27.6.2011

III. MDA RIDE – motorkářská charitativní akce

MOTORKÁŘI SE SRDCEM NA PRAVÉM MÍSTĚ

 

 

V sobotu 25. června se v prostorách parku Portheimka na Praze 5 uskutečnil již třetí ročník motorkářské benefiční akce pod názvem III. MDA RIDE. Akce si klade stejný cíl jako v minulých letech a to přinést finanční prostředky pro děti a dospělé trpící neléčitelnou nemocí svalů - muskulární dystrofií.

 

Celý den vypadal jako jeden obrovský motorkářský sraz. Rozdíly tu však byly. 1, spousta dětí i dospělých na vozíku, kteří se skvěle bavili, 2, motorkáři,kteří stáli fronty u stánku,  kde koupí odznaku, vlajky, trička, nebo čehokoli s logem MDA RIDE přispívali na tyto nemocné, 3, skvělé atrakce - focení na motocyklu Harley-Davidson - zajistila fa Nikon, malování na obličej, kadeřnický salon, šermíři ze skupiny Citadela, skákací hrady, skvělá káva od Nespressa, trenažér jízdy po zadním kole Quantia Wheelie ... u každé atrakce stály krásné dívky s kasičkami a každý, kdo se zúčastnil, přispíval.

 

Po poledni odstartovala spanilá jízda a i ta byla zcela netradiční. Vezly se v ní totiž, děti postižené svalovou dystrofií a protože tihle kluci by se na motocyklu neudrželi, svezli je frajeři s nádhernými fordy Mustang z Mustang riders clubu. Skvěle tuto jízdu Prahou organizovali chlapíci z Black dogs, bez kterých by tato jízda nebyla možná. Po návratu z jízdy čekalo organizátory předání šeků od partnerů akce a exkluzivní dražba košile s vlastnoručním podpisem Willy G. Davidsona, potomka zakladatele značky Harley-Davidson. Dražbě pomohla Miss 2009 Iveta Lutovská a s jejím nasazením se nakonec tato košile vydražila za neuvěřitelných 23.000 Kč! Společně s dary a šeky od partnerů III. MDA RIDE se všichni těší z výtěžku 502.000 Kč, který pomůže dětem a dospělým s muskulární dystrofií!

 

„Navazujeme na úspěšné charitativní akce, které se konají v Americe a ve Švýcarsku a těší nás, že příznivci jedné stopy pochopili náš záměr. Rok od roku máme větší účast motorkářů, kteří osobně pomáhají a přispívají. Jsou to lidé se srdcem, kteří se neustále přidávají a dokazují nám všem, že i v dnešní době umí myslet na ty, kteří neměli v životě tolik štěstí" říká Josef „Káďa" Kadeřábek, předseda sdružení MDA RIDE.

 

 

Za MDA RIDE o.s.

 

Daniela Odehnalová Rybová

 

linda@mdaride.cz

775 243358