Nikon Imaging | Česká republika | Europe

01-08-2016

SEZNAMTE SE S IDEÁLNÍM PRÁZDNINOVÝM FOTOAPARÁTEM: NOVÝM VODOTĚSNÝM A NÁRAZUVZDORNÝM PŘÍSTROJEM COOLPIX W100

Amsterdam, Nizozemsko, 1. srpna 2016: Řada kompaktních fotoaparátů Nikon COOLPIX má nový přírůstek, který je určen pro všechna vaše dobrodružství doma i v cizině – COOLPIX W100 s 13,2 milionu pixelů. S přístrojem můžete plavat i potápět se do hloubky až 10 m pod vodou¹, je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 1,8 m², mrazuvzdorný do −10 °C³ a prachotěsný⁴, takže jej můžete bez starostí vzít na libovolné místo.

Pořizujte vysoce kvalitní snímky a okamžitě je sdílejte prostřednictvím funkce SnapBridge, která snímky automaticky přenese do vašeho chytrého zařízení pro snadnou archivaci a sdílení na sociálních médiích v době, kdy cestujete. Funkce SnapBridge udržuje za pomoci technologie Bluetooth®⁵ low energy (BLE) trvalé spojení s nízkým příkonem mezi fotoaparátem COOLPIX W100 a chytrým telefonem nebo tabletem a poskytuje jednoduchou kontrolu nad vaším fotografickým životem. Jednoduchým stisknutím tlačítka můžete zaznamenávat Full HD videosekvence (1 080p) se stereofonním zvukem, které mají díky elektronické redukci vibrací (VR) vždy plynulý a ostrý obraz.

Výjimečně snadno ovladatelný fotoaparát COOLPIX W100 je vybaven jednoúčelovými tlačítky, snadno použitelným uživatelským rozhraním a speciálním dětským menu, které fotoaparát zpřístupňuje fotografům libovolného věku. Stačí vybrat Snadný auto režim a ponechat na fotoaparátu optimalizaci všech nastavení, což zajistí vynikající snímky v každém okamžiku, a snadno určovat kompozici snímků na 6,7cm/2,7˝ monitoru TFT LCD s 230 000 pixely – i za nízké hladiny osvětlení nebo na přímém slunečním světle.

Dosažení perfektních portrétů nad vodou i pod vodou nebylo nikdy snazší. Inteligentní portrét aktivuje funkce, jako je Zaostřování s detekcí tváří (která automaticky detekuje tvář objektu a zaostřuje na ni) nebo Detekce tváře pod vodou (která automaticky pořizuje snímky při detekci tváří osob v moři nebo bazénu).

Ines Bernardes, Product Manager for COOLPIX u společnosti Nikon Europe, říká k uvedení nového vodotěsného a nárazuvzdorného fotoaparátu následující: „COOLPIX W100 poskytuje kvalitní snímky a Full HD videosekvence při vysoké odolnosti a snadném ovládání, takže můžete odpočívat s vědomím, že váš fotoaparát přečká nečekaný pád nebo potopení do bazénu. Bez ohledu na to, kam budete cestovat, provede funkce SnapBridge prostřednictvím technologie Bluetooth®⁵ low energy (BLE) s nízkým příkonem automatickou synchronizaci snímků s vaším chytrým telefonem nebo tabletem pro jejich okamžité sdílení nebo uložení. Snadné a intuitivní ovládání fotoaparátu je ideální pro fotografování na cestách a dětské menu znamená, že fotografie může být zábavná pro celou rodinu.“

¹ Ekvivalent ochrany JIS/IEC třídy 8 (IPX8: lze fotografovat po dobu 60 minut pod vodou v hloubce 10 m).
² (Přístroj splnil podmínky testů pádu společnosti NIKON, které jsou v souladu s testy MIL-STD 810F metoda 516.5 – odolnost proti nárazu).
³ Až do teploty přibližně −10 °C
⁴ Ekvivalent ochrany JIS/IEC třídy 6 (IP6X).
⁵ Logotyp Bluetooth® je registrovaná ochranná známka společnosti Bluetooth SIG, Inc. a veškeré jeho použití společností Nikon Corporation probíhá v rámci licence.