dokonalého pro měření vzdálenosti ke značce jamky na hřišti, když jsou v pozadí stromy. Navíc nová technologie LOCKED ON znamená, že se v hledáčku objeví znamení LOCKED ON, které vás informuje, že je zobrazena vzdálenost k prvnímu cíli, což zajišťuje, že si mohou být golfisté vždy jisti, že znají správnou vzdálenost ke značce.

Dálkoměr COOLSHOT 80 VR je navržen výhradně k měření skutečné vzdálenosti, zatímco dálkoměr COOLSHOT 80i VR disponuje technologií ID, která zobrazuje vzdálenost upravená o sklon (horizontální vzdálenost ± výška), což jej činí ideálním k použití na kopcovitých golfových hřištích.

Oba dálkoměry COOLSHOT 80i VR a COOLSHOT 80 VR nabízejí vysoce kvalitní hledáček s vícenásobnými antireflexními vrstvami a 6x zvětšením pro jasný a čistý obraz, s výsledkem měření zobrazeným za přibl. 0,5 sekundy díky originálnímu algoritmu HYPER READ společnosti Nikon zpracovávajícímu data. Kompaktní designy zajišťují přenosnost a pohodlné uchopení, zatímco jejich voděodolná konstrukce s úpravou proti zamlžování (s prostorem pro baterii odolným proti dešti) znamená, že jsou připraveny k použití v jakémkoliv počasí, což vám umožňuje soustředit se na hru s bezproblémovým měřením.