Nikon Imaging | Česká republika | Europe

17-08-2016

Nikon uvádí první superteleobjektivy se zoomem a novým krokovým motorem AF-P

Amsterdam, Nizozemsko, 17. srpna 2016: Společnost Nikon rozšiřuje své portfolio objektivů DX NIKKOR o dva lehké superteleobjektivy se zoomem: AF-P DX NIKKOR 70–300mm f/4,5–6,3G ED VR a AF-P DX NIKKOR 70–300mm f/4,5–6,3G ED.

Tyto rychlé, tiché a přesné objektivy představují vynikající nástroj k odkrývání tvůrčích možností fotografování teleobjektivy. Bez ohledu na to, zda fotografujete vzdálené objekty, pořizujete snímky na cestách nebo amatérsky fotografujete zvířata v přírodě, vám všestranný rozsah ohniskových vzdáleností 70–300 mm s jistotou přiblíží každý záběr. Optický člen ze skla s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) v obou objektivech poskytuje živé barvy, brilantní detaily a perfektní kontrast. Oba objektivy jsou vybaveny novým, úžasně tichým krokovým motorem Nikon AF-P, který z nich dělá ideální příslušenství pro pořizování statických snímků i natáčení videosekvencí. Objektiv AF-P DX NIKKOR 70–300 mm ED VR je vybaven technologií redukce vibrací Nikon pro ostré a nerozmazané snímky i při fotografování s nejdelší ohniskovou vzdáleností. A oba objektivy nabízejí výraznou výhodu plynoucí z jejich velikosti: jejich kompaktní konstrukce umožňuje komfortní přenášení a zaručuje dobré vyvážení i při použití těchto objektivů na menších základních digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon*. 

Jordi Brinkman, produktový manažer pro společnost Nikon Europe, říká: „Nové objektivy 70–300 mm AF-P NIKKOR představují vynikající nástroje pro fotografy, kteří si chtějí vyzkoušet fotografování teleobjektivy. Optimalizované provedení objektivů se vyznačuje nízkou hmotností a jde o první teleobjektivy vybavené zaostřovacím motorem Nikon AF-P.“

Krokový motor

Krokový motor Nikon zaručuje plynulé a rychlé automatické zaostřování. Při fotografování s využitím zoomu lze rychle a snadno zaostřit každý objekt. Při natáčení videosekvencí umožňuje motor plynule a prakticky bezhlučně přeostřovat z objektu na objekt a zaručuje tak, že zvukový záznam nebude rušen zvuky motoru při zaostřování.

Jednodušší ovládání a lehčí konstrukce

Oba superteleobjektivy umožňují nováčkům intuitivnější fotografování. Uživatelé mohou prostřednictvím menu fotoaparátu přepínat mezi automatickým a manuálním zaostřováním**. Na samotném tubusu objektivů žádné přepínače nejsou, takže nehrozí nebezpečí nechtěné změny nastavení před pořízením snímku. Objektivy rovněž zaručují nízkou hmotnost vybavení. Objektiv AF-P DX NIKKOR 70–300 mm f/4,5–6,3G ED váží pouhých 400 g, hmotnost objektivu AF-P DX NIKKOR 70–300 mm f/4,5–6,3G ED VR je 415 g.

* Objektiv je kompatibilní s fotoaparáty série D3000 počínaje modelem D3300, s fotoaparáty série D5000 počínaje modelem D5200 a s fotoaparáty série D7000 počínaje modelem D7100. Kompatibilní je rovněž fotoaparát D500. Upozorňujeme, že kompatibilní fotoaparáty mohou vyžadovat aktualizaci firmwaru.
** Funguje pouze s fotoaparáty série D3000 počínaje modelem D3300 a s fotoaparáty série D5000 počínaje modelem D5200. U kompatibilních fotoaparátů může být třeba aktualizovat firmware.