24.10.2012

Společnost Nikon uvádí fotoaparát Nikon 1 V2

Společnost Nikon dnes uvádí ultrarychlý fotoaparát Nikon 1 V2 a posouvá řadu Nikon 1 plnou rychlostí vpřed.

Nikon 1 V2 je prvním fotoaparátem v řadě, který je vybaven technologií Nikon 1 druhé generace. Staví na úžasné rychlosti a přenosné konstrukci, díky čemuž se systém Nikon 1 stal nejprodávanějším kompaktním fotoaparátem s výměnnými objektivy v Evropě¹.

Fotoaparát Nikon 1 V2 nabízí novou úroveň rychlosti a přesnější výkon společně s inteligentními funkcemi následující generace, dokonalou kreativní svobodou a bezdrátovými možnostmi přenosu snímků. Díky tomu jej lze využít jako všestranný hlavní fotoaparát nebo vynikající záložní fotoaparát. Tento model, který byl navržen pro nadšence do fotografování, nabízí nekompromisní kvalitu statických snímků a videosekvencí při zachování vysoké přenosnosti.

Jordi Brinkman, produktový manažer pro kompaktní systémové fotoaparáty Nikon 1 ze společnosti Nikon Europe, říká: „Rychlost a inovace následující generace vytvářejí z fotoaparátu Nikon 1 V2 dokonalý záložní fotoaparát pro fotografy, kteří chtějí snímat pomocí malého a přenosného systému, ale zároveň se nechtějí vzdát kreativní svobody, rychlých reakcí a možnosti pružné výměny objektivů.“

Dodává: „Díky možnosti snímání pomocí objektivů 1 NIKKOR nebo oblíbeného objektivu pro jednooké digitální zrcadlovky společnosti Nikon a ergonomii fotoaparátu, na kterou jsou nadšenci zvyklí, bude fotoaparát Nikon 1 V2 nejlepší volbou pro majitele jednookých digitálních zrcadlovek častěji, než by čekali.“


¹Výzkum trhu GfK označil Nikon 1 za nejprodávanější kompaktní systémový fotoaparát v roce 2012 do dnešního data.

Technologie Nikon 1 první generace představila fotografickou inteligenci a krásu spojenou s nepředstavitelnou rychlostí. Fotoaparát Nikon 1 V2 nyní jde ještě dále díky dvojitému obrazovému procesoru EXPEED 3A společnosti Nikon, který umožňuje zpracovávat snímky rychlostí neuvěřitelných 850 milionů pixelů za sekundu. Vysoká snímací frekvence až 15 obr./s² s průběžným automatickým zaostřováním a až 60 obr./s³ s pevným automatickým zaostřováním umožňuje zaznamenávat snímky vysoké kvality i v případě velice rychlé akce. Objekty jsou zaostřovány bez zpoždění díky systému pokročilého hybridního AF, které se vyznačuje výjimečně rychlým automatickým zaostřováním s detekcí fází pro pohyb ve vysoké rychlosti a automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu umožňujícím zachytávat jemné detaily i při slabém osvětlení. Snímač okamžitě přepíná mezi 73 zaostřovacími poli s detekcí fází a 135 zaostřovacími poli s detekcí kontrastu podle aktuální scény, čímž zaručuje výjimečné snímky a videosekvence v širokém rozsahu prostředí.


²V případě snímků plné velikosti můžete snímat až 45 snímků přibližně rychlostí 15 obr./s.
³V případě snímků plné velikosti můžete snímat až 40 snímků přibližně rychlostí 60 obr./s. Zaostřovací režim je nastaven na AF-S. Zaostření a expozice pro první snímek jsou pevné.

Díky zvýšenému rozlišení 14,2 milionů pixelů a světelné citlivosti ISO s rozsahem 160 až 6400 umožňuje Nikon 1 V2 snímat detailní fotografie a videosekvence i při snímání za situací se slabým osvětlením. Snímač CMOS formátu CX společnosti Nikon nabízí ideální rovnováhu mezi velikostí, rychlostí, světelnou citlivostí, rozlišením a hloubkou pole systému. Díky tomu umožňuje snímat statické snímky a videozáznamy s vysokou kvalitou bez snížení přenosnosti. Možnost snímání s vysokým nastavením citlivosti ISO znamená, že můžete zachytit dostatečné množství světla i při snímání rychlostí až 60 obr./s. Funkce automatického čištění obrazového snímače minimalizuje vliv prachu.

Díky důrazu společnosti Nikon na vynikající ergonomii je fotoaparát Nikon 1 V2 působivým spojením formy a funkce. Když fotoaparát zvednete, budete překvapeni, jak odolně a pevně působí. Vylepšení zahrnují přední část ze slitiny hořčíku pro odolnost při přenášení a nově vyvinutou jednotku závěrky, která byla testována v průběhu 100 000 cyklů z hlediska vynikající rychlosti a odolnosti. Tlačítko závěrky je vybaveno integrovaným hlavním vypínačem pro rychlé spuštění a okamžité snímání. Elektronický hledáček (EVF) s vysokým výkonem a rozlišením 1440 tisíc bodů je umístěn v optické ose k usnadnění kompozice. Velký grip umožňuje pevné držení fotoaparátu a vestavěný blesk zajišťuje, že máte vždy dostatek světla.

Potřebujete-li svobodně snímat scény podle svých představ, můžete díky voliči expozičních režimů v horní části fotoaparátu rychle a přímo přistupovat k řízení expozice PSAM. Také můžete jednoduše stisknutím funkčního tlačítka přímo přistupovat ke klíčovým nastavením, jako jsou citlivost ISO a vyvážení bílé barvy. Příkazový volič je vybaven funkcí stisknutí, která vám umožní potvrdit výběr nebo změny nastavení bez oddálení hledáčku od oka. Ať už chcete zastavit akci nebo rozmazat pozadí, živé nastavení vám umožní zobrazit změny expozičních nastavení v reálném čase, takže vždy přesně víte, jaký bude výsledek.

Stejně jako fotoaparát Nikon 1 V1 i model Nikon 1 V2 využívá úžasnou rychlost fotoaparátu a technologii funkcí před a po snímání k umožnění inovativních funkcí. Poprvé je k dispozici funkce Zachycení nejlepšího okamžiku, která zahrnuje Inteligentní výběr snímku a nové Zpomalené zobrazení. Díky této funkci vždy získáte požadovaný snímek. Inteligentní výběr snímku rychle zachytí až 20 snímků v plném rozlišení předtím a potom, co úplně stiskněte tlačítko závěrky. Zpomalené zobrazení zachytí až 40 sériových snímků v plném rozlišení a zároveň je zobrazí ve zpomaleném záznamu na displeji LCD. Díky tomu můžete vybrat konkrétní okamžik, který chcete uložit. Pohyblivé momentky jsou nyní také uloženy jako soubor jednoho snímku, který můžete snadno sdílet: stačí je odeslat do jakékoli platformy a vyprávět příběhy úplně novým způsobem.

Zaznamenávejte s fotoaparátem Nikon 1 V2 v režimu pokročilých videosekvencí, který vám umožňuje zaznamenávat videosekvence v rozlišení Full HD při snímací frekvenci s rychlostí 60 obr./s, 30 obr./s, 60i, 60p a 30p, s plným ovládáním času závěrky a clony. Záznam při menší velikosti obrazu vám umožní dosáhnout dramatických efektů při extrémním zpomaleném záznamu s rychlostí záznamu až 1200 obr./s.⁴ Záznam v režimu videosekvencí vám umožní využít ty nejlepší funkce obou režimů díky zachycení fotografií v plném rozlišení (s poměrem stran 3:2) a současnému záznamu videosekvence v rozlišení Full HD.

 

⁴Rychlosti záznamu v režimu Pokročilé videosekvence: 400 obr./s při velikosti obrazu 640x240 nebo 1200 obr./s při velikosti obrazu 320x120. Max. doba záznamu je 5 sekund.

Společně s fotoaparátem Nikon 1 V2 společnost Nikon uvádí nový blesk SB-N7. Tento výkonný blesk kompatibilní s i-TTL je vybaven směrným číslem 18/59 (při citlivosti ISO 100 m/stop), možností naklonit hlavu blesku až o 120° a externím širokým panelem, který se dodává s bleskem. Jde o ideální vybavení pro fotografy, kteří chtějí ovládat kvalitu a směr světla, a tím kreativně upravit své fotografie nebo osvětlit objekty v situacích se slabým osvětlením.

Řada objektivů 1 NIKKOR společnosti Nikon bude v roce 2013 rozšířena uvedením tří nových objektivů. Tyto objektivy, které společnost momentálně vyvíjí, zahrnují ultraširokoúhlý teleobjektiv, kompaktní vysoce výkonný objektiv s 10x zoomem a rychlý objektiv určený ke snímání portrétů. Tyto nové objektivy se přidají k nedávno uvedenému objektivu 1 NIKKOR 18.5mm f/1.8, rozšíří všestrannost systému Nikon 1 a otevřou vlastníkům fotoaparátů Nikon 1 další možnosti. Objektiv 1 NIKKOR 18.5mm f/1.8 je rychlý špičkový objektiv, který umožňuje snímat vynikající snímky při slabém osvětlení i při použití nízké citlivosti ISO. Také umožňuje snímat portréty s nádherným efektem bokeh.

Rostoucí řada volitelného příslušenství systému vám umožní společně s přenosností, výkonem a rychlostí fotoaparátů Nikon 1 využít všechny možnosti fotografování.

Adaptér bajonetu FT1: Objektivy NIKKOR s bajonetem typu F namontované na adaptéru bajonetu FT1 mají 2,7x faktor ořezu ohniskové vzdálenosti. To znamená, že zorný úhel objektivu se téměř trojnásobně prodlouží. Používáte-li objektivy AF-S a AF-I NIKKOR, můžete stále plně využít neuvěřitelný systém automatického zaostřování Nikon 1⁶ a vysokorychlostní sériové snímání rychlostí 10/30/60 obr./s.⁶

Bezdrátový mobilní adaptér WU-1b: Malý bezdrátový mobilní adaptér společnosti Nikon umožňuje rychle a snadno sdílet vysoce kvalitní snímky z fotoaparátu Nikon 1 přímo z fotoaparátu do inteligentního telefonu nebo tabletu⁷.

Zařízení GPS GP-N100: označte své snímky z fotoaparátu Nikon 1 správným místem pomocí miniaturního zařízení GPS společnosti Nikon.

 

⁵Režimy AF/AE jsou podporovány pouze při použití objektivů AF-S. Zaostřovací režim musí být nastaven na AF-S (jednorázové zaostření) a režim činnosti zaostřovacích polí je pevně nastaven na jednotlivá zaostřovací pole. Používá se pouze střední zaostřovací pole.
⁶Dávkové snímání pomocí FT1: lze použít při použití objektivu AF-S. Zaostření je uzamčeno při prvním snímku.
⁷Kompatibilní s inteligentními zařízeními používajícími systémy Android OS a iOS. Před použitím je nutné na inteligentní zařízení nainstalovat pomocný program bezdrátového mobilního adaptéru, který lze bezplatně stáhnout ze služeb Google Play nebo App Store.