Nikon Imaging | Česká republika | Europe

17/8/2015

FOTOAPARÁT NIKON D5500 ZÍSKÁVÁ OCENĚNÍ EUROPEAN CONSUMER D-SLR CAMERA 2015 - 2016

Amsterdam, Nizozemsko, 17. srpna 2015: Společnost Nikon se svým fotoaparátem Nikon D5500 letos získala na vyhlašování cen asociace EISA prestižní ocenění European Consumer D-SLR Camera (Evropská amatérská digitální jednooká zrcadlovka) pro ročník 2015 – 2016.

Toto ocenění se připojí k těm, která společnost Nikon získala na letošním vyhlašování cen asociace TIPA (Technical Image Press Association). Mezi tři získaná ocenění TIPA patří i Best Entry Level DSLR (Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka pro začátečníky) pro fotoaparát Nikon D5500 a Best Professional D-SLR (Nejlepší profesionální digitální jednooká zrcadlovka) pro fotoaparát Nikon D810.

Jordi Brinkman, produktový manažer společnosti Nikon Europe, k tomu řekl: “Fotoaparát Nikon D5500 jsme sestavili tak, abychom pomohli lidem rozvíjet svůj kreativní potenciál i fotografické dovednosti. Nadějní fotografové si pochvalují ergonomický design a citlivý dotykový panel, díky kterým zvládají fotoaparát pohodlně ovládat od samého počátku. Jsme nadšeni tím, jak dobře byl fotoaparát přijat, a že získal tato ocenění od asociací EISA a TIPA.

Asociace EISA každoročně nominuje nejlepší vybavení z různých kategorií audiovizuálních výrobků uvedených v Evropě během předchozích 12 měsíců. Vyzdvihuje výrobky, které ocení nadšení amatéři i profesionálové, kteří požadují vysokou kvalitu a kreativní funkce. Ceny jsou udělovány porotou složenou z více než 50 prestižních časopisů z oblasti fotografie, videa, audia, domácího kina a mobilní elektroniky z až 22 evropských zemí. www.eisa.eu

Porota EISA říká: „Fotoaparát Nikon D5500 je kompaktní, lehká a přitom velice výkonná digitální jednooká zrcadlovka s pohodlnou manipulací. Její 24megapixelový snímač nabízí prvotřídní kvalitu obrazu s vynikajícím rozlišením díky absenci optického antialiasingového filtru a obrovskému dynamickému rozsahu, především při nízkých nastaveních citlivosti ISO. Její 39stupňový systém automatického zaostřování překonává konkurenci, především pokud jde o sledování pohybujících se objektů. Ergonomický design těla umožňuje na tak malý fotoaparát neobyčejně komfortní uchopení a přehlednou dotykovou obrazovku je možné vyklopit a použít na pořizování autoportrétů. S rozsáhlými manuálními možnostmi ovládání a zabudovaným Wi‐Fi má fotoaparát Nikon D5500 vše, co fotografický nadšenec k pořizování a sdílení úžasných fotografií potřebuje.“