ŽIVOTOPIS

GEORGE KARBUS

V roce 2004 se domovem karlovarského rodáka George Karbuse stalo západní pobřeží Irska. V obřích vlnách Atlantiku našel nejen sám sebe, ale také přátelského divokého delfína, který mu změnil život. Inspirován delfíním kamarádem se vydává i s rodinou na cesty po světových oceánech, kde se setkává tváří v tvář s kosatkami drsné Arktidy i obřími keporkaky jižního Pacifiku. Ať už zachycuje velryby, potápěče nebo surfaře či příboj, tříštící se o přístavní molo, jeho láska k přírodě a fotografii hraničí až s posedlostí a hluboce se odráží v jeho snímcích.

„Snažím se zachytit krásy našeho úžasného světa a ukázat lidem opravdové poklady života. Doufám, že mohu lidi inspirovat, aby žili ve větší harmonii s přírodou,“ popisuje svůj vztah k fotografii George Karbus.

Jeho práce je uznávaná po celém světě a svědčí o tom i trofeje z nejprestižnějších fotografických soutěží světa, jakými jsou Wildlife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year nebo Red Bull Illume. Služby George Karbuse pravidelně využívají společnosti jako Nikon, BBC, Sandisk, Red Bull nebo Suunto. Jeho díla byla vystavována ve světových galeriích ve Washingtonu, Hong Kongu, Londýně a Japonsku. Pravidelně publikuje v časopisech Nature´s Best, BBC Wildlife magazine, BBC Focus, Nikon Pro, Outdoor Photography.